Veľmi ma bolí zub a bojím sa zubárky

monca1109
11. feb 2017

Ahojte zienky, mam na vas otazku. Potrebujem sa vyrozpravat a aj poradit. V pondelok sa chystam k zubarke,a ja sa tak strasne bojim,ze asi odpadnem tam. Mam uz 2 dni neskutocnu bolest zuba,on je uz totiz zlomeny,je tam len kusocek,ale len teraz po velmi dlhom case zacal boliet. Som uz 2 dni spuchnuta na líci,zeriem ibalginy jak cukriky a nepomaha. Prosim vas,tie co ste uz v tomto boli,bude ma boliet trhanie??este nikdy mi netrhali a ja mam panicky strach,cela sa trasiem uz len pri pomyslení na ihlu a ako mi ho bude trhat :(((

23mata
11. feb 2017

Ked ti to umrtvi tak si ani len nevšimneš ze ti trha zub 🙂

monca1109
autor
11. feb 2017

@23mata a ihla nebolí? 😢
Ja sa taak velmi bojím

23mata
11. feb 2017

@monca1109 ihla len troooošku pocitis len take pichnutie ako osa ked postiipe ale aj to je chvíľočka sekunda, dve. Neboj ja vzdy ked tam idem tak si tak poviem ze zubar mi len pomôže a budem sa citit uz dobre ziadna bolest , musis myslieť pozitivne. 🙂

monca1109
autor
11. feb 2017

A nebude to boliet ani vtedy ked tam mam zapal a spuchnute lice?? :(((

23mata
11. feb 2017

@monca1109 jaaj fuuuuu
Nechcem teraz strašit ale ak je velmi silny zapal je tam riziko ze nezaberie injekcia :( so zubami som si zažila svoje tak viem ocom hovorím . . Uuuf ale neboj sa každopádne ti zubar len pomôže a budes mat pokoj

monca1109
autor
11. feb 2017

To si ma nepotesila. :((( Ani keby mi dala 2 injekcie? 😢 Ona hadam bude vediet povedat aky velky je tam zapal,ci? 😔

23mata
11. feb 2017

@monca1109 urcite bude vediet povedat.
A S 2 injekciami bohužiaľ nemam skusenosT takze netuším :(.
Ja som mala tiez takto zapal a injekcia NAŠŤASTIE zabralaa ale ma upozornila ze moze statt ze kvoli zapalu nezaberie.

monca1109
autor
11. feb 2017

@23mata nezaberie,znamena,ze budem to vsetko citit tak,ako keby som ziadnu nedostala?😢 tak to sa tam zblaznim

liushkaaa
11. feb 2017

Ja som mala zapalenu dolnú osmicku, bolelo to ako fras, ale zubarka mi dala najprv na preliecenie antibiotiká až potom tahala. Injekcia boli trosicku ani to nestoji za reč a tahanie bezbolestne za 5 sekúnd

monca1109
autor
11. feb 2017

U mna je to horna 4ka. Dasno napuchnute,lico tiez,bolest neskutocna. Bojim sa len toho trhania,ci ma to napriek injekcii nebude boliet :(((

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janci05
11. feb 2017

No zubárovi sa asi nevyhneš, ale na zápal a dočasné zmiernenie bolesti pomáha požutie klinčeka. Aspoň do takej mieri ako sa dá. Skús ho rozhrýzť na druhej strane a potom priložiť na zub.

evittam
11. feb 2017

@monca1109 Na zapal konopna tinktura. Ale urcite smer zubar.

tomikejt
11. feb 2017

Aj keby to u zubara trochu bolelo, vydrzis chvilku v kresle a bude po bolesti. Ja byt tebou, idem na pohotovost a budes mat po bolesti skor.

mata2
11. feb 2017

Ja som tiež mala zápal,a Zubarka mi najskôr dala atb pred trhanim.
Ja som tiež mojej povedala,že som posero,a buď ju ovraciam,alebo odpadnem...
Ostala vyskerena jak lečo...samotná inekcia trochu stipala,ale samotné trhanie bolo úplne v pohode.

lubkavargova1
11. feb 2017

Tak toto osm ja mala doma terz 2 mesiace. MOja maina je riadny posera...len jedla tablety, babske receptiky a k zubarke ani za boha! Az vtedy ked jej to opuchlo, tak sa zlakla a naklusali sme k zubarke...mohla som ja dovtedy kricat, pekne, skaredo..nic nepomahalo.

