Veľmi bolestivá menštuácia

hamimami
25. mar 2012

dobry den, chcem vas poprosit o radu, nikde som takuto temu nenasla tak dufam ze mi to nezamknu.....uz od svojich 15 rokov trpim menstruacnymi bolestami....bolo to vsak niekedy este celkom znesitelne aj sa to vacsinou ukludnilo a verila som tomu co mi vsetci hovorili: neboj sa porodis a bolesti odidu.....tak somsa tesila....a po porode prisla menstruacia tak intenzivne bolestiva ze sa idem niekedy zblaznit....zacina to uz tak dva tri dni pred menstruaciou, nejaka ta hnacka, bolesti bruchu, take prudke pichanie v posve, napatie vo vajecnikoch, celkovo sa necitim dobre....ale ked uz menstruacia pride tak sa uplne zlozim v tych krcoch az kvilim a placem a nie som schopna ani vstat.....striela mi to az do krizov do stehien no je to otras....hned si uvarim rebrickovy caj, dam si teple obklady ale trva to nejaku chvilu kym to vsetko zaberie....a potom som take dva dni ako bez duse ako keby zo mna niekto vysal vsetku energiu.....uz ked sa blizi termin menstruacie tak sa normalne bojim ☹ inak od porodu spolahlivo rozoznam aj obdobie ovulacie, to som pred tym nikdy nezazila....velmi silny vytok, take akoby mierne menstruacne bolesti, zvlastne pocity.....pomaly mi konci materska, co znamena nastup do prace a veru si vobec neviem predstavit ze rano dostanem menzes a budem musiet odkracat do prace je to nepredstavitelne, som velmi zufala....prosim poradte mi co robit, viem, ze najlepsie riesenie je zajst za lekarom, ale hormonalnu antikoncepciu som nikdy neuzivala ani uzivat nechcem....dakujem

mo77
7. apr 2012

ahojte ja som pred otehotnenim mala tiez bolestivu MS,brala som ibalgin dlhe roky az mi jedna lekarnicka povedala ze je to svinstvo,to ruzove farbivo tak som presla na Flector ale som po roku uzivania zacalla mat na 3 den po kramoch krvavy vytok tak som prestala a zacala som s brufenom,nema farbivo,tiez mi vsetci vraveli,ze po porode sa to upravi k lepsiemu,velmi tomu neverim,necham sa prekvapit a dam vam vediet, 😉 bez tabletky som fungovat nemohla ,za tie roky som si zvykla a naucila sa st ym zit,raz mi lekarka povedala musite sa s tym naucit zit,pomaha aj nemysliet uz tyzden pred tym nato,ze sa to blizi vela robi psychika,mam to odskusane,nebolo to bez bolesti ale zvladala som to lepsie,je dobre pit aj alchemilku uz tyzden pred MS,drzim palce v boji s bolestou 😉

omnia23
7. apr 2012

@mo77 tak ibalgin a ani brufen ti v prvom rade nepomozu odstranit problem,oni len utlmia bolest.Treba odstarnit to,co sposobuje bolest,a tym su spazmy.

mo77
8. apr 2012

@omnia23 bolesti som mala od uplne prveho dna MS,a od lekarov som sa dozvedela len,ze sa mam s tym naucit zit,nic mi nezistili.

omnia23
8. apr 2012

@mo77 no vsak to je klasicka odpoved,ale silne bolesti pocas celej MS NIE SU NORMALNE

mo77
8. apr 2012

@omnia23 ja som mala zo 7 dni 2dni velmi zle a dalsie 2dni mensie a ostatne uz boli ok,najhorsie boli 2-3dni,neskor mi povedali,ze ked sa to spusta odlupuje tak preto to boli,mam zname,co chodili na injekcie a chodili s tym kade tade a nic,zmenilo sa mi intenzita bolesti po 30ke,mensie bolesti,ja som aj vracala a tak,no proste mala som to pestre takze,neviem ci lekari nechceli alebo nevedeli pomoct 😉 teraz si to uzivam bez MS a je to super 😀

omnia23
8. apr 2012

@mo77 no mne pomohol ten Flector ako som pisala.Na silne bolesti mi davali HAK ale ja HAK brat nechcem.Tam ide len o tie spazmy o nic ine takze sa to snazim riesit Flectorom a teplom,velkymi davkami tepla,aby sa mi svalstvo uvolnilo...

