Veľmi vysoký cholesterol - strava

4. mar 2021

Dobrý deň je tu niekto kto má vysoký cholesterol ?
Ako sa stravujete?
Ako sa snažíte cholesterol znížiť ?
Nejaké lieky používate ?
Budem Vám vďačná za všetky užitočné informácie ❤️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzitok
4. mar 2021

Mam podobný problém, kedze som bola vzdy od prírody chudá,dopriala som si jedla bohate a naozaj jedno cez druhe, kym som si neodpalila zlcnik a zaludok...
Lieky mi utlmili sice bolesti, ale problem nevyriešili, problem sa vyriesil ako pise aj @viestta upravou stravy, uplnym vyradenim niektorych jedal, ja som bola nutena vyradit aj cukor, lebo mne vyskocila aj glykemia...trvalo to dva mesiace, kym sa mi všetko stabilizovalo, vysledky mam neporovnateľne lepsie, az ukazkove..

chanel_c
4. mar 2021

Urcite uprava stravy, zeleny caj, aj zazvorovy je super, pripadne tomu dopomoct prirodnymi tabletkami. Ak to nepomoze potom jedine lieky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1xenia1
4. mar 2021

Pohyb, strava a vitamín c

petra_ko
4. mar 2021

Ahoj, na cholesterol odporúčam saponíny. Mojej mame a babke velmi pomohli, cholesterol sa im znížil. Síce to trvalo dlhšie, ale po pol roku užívania saponínov - my sme si kúpili Diamond Yaccu sa obom dostal do normálu. Saponíny majú čistiaci účinok, sú to rastlinné extrakty. A netreba sa zľaknúť zo začiatku sa hodnoty cholesterolu najprv zvýšili, ale potom klesli. Vrelo odporúčam👍🙏

savanna
4. mar 2021

Vyradit cukor, sladkosti - najma sladkosti s tukovymi plnkami (horalky) a polevami (Lina, atd.), ked uz, tak prinajhorsom suche keksy bez polevy, vyradit vyprazane, mastne jedla, ziadne fast foody, zmrzliny, atd. No ved to kazdy pozna a zacat sa hybat, najlepsie nejake kardio, pri ktorom sa zadychas a zapotis.

andreatytler
5. mar 2021

Telo tvori cholesterol aby zalepilo praskliny v cievach, ktore su sposobene vysokym obsahom cukru v krvi.
Obmadz cukor (najlepsie uplne vylucit) a telo si same znizi tvorbu cholesterolu.

qqqqqqqqq
5. mar 2021

@viestta ani stravou a pohybom sa niekedy cholesterol znizit neda.ja mam stravu ukazkovu,cvicim cielene na odburanie tukov,mam 180 cm,60 kg a cholesterol 12...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
5. mar 2021

@viestta áno aj zo stresu môže byť zvýšený.autorka akú máš hodnotu?si sledovaná v metabolickej ambulancii či u internistu, obvodného?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
5. mar 2021

@viestta nie pýtam sa autorky😀tiež mám nízky až sa sama čudujem, ale tak teším sa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz