Veľký červený boľavý fľak pod prsníkom. Čo je to?

dzio2
13. nov 2009

ahoj mamuliatka potrebujem poradit.Dnes rano som sa zobudila stym, ze ma strasne boli pod prsnikom,a nasla som si tam asi 10cm cerveny flak v ktorom su uplne take malilinke vyrazky tiez cervene,a v strede toho flaku su take ako modrinky ale niesu to modriny len maju taku farbu,hrozne to boli aj svrby ,pali ,stipe neviete nahodou co to moze byt?Nechapem ved sa umyvam 😀 😀 😀

vefi89
13. nov 2009

rozhodne s tym zajdi k lekarovi 😉

dzio2
autor
13. nov 2009

ja viem, ale neda sa teraz ja mam lekara 15kmod domu spoje onicom a manzel bude mat dovolenku az v decem a malu vobec nemam kde dat

ada32
13. nov 2009

dzio to bude herpes zoster.asi si prisla do styku s niekym,kto mal ovcie kiahne a nemusis o tom ani vediet.
chod k lekarovi,nasadi ti liecbu,da ti tabletky a mast.

ada32
13. nov 2009

bez lekara ti to len tak neprejde.najako si to vybav aj ked pojdes len na pohotovost.
ale tie lieky ti myslim bez receptu nedaju.

dzio2
autor
13. nov 2009

ada nestras,dufam ze to deti nemozu chytit 😲

marya
13. nov 2009

No ak je to hepres zoster, a Tvoje deti este nemali ovcie kiahne, tak ich mozu z toho dostat...co je nebezpecne pre malinku...ak uz clovek ovcie kiahne mal, tak sa nenakazi a nic mu nehrozi...
Este by som chcela opravit Adu, hepres zoster nedostanes od niekoho kto ovcie kiahne ma, herpes sa prejavi pri znizenej imunite, strese a pod, ak uz si mala ovcie kiahne... sposobuje to ta ista potvora...tak co najskor bez za lekarom, drzim palceky 😉

ada32
13. nov 2009

deti by to myslim chytit nemali.ale ty ked si bola dieta a mala si kiahne,tak ked sa ako dospela dostanes do kontaktu s virusom kiahni, prejavi sa to ako pasovy opar/herpes zoster/a boli to a pali ako das.
podla toho co pises to moze byt ono.

k tomu lekarovi urcite chod.

dzio2
autor
13. nov 2009

no moje nervy tak to ste ma nepotesily ale dakujem

marya
13. nov 2009

Ale mozno to vobec nie je ono, to sa takto na dialku neda posudit, doktor Ti povie najlepsie 😉 Zatial ak mas poruke daj si B komplex, to znizuje bolest pri herpese...a ak to herpes nie je, tak to aj tak neublizi 😉

Pozri si toto http://primar.sme.sk/c/4116955/pasovy-opar.html tam je aj obrazok, budes sapon vediet porovnat ci je to podobne...

dzio2
autor
13. nov 2009

boze hej ja mam take vyrazky ale su mensie a je ich vela a je to cervene ale teraz som sa pozerala a neako sa mi zda ze sa mi to roztahuje no manzel prideva idem na pohotovost

dzio2
autor
13. nov 2009

boze dufam ze deti to nechitia ☹

marya
13. nov 2009

Dzio, hej tak chod co najskor na pohotovost, moj muz to mal minuly rok, mal to vzadu na spodnej strane chrbta, male cervene a hrozne vela ich bolo, a tiez sme boli na pohotovosti, tam Ti daju na to tabletky, ale myslim ze pri nich sa nesmie kojit, ale oni Ti povedia viac...
Od malinkej sa izoluj co najviac, predpokladam, ze este ovcie kiahne nemala a kedze to sposobuje ta ista potvora, tak by ich mohla dostat...daj si nejaky vitamin zatial, B alebo C, a hlavne bud kludna, ono to do par dni s liekmi prejde 😉 drzim velmi palceky 😉

dzio2
autor
13. nov 2009

marya dakujem normalne mam strach o deti no starsia uz mala ovcie kiahne a aspon keby to tak nebolelo

marya
13. nov 2009

Dzio, proti bolesti mozes skusit si dat paralen...a neboj sa o deti, vacsia ak mala ovcie kiahne tak sa od Teba urcite nenakazi, hepres zoster nesposobuje znova infekcia chytena od druheho, ale sa aktivuje uz virus, ktory ma clovek v tele ziskany pri ovcich kiahnach...malicka, ktora ovcie kiahne nemala, by sa teoreticky mohla nakazit a dostat ich, ale skus sa od nej izolovat, hoci pri takom malom babatku sa to moc neda...ale rusko cez tvar ( prip. latkova plienka ) cez tvar a zabran tomu, aby sa dostala do kontaktu s pluzgirikmi, a malo by to byt v poriadku 🙂

dzio2
autor
13. nov 2009

prosim ta a mal flak alebo tie vyrazky boli zasebou

marya
14. nov 2009

Dzio, tak ako, boli ste na tej pohotovosti ? Uz je to lepsie ?