horseshoe
8. apr 2012

Ahoj. Ja mavam tiez otrasne bolesti. 😒 Presne ako ty - neznesitelne bolesti, pichanie, oblievaju ma horuce poty, bolestive krce vystrelujuce do kolien, hnacka, niekedy aj pocity na zvracanie, obcas sa mi zda, ze mi vsetka krv z tvare odchadza a ja kazdu chvilu odpadnem. Kedze mam aj nepravidelny menzes, tak nikdy neviem, kedy to na mna pride, niekedy sa ledva dovlecem domov, som ako namesacna. ☹ Velakrat aj cele noci preplacem. 😖
Moj gynekolog mi povedal tieto body, ktore pomahaju na odstranenie bolesti: 1. pravidelny sport 2. vyvazena strava 3. meditacie 4. uplne vylucit cigarety, alkohol a kavu.
Ked toto vsetko dodrzujes a bolesti neodchadzaju, tak sa to da liecit bud antikoncepciou alebo analgetikami ako Ibalgin, Panadol, atd. Ja nechcem antiku, tak mi doktor predpisuje Flektor - je to dost ucinne a rychlo zabera. Ale nie vzdy na 100%.
Dalej mi velmi pomaha horuca sprcha na brucho a krize - to je fakt super.
Inak som este pocula, ze treba pit pred menzesom vela mlieka - na litre, ale ja to zial skusat nemozem, lebo mam intoleranciu laktozy.
Ale suma sumarum, clovek sa s tym musi naucit zit, je to ako ked niekto ma geneticky zle zuby, alebo riedke vlasy, alebo blbu plet, jednoducho musis to prijat... 😒

mo77
8. apr 2012

@omnia23 ja som HAK nechcela,ale ked ti mozem poradit ja som flector brala skoro rok bolo super pretoze bolesti hned ustupili a upravil sa mi cyklus na 29 dni,amala som ho ako hodinky co predtym som mavala 33 dnovy ale neskor som zacala na 3 den po skonceni MS este krvacat tak som sa zlakla a presla som na brufen a krvacanie prestalo,vraveli mi ze to tym flectorom nemoze byt ale ked som prestala aj krvacanie prestalo,takze daj si pozor,neviem ako je to s flectorom na MS bolesti.skus si to zistit.

omnia23
8. apr 2012

@mo77 praveze ja som sa na to pytala mojho profesora a on mi toto povedal,poradil Flector.Vysvetlil mi to tak ako som pisala vyssie,on vlastne rozpusti spazmy,kdezto brufen,ibalgin a podobne bolest len utlmia,ale oni na hladke svalstvo nezaberaju komplexne nehovoriac o tom,ake je to svonstvo na gastrointestinalny trakt...Ale to je uz do inej temy...

Ale logicky sa ti mohlo z Flectoru spustit krvacanie kedze uvolnuje hladku svalovinu...

kostickabonnie
8. apr 2012

@omnia23 od bolesti, ci uz menstruacnej, zubov, hlavy, svalov...jedine Flector uz dlhe roky 😉 tym, ze je to prasok, zaberie do par minut...ibalgin a jemu podobne lentilky som neuzila hadam aj 10 rokov ...jedina nevyhoda je, ze je na recept

omnia23
8. apr 2012

@kostickabonnie ono to nie je ani o konzistencii ako skor o tom,ze Flector je urceny na spazmy a posobi difuzne.Ibalgin a spol.nie,oni len tlmia bolest ale neodstrania pricinu.

