Veľmi prosím o radu - ako pribrať po pôrode?

barbora221994
9. dec 2018

Prosím Vás, som 10 mesiacov po pôrode a od pôrodu som schudla zo 63kg na 46kg a ani za svet nemôžem pribrať naspäť, dcérku stále kojím, doktor hovorí že to je normálne a keď prestanem kojiť tak priberiem ale ja tomu moc neverím 🙄.
Začala som jesť PANGAMIN ale neviem či mi nejako pomôže.
Som kosť a koža pomaly žiadne svaly a to malú skoro stále nosím na rukách.
Naozaj už neviem čo mám ešte urobiť.😔
Ďakujem veľmi pekne za každú radu 🙂

mumboo
9. dec 2018

Ahoj...myslim že tvoj lekar ma pravdu. Viem ako ta to asi štve, ja mam odjakživa problem pribrat a po tehotenstve to nebolo iné, a chuda som doteraz🙂) Je to všetko na telo neskutočna zataž. Budeš musiet naozaj asi len vydržat kym babo vyrastie trošku a kym prestaneš kojjit. Pangamin som skušala ale mne nepomohol.

nini1010
9. dec 2018

No a kolko vlastne merias?lebo je rozdiel ci mas 46 kil pri 1,70 m alebo 1,55m.

barbora221994
autor
9. dec 2018

Meriam 163cm

zloba666
9. dec 2018

@barbora221994
Jedine co pomohlo mne je cvicenie a upravená strava 😋

nini1010
9. dec 2018

Mam znamu co mala tento problem ale nekojila.dlhodobo bola hrozne chuda.problem vyriesila upravenou stravou a cvicenim a pomohlo.ale nie ze sa zacnes tlacit sladkym.vela bielkovin,ovsene vlocky,nutricne drinky a podobne.

benit
9. dec 2018

Ja pri tvojej vyske som mala rok po porode 41kg. A to som nekojila. Postupne som dala na 46. Az potom by si videla co je kost a koza.

barbora221994
autor
9. dec 2018

No to si ani neviem predstaviť že čo by moja mama spravila keby som mala toľko lebo mame je už teraz zle zo mňa keď ma takto vidí.

natalianm
9. dec 2018

@barbora221994 ahoj lekar ma pravdu priberies ked prestanes kojit. moja kamoska ma to iste chudne ale brutalne tiez bola chuducka a teraz je este viac. tenka ako papier😱...ja som tiez kojila ald nechudla som takto a predsa by sa mi zo zislo😁

deti95060810
9. dec 2018

no ja neviem ,ale ja som nepribrala ani po skončení kojenia.... roky rokúce mám váhu niečo málo cez 50 kg a to aj po niekoľkých pôrodoch....u mňa je to stresom....ak som v strese, prestanem jesť...
ešte pozri ako si na tom geneticky... genetika robí veľa...

asia83
9. dec 2018

@barbora221994 Jáj, mať tak váš problém... Treba navštíviť obvodného, preventívku urobiť, krv vyšetriť atď.

barbora221994
autor
9. dec 2018

@asia83 len on mi povedal že to je normálne keď kojím ale mojej mame sa to nepáči a mne tiež nie, máte pravdu budem musieť ešte raz za ním ísť len ja mám toho istého doktora čo aj moja malá lebo u neho môžem byť až do 29 rokov a neviem teda že či ma nebude presviedčať že to je v úplnom poriadku. No uvidím

lilli19
9. dec 2018

@barbora221994 ak ta to upokoji pri prvom porode som vazila 49 kg, mesiac po porode som vazila cca 43 kg-bola som na povodnej vahe.teraz som tehu znova a v 26 tt vazim 44,5 kg.dojcila som 2,5 roka a vahu som mala stale okolo 42-43 kg a nepribrala som ani po skonceni.vzdy som mala takuto vahu a citim sa vyborne.mozem mat stravu upravenu ako chcem, sportujem dost a zjest mozem aj "kona", genetika nepusti.a meriam 173 cm.takze sa nestresuj ak sa citis dobre, neries

squishy
9. dec 2018

a ako sa stravujes? toto je dost podstatne. zarad do jedalnicku viac bielkovin (najlepsie rastlinnych, tie nezatazuju organy) v kombinacii so sacharidmi a nemal by byt problem postupne zdravo naberat vahu. napr. po kazdom hlavnom jedle zdravy protak ako dezert 🙂 len pred kupou pozri na zlozenie, nech tam nie su same Ecka ale fakt kvalitku (y)

barbora221994
autor
9. dec 2018

No budem musieť lebo ja sa snažím všetko do seba hádzať ešte aj ten Pangamin ale zatiaľ nič tak budem musieť si spraviť režim a teda ako píšete zdravo naberať váhu🙂

barbora221994
autor
9. dec 2018

No to je pravda, ja mám skoro stále stresy z partnerovej mamy ale tak snažím sa hádzať do seba všetko čo vidím aj ten Pangamin a stále nič už neviem čo dalej pritom keď som mala 15 a žiadne problémy tak som vážila 52 a žiadne kosti úplne normálne no teraz v 24 rokoch je to strašné. To od 16 tích sa mi takto začalo zhoršovať. Skúsim sa pozrieť ešte ako to je s genetikou a uvidím teda🙂

gabulienka623
9. dec 2018

Presne tak isto som to mala aj ja. Po tehotenstve zo 63 kg som schudla na 47kg, meriam 164 cm. Aj rok po pôrode som stále nepribrala. Nič mi nezistili, všetky výsledky perfektne . Keď mala dcéra 18m som znovu otehotnela, pribrala na nejakých 60 kg, a po pôrode zase Max 49 kg. Druhá dcéra má uZ vyše 2 roky a ja váhu taku istú. Tiež mi bolo povedané že to môže byť kojenim. Kojit som prestala len teraz pred 3 týždňami, tak uvidím, či niečo priberiem .

asia83
10. dec 2018

@barbora221994 Bože môj. To je nejaký všestranný doktor, keď má aj novorodencov aj 29 ročných ľudí. Určite by som sa prehlásila k "normálnenu" obvodnému pre dospelých. Také chudnutie nie je v poriadku. Štítna žľaza, tráviaci systém, atď. Dajte si to skontrolovať.

zuzi0911
17. dec 2018

7 rokov je od druhého pôrodu a stále nemôžem pribrať. Klesla som na 45 kg.. Teraz mam 47..to je tak všetko.
Minulý rok som pribrala na 50 kg, ktoré som aj tak stratila do mesiaca, tak to nerátam. Nepomôžem ti, ale viem ako sa citis

barbora221994
autor
17. dec 2018

Ďakujem aspoň viem že v tom nie som sama, mama mi stále hovorí aby som išla lekárovi ale on mi aj tak nepomôže hovorí že to je kojením 🙄.
Teraz už som klesla na 45 tak je to zaujímavé a pritom keď som mala 15 a žiadne stresy tak pekne 52 kg no dúfam že sa mi niekedy podarí pribrať