Veľké krvné zrazeniny počas menštruácie

januus
2. jún 2015

Ahojte. Mám takmer 18, menzes už 3 roky brutálne nepravidelný, raz príde po 3 týždňoch a raz po 3 mesiacoch.. Pred 2 rokmi som bola na gynde, robili mi všetky vyšetrenia a všetko bolo v poriadku. Práve teraz mám 2.deň menštruáciu. Včera som doma cítila ako niečo veľké zo mňa "lezie" 😀 tak som sa išla na wc kuknúť a to bola obrovská krvná zrazenina, asi 6cm hruda 😨 vydesilo ma to. A dnes to pokračovalo. Od rána len zo mňa idú zrazeniny, niektoré menšie, no i také mega veľké 😨 veď to sa ani nehcce vstrebať do vložky. "prebaľujem" sa každú 1-2 hodiny. To je moc. Idem sa zajtra objednať na gyndu, ale zatiaľ aspoň tak chcem vedieť, či máte s tým niektorá skúsenosti, lebo väčšinou na fórach baby píšu o zrazeninách velkosti 2€ mince.. no to sa s mojim neda ani porovnávať ☹ Môže to znamenať niečo vážne? ešte dodám, že nikdy nemám bolestivú menštruáciu, ani teraz, ani náznak bolesti 😀 aspoň to 😀

janinah
2. jún 2015

6 cm zrazenina?...žiadne objednať,švihaj na pohotovosť...

pppeeetttaaa
2. jún 2015

hlavne sa nestresuj, moze to byt nieco vaznejsie alebo naopak nieco pre gynekologa "bezne".. moze ti napisat 100zien ze je to normalne a bude to vazne, ale aj naopak, napisu ti smrtelne diagnozy a bude to nejaka banalita.. nestresuj, chod gynekologovi a budes mudrejsia..chodis na pravidelne rocne prehliadky? hlavne to nezanedbavaj..a viem ze sa bojis, ja som si presla od podozrenia rakoviny prsnika, az po podozrenie na rakovinu krcka maternice, a stale som tu, mam dieta.. a keby mam na to stale mysliet tak ma porazi..takze naozaj hlavne vsetko ries cez lekarov a necakaj na zazrak ze "sa to samo" da do poriadku.. a ak ta to upokoji, ku vsetkym problemom aj zo mna idu zrazeniny, a najnovsie mam hormonalny problem a krvacam 25dni do mesiaca, takze uz mam trosku iny pohlad na vec.. pred 2 tyzdnami som uz bola tak v strese ze som sa dr opytala rovno ci umieram.. a nie..zatial nie..takze hlavu hore, chod na vysetrenie a mysli pozitivne.. drz sa

januus
autor
3. jún 2015

nemyslim si ze zas treba az tak hysterčiť ako @janinah . vecer som uz ani nekrvacala, sak uz ked tolko zrazenin zo mna vyslo, tak uz ani nemala skade ta krv ist 😀 od vecera do rana vlozka v pohode, malinko cervena..cez den som vymenila 3 kvoli hygiene, ale vobec neboli plne... keby som utekala na pohotovost, co by mi spravili? dali nejaku injekciu na utlmenie? ved samo to preslo hned v ten vecer 🙂 uvedomujem si, ze to nie je normalne a moze to znamenat vselico napr. aj cysty, myomy a podobne... ale to mi povie doktor a na pohotovosti by mi urcite ani take vysetrenia nerobili 🙂 objednana som na podelok, myslim, ze dovtedy prezijem 🙂 zle mi nie je, nevyslo zo mna ocividne tak vela krvi, aby mi bolo nejak zle. takze len chcem vam pani odkazat, aby ste neboli taka hysterka ako ste tu napisali 🙂

januus
autor
3. jún 2015

@pppeeetttaaa vdaka. ano som v klude. len obcas uz ma to fakt desilo, no viem ze nic stresom neporiesim. dnes uz nekrvacam takmer vobec, asi vsetko zo mna vyslo co malo, vtedy za 1 den :D dufam. objednana som na pondelok, tak uvidime, budem mudrejsia. uz aj tak s tym nic nespravim, nech mi je cokolvek, uz to tak je. a mozno len nejaka banalita 🙂

pppeeetttaaa
3. jún 2015

@januus super budem drzat palce, a daj vediet ako si dopadla.. ono pohotovost by som riesila ak by sa z teba ta krv liala prudom, to by bolo nebezpecne.. alebo silne bolesti.. ja mam dr takeho srandistu, som mu povedala ze keby mam ku krcom co mavam pri mensteuacii aj tlaky tak mozem rodit.. sa zasmial.. ze keby umieram tak by som urcite pri bolestiach nedokazala ani chodit.. a ze ked sa na mna pozrie tak umierajuci takto urcite nevyzera.. ale jasne hned mi sono urobil, vysetrenia.. drzim palce aby to nebolo nic vazne a super ze to beries s nadhladom.. ako moj muz 🙂 ja som sa tolko naplakala pri kazdej potencionalnej diagnoze a vzdy ma sprdol ze len na najhorsie myslim a vzdy mal pravdu, musim zaklopat

bosoriak
3. jún 2015

@januus Na ukludnenie, ja som raz mala taky menzes ked som mala asi 17, ale pamatam ho doteraz a to som uz stara koza 🙂 Nic nebolelo inak ako zvycajne, ale vychadzali zo mna naozaj obrovske zrazeniny a krvi tolko, ze som sa menila naozaj snad raz za 15 minut. Za den to bolo prec, presne ako u teba. Mozno sa ti este len startuje hormonalny system, takze si mohla mat vysokansku sliznicu.

janinah
3. jún 2015

@januus pani,ja som vám odpísala ako zdravotník s 32r. praxou a vy zo mňa urobíte hysterku????? vďaka takým ako vy sa veru nebudem unúvať už nikomu radiť...nabudúce si krvácajte veselo ďalej ,na pohotovosť sa neunúvajte,tam by LEN injekciu dali.....viac škoda písať 😠