Manzel to mal cele take zacervenane a na tom mal vela malych cervenych vyrazok, po celej spodnej strane chrbta...najprv sme si mysleli ze to ma asi zaparene, bolo to v lete po celom dni v aute...ale sa to zhorsovalo...tak sme isli na pohotovost a bol to pasovy opar...do par dni to preslo s tabletkami, ale doteraz tam ma po tom jazvy,,,nastastie jeho to nebolelo, ale vraj to zvykne dost boliet a bolesti uz mozu byt az dozivotne pri strese apod,...

dzio2
autor
14. nov 2009

vies co no niako nebola som tuna v dedine mame sestricku tak som jej to sla ukazat a zevraj to nieje to ten pas opar ale ja sa bojim ,tak manzel ostane doma a v pondelok pojdem na kozne lebo ,ona vravela ze keby to bol pas opar tak to je taky pas a v tom vyrazky a ja mam taky velky flak ,boli to mazem si to tek pudrom .dakujem za opytanie 🙂 kontakt s malou mam minimalny ☹

bubba
16. nov 2009

nemala si tam nahodou v minulosti kliešťa?

marya
16. nov 2009

Dzio, tak bodaj by ta sestricka mala pravdu... 😉 Ale ak to neprejde, tak k tmu lekarovi chod, moj muz teda ziadny pas nemal, a predsa to bol pasovy opar...drzim palceky 😉

dzio2
autor
17. nov 2009

buba preco?MALA 2roky dozadu liecila som sa na boreliozu ☹

dzio2
autor
17. nov 2009

ale kliesta som mala na nohe

bubba
18. nov 2009

jáj tak to neveim ale malo by to byt presne na mieste vpichu ..... a uz sa neliecis?ja som si myslela ze borelioza je nevyliecitelna.... 😅 a ze sa uz navzdy beru na to lieky

dzio2
autor
18. nov 2009

no borelie v krvi este stale mam stale chodim na odber krvi a kontroluju to ,borelioza mi pokazila celu imunitu ☹ ani nechci vediet co vsetko mi prepuklo som chodiaca kartoteka 😀

bubba
18. nov 2009

takze to moze ma tnieco spolocne s tym flakom...jednu znamu postipal kliest a urobila sa jej "horucka"na pere a povedali jej ze to je z boreliozy....uz si bola u dr?

dzio2
autor
19. nov 2009

no dnes som bola mam to od podprdy nevsimla som si odtlacila ma a zahnisalo mi to mam nato krem no ale uz to mam skoro na celom prsniku nechapem normalne som sa tam zahambila ,lebo sa divala namna ako keby som sa neumyvala ale aj tak tomu nechapem ved sa to spravilo z vrcera dorana dakujem za vasu trpezlivost

brulka
19. nov 2009

dzio ja som mala tiez pasovy opar a vobec sa to nemusi prejavit ako pas. tiez som mala len flak pod prsnikom a na boku s pluzgierikmi. bolelo to desne a bolo to velmi citlive. ta zapalena koza reagovala uz na najmensi dotyk - cely chrbat ma bolel a bolo to na nevydrzanie. inak je to presne ako pise marya aktivuje sa uz davno prekonany virus pri oslabeni imunity. lekarka mi predpisala antivirotikum na dva tyzdne a potom to postupne preslo. drzim palce nech si rychlo fit!!!

magimary
19. nov 2009

ja som mala presne to isté,čo brulka (vzadu na chrbte medzi lopatkami) aj so všetkými spirevodnými príznakmi a lekár mi naordinoval vysoké dávky vitamínov injekčne na dva týždne a potom už bolo fajn... 😉

bubba
23. nov 2009

dzio ako si dopadla?

dzio2
autor
24. nov 2009

no uz sa mi to hoji pomohla mi ta masticka co mi dala dok len mi tam asi ostane taky skaredy flak, vyzera to otrasne normalne mam kolli tomu flaku problem sa milovat s manzelom hambim sa 😢 bubba dakujem za podporu

bubba
24. nov 2009

uf to som si vydychla ze to ma ustupujucu tendenciu.... 🙂 nemusis mat obavy a hanbit sa pred muzom,chlapi to inac vnimaju 😎 ale urcite to zmizne po case.drzim palce ahoj.