Ano,to ze je na recept je blbe ale povodne bol aj ibalgin na recept tak mozno sa dockame lepsich casov 😉

kostickabonnie
8. apr 2012

@omnia23 ale zatazuju zaludok, kym sa rozpustia 😉 a moj muz ho pouziva tiež na "opicu" 😀 😀

omnia23
8. apr 2012

@kostickabonnie teraz co zatazuje zaludok?

omnia23
8. apr 2012

@kostickabonnie aha chapem...no oni nielenze zatazuju zaludok ale oslabuju sliznicu zaludka,su zodpovedne aj za vredove stavy a klky v hrubych crevach...

ivana158
18. dec 2012

Mám rovnaký problém, čítala som príspevky a ja osobne mám anémiu, nie najhoršie štádium, ale mám .. chýba mi železo a neustále musím brať lieky. Bolesti sú tak neskutočné, že nerobím nič iné len ležím a maximálne idem na WC. V poslednej dobe mám aj silný pocit na zvracanie a na odpadnutie. je to hrozné.. Pred mesiacom mi objavili cystu 4 cm , ale po vyvolavacke M mi menstrucia prisla .. bolesti su vsak coraz horsie... kazdy mesiac som vynechavala v skole a teraz aj v praci .. inak to nejde

anda2
18. dec 2012

Ja som mala tiež pravdepodobne cystu, velké bolesti, pichanie, objednala som si gynex, začala som brať tiamin to je vitamín B, sezamové semienka, pila som ženské čaje kde je alchymilka, a ešte som si riskla s kvapkami Valovič Femi už druhy mesiac menzes bezbolestivý, ani prsia nebolia, a bola som minulý týžden na gyndže a ani cystu nemám. tak som spokojná, tiež som sa len trápila ale pomohlo mi to.

ivana158
18. dec 2012

tak to hneď vyskúšam , už som 2. deń pripútaná k posteli .. ďakujem krááásne .. teší ma, že bolesti Vám ustúpili, teraz dúfam, že to pomože aj mne

viva13
18. dec 2012

Ahoj, rada sa k vám pridám kočky 😉 ja som síce ešte nerodila ale každý mesiac si to odtrpím aj ja ☹ bolestivú mám od začiatku už je tomu 17rokov, tolko tabletiek a injekcii čo som si od 12-18 roku napodávala, vobec som to nezvládala, ja som od bolestí aj vraciavala tak si viete predstaviť čo to bolo 5 dní som bola odstavená. Potrebovala som teplý kupel niekolko krát denne a postel...
Pred rokom mi zistili tetániu a beriem hočík, bolesti sa mi zmiernili, no nie je to stále ono... Od jednej lekárky som dostala typ na volnopredajný liek MAGNEROT užívam ho druhý mesiac, minulý mesiac som potrebovala len 1 tabl. ja beriem NIMED no inokedy mi bolo treba 2-3 prvé dni... teraz v decembri to mám dostať tak som zvedavá, beriem to pravidelne a verím v to, tak hádam pomôže. Skúste si niekto o tom prečítať na nete viac ak máte záujem a nie su ani drahé, možno vám pomožu 🙂)

viva13
18. dec 2012

zabudla som dodať, že som si prešla kadejakými vyšetreniami, no všade mi povedali, že sa radím medzi ženy, ktoré majú bolesti bez príčiny... pred 2 rokmi som mala cystu na vaječníku, po laparke sa nič nezmenilo, aj ked mi každý lekár hovoril, že to bol možný dôvod, no asi nebol :-/

lujzabb
18. dec 2012

@hamimami ahoj, necitala som vsetky prispevky ale tiez som mavala hrozne silne bolesti uz od zaciatku. prve 2-3 dni uplne mimo...ani som z domu nevysla, resp. z postele. len som lezala, hnackovala, vracala, odpadavala od bolesti a krcov. obycajne tabletky proti bolesti uz nezaberali. gynekolog mi odporucil antikoncepciu..ale to som nechcela, tak mi predpisal algifen.ten mi pomahal niekolko rokov, pricom som si stale zvysovala davky 😒 a potom zase nic. tak som presla na tie HAK ale po par mesiacoch som ich vysadila (zacala ma bolievat hlava a celkovo som sa necitila dobre)...potom som otehotnela...porodila som prirodzene a doktor mi sluboval ze sa to urcite po porode same napravi...ALE nic take sa nestalo...bolesti riadne ale teraz som uz rok a pol po porode a vystacim si s paralenom, niekedy ked zatnem zuby aj bez neho 🙂

