Vaše skúsenosti s laserovým peelingom

zuzkanik
5. apr 2013

Milé dievčatá, mamičky a ostatné žienky s problematickou pleťou, už neviem, na koho sa mám obrátiť. Mám 36 rokov a mimoriadne problematickú pleť. Z puberty mi zostali po akné drobné jazvy a priehlbinky a stále nemám zažehnaný ani problém s upchávaním pórov, keďže mám veľmi mastnú pleť. Čo sa týka kozmetiky, o pleť sa starám už niekoľko rokov sadou z Biodermy Sebium. Nedávno mi moja dermatologička odporučila peeling erbiovým laserom. Po troch zákrokoch sa môj stav pleti mal výrazne zlepšiť. Tak som si teda našetrila peniažky, po prvom zákroku žiadna zmena, po druhom sa mi pleť trochu zlúpala, ale aj tak som nezaznamenala žiadnu viditeľnú zmenu. Mala som ísť ešte tretíkrát, ale už nie som ochotná vyvaliť ďalších 60 eur za niečo, čo absolútne nezaberá. Chcem sa preto opýtať, či je chyba v lekárke,čo mi zákrok robila, alebo mi už fakt nič nepomôže, aby moja pleť nevyzerala ako mesačný povrch. Prosím vás, napíšte mi, ak máte nejaké skúsenosti s estetickou dermatológiou. Občas som pri pohľade do zrkadla fakticky dosť deprimovaná. Uvítam každú dobrú radu.