alexa933
11. feb 2017

Ak si si ista ze nepojdes cez vikend na pohotovost tak pozri ci u vas v meste robi daky zubar s rajskym plynom a mas to vyriesene 😉 Inak ti pichnu silnejsiu davku aby si to cim najmenej citila . Trhanie je nic neboj sa vobec .😉

vincp
11. feb 2017

Treba ist cim skor, asi by som poriesila tu pohotovost . Zapal moze postupit na okosticu a v pripade komolikacii prides o viac ako o jeden zub. Tak supito k zubajde, nech mas s tym pokoj a je Ti lepsie. Jedna injekcia neboli tolko, co si si uz teraz vytrpela a trhanie trva chvilocku. po trhani len nepchat jazyk do rany a o par dni ani nevies, ze Ta nieco trapilo ;) A treba si zobrat ponaucenie...keby si isla skor, hned ako sa zlomil, ziadne trhanie by nebolo, zub pokial bol ok by dorobila a mlada kocka by neostala bez 4ky :(

monca1109
autor
11. feb 2017

Dakujem za rady. Ano viem,keby som sa tak nebala zubarov a chodila k nemu,tak sa toto nemuselo stat.

Inak,rozmyslam ze zajdem skor ako v pondelok do Ba pohotovost 3 veže. Bol tam už niekto?

dezire1000
11. feb 2017

@monca1109 ja tiez tak ako ty.Dala mi 2 injekcie zubarka a veru nezabrali.Ked trhala som myslela ze zomriem.26 koza som ale plakala som v kresle od bolesti a tyzden ma to este bolelo.Neprajem nikomu taku bolest☹

vivere
11. feb 2017

Daj si 5-6 tabletiek chlorelly a bolesť prejde. Ibalginy sú o ničom.

alexa933
11. feb 2017

@monca1109 skus sa opytat na ten rajsky plyn mozno v Ba to budu mat.

suesue1983
11. feb 2017

Mna ked tak strasne zuby boleli tak som az s radostou utekala k zubarovi zee sa tomu zubu pomstim,vobec sa nemas coho bat..tiez som z tych poserov ale fakt ta bolest,injekcia je nic,to vydtzis a ani nebudes vediet ako ho vytiahne)

liz_lemon
11. feb 2017

@monca1109 chod radsej na Kriznu na pohotovost

sunny8
11. feb 2017

Prezivam to iste ale trva to od vianoc ;( a bojim sa tak ze mam odpadnut len.co citim ten zubarsky zapach ;( plus hnisave dasno a bolest ani nehovorim diera v zube aj.v dasne opuch nemam ale na dotyk.ma az picha a.jest nula bodov ;(

lala1501
11. feb 2017

@monca1109 ahoj .som zubna sestra tak sa ti k tomu viem vyjadrit.je dost pravdepodobne ze citit to budes pretoze tam mas uz opuch a vtedy inj.tak nezabera ale urcite to Zvladnes. Do buducna je lepsie niecomu takemu predist a ist hned ako ta zacne boliet a uplne najlepsie chodiť pravidelne aby boliet ani nezacal.viem ze mas straxh ale ver mi vsetko sa da zvladnut a zub ktory uz bolel sam nepreatane.drzim palce

budova108
11. feb 2017

Mne sa na110% osvedčil Florsalmín kvapky, spray, nastriekať na vatu, napchať to do zuba a prestane bolieť ale zubára sa nebojím tak veľmi ako ty...

extempore
11. feb 2017

Vyplachuj si na tej strane usta silnym alkoholom. Mne pomáha domaca slivovica alebo whiskey 😀

janulik2008
11. feb 2017

ja som sa tiez bala ... asi tym ze detska zubarka nebola nic moc ... raz mi uz druha zubarka musela dost vrtat a az som plakala ten zub mi zablombovala ... plomba vypadla zo zuba sa odlomilo bolest neskutocna skoncila som na stomatochirurgii a tahali mi 2 zuby (nie naraz) stolicky ... dala injekciu trochu akoby tlak a hop zub vonku ... po vyprchani injekcie ma asi 3 dni usta boleli ale v pohode 😉 pred Vianocami som tiez bola lebo ma bolel zub tak ci som chcela alebo nie hovorim si idem lebo ptm bide len horsie a horsie zub mi zaplombovali a je to ok 😉 inak ja spm sa cpala valetolom a ptm mi uz z neho zle bolo na vracanie 🙂 trochu poboli a bude dobre 🙂

skyahiah
11. feb 2017

@sunny8 skus sa prekonat a naozaj zajdi k zubarovi, urcite dostanes na zaciatok aspon antibiotika. svokra takto kvoli neliecenemu zapalu prisla o vsetky horne zuby, zacala jej uz odhnivat kost, nenechaj to zajst do extremu.. zuby mame len jedny na cely zivot, treba sa o ne starat.