prvosienka7
16. jan 2019

Baby našla som túto diskusiu tak nebudem zbytočne zakladať novú. Odkedy mám ms tak mávam veľké bolesti vlastne skoro celú dobu čo je nejakých 5 dní. Počas rokov som prestriedala hrozne veľa liekov, lebo všetky mi zaberali iba určitú dobu. Neviem či si na to nejako telo zvyklo alebo čo 🙄 Viete poradiť niečo nové zase? Alebo kľudne aj nejaké babské recepty ako pomôcť nech sa nemusím stále len liekmi dopovať len sa už nechcem trápiť 😕

barruna
21. jan 2019

@prvosienka7 Je to dost mozne, mala som to iste... Tiez som brala napriklad dva roky na to jeden liek a po case mi prestal uplne zaberat tak som musela zmenit a s tym to bolo zase na cas v pohode. Ale mozno by bolo dobre ist aj k doktorovi a mu o tom povedat, ak su to prilis silne bolesti tak to moze byt aj ta endometrioza alebo ako sa to vola, a to sa da tusim aj operovat... Byt tebou tak to skusim riesit, nech sa pozrie ci to je iba obycajna bolest alebo nie...

prvosienka7
29. jan 2019

Ďakujem za rady 🙂 Riešila som to už pred rokmi lebo tiež som počula vtedy kadečo o týchto bolestiach ale na nič vážne mi neprišli, proste musím iba vydržať zakaždým. Trochu si pomáhať tými liekmi, ktoré mi už ani poriadne nezaberajú 😒

barruna
5. feb 2019

Pred rokmi to mozno este nemuselo byt nic vazne ale teraz sa to mohlo zmenit... Predpokladam ale, ze na pravidelne prehliadky chodis nie?..Nebolo v poslednej dobe nieco nove?... Doktor ti na tie bolesti vlastne co povedal?..

zanettsur
14. feb 2019

@prvosienka7 ja mam teraz momentalne pokoj vdaka tehotenstvu ale presne viem o com hovoris. prvu ms som dostala ked som mala 15 a to boli neskutocne bolesti. mama mi furt slubovala, ze zakazdym to bude boliet menej a menej ale bolo to prave naopak. stale sa to zhrosovalo tak ma nakoniec zobrala aj k doktorovi a ten povedal, ze je vsetko v poriadku. proste patrim k tym nestastnejsim zenam, ktore maju toto take bolestivejsie ☹

zanettsur
14. feb 2019

@barruna teraz beries ake lieky?

prvosienka7
22. feb 2019

@zanettsur Takže ste to už potom neriešili? Len proste funguješ ďalej a keď príde ms tak čo? Zostaneš doma? Teda ako si to robila pred tým ako si bola tehotná 🙂 Teraz je to celkom úľava však? Aspoň si od toho trochu oddýchneš a možno aj pôrod budeš znášať lepšie ak si na takú silnejšiu bolesť zvyknutá

barruna
12. mar 2019

@zanettsur Vies co teraz mam tabletky co mi poradila tiez jedna kamoska, ktora mala s tymto problemy, ona to mala este o nieco horsie ako ja. Ona fakt nevedela ani chodit poriadne ked mala svoje dni, len lezala ani jest poriadne nemohla, hrozne zle jej byvalo. Som jej bola par krat jej aj na nakup a nieco navarit lebo chuderka uz nevedela co so sebou. Zacala si potom davat ten brufen 400 a ten jej zabral tak mi ho potom tiez posunula ked som jej vravela, ze mi prestali zaberat lieky, ktore som mala ja takze mam teraz tie 🙂

renat04
12. mar 2019

@barruna mňa by celkom zaujímalo, či je vhodný aj na taký labilnejší žalúdok. Mne totižto niektoré lieky nerobia naň dobre a potom mám len zbytočne viac problémov :(