Vestibulárny syndróm. Poznáte niekto toto ochorenie?

flamenga
29. apr 2009

Ahojte,

máte niekto skúsenosť z vlastnej rodiny, či zo svojho blízkeho okolia s touto chorobou? Mne ju diagnostikovali a mám z nej strach... aspoň teda podľa toho, čo čítam na internete.
Prejavuje sa zvracaním, točením hlavy.... v skratke... je to porucha rovnováhy v uchu, takže nedokážem udržať rovnováhu, celý svet sa so mnou točí a bez pomoci neprejdem ani meter..... Som z toho zúfalá, sklamaná....

Poznáte niekto toto ochorenie? Poprípade liečbu, jej dĺžku, jej úspešnosť. Budem vďačná za akýkoľvek nový poznak, za akúkoľvek radu....

Vďaka 😔

miluska.h
5. júl 2009

Ahoj flamenga, mojej mamine tiez diagnostikovali vestibularny syndrom. Pred tym sme nevedeli co jej je, ani lekari na to len tak lahko neprisli. Mysleli sme si, ze je dehydrovana, unavena a preto ma tie zachvaty. Tiez sa jej tocila hlava, zvracala a bolo jej na odpadnutie. Viackrat sme boli na pohotovosti, vzdy jej pichli nejake infuzky a ono to na druhy den preslo. Po niekolkych vysetreniach konecne prisli na diagnozu. Navstivila primara neurologie na Antolskej v BA, myslim, ze sa vola Dr. Garay, a ten jej naordinoval taku kombinaciu liekov, ktora zabrala. Musim si zaklopat, mamina uz skoro 2 roky nemala zachvat. Obcas je jej nevolno, ale nic to nie je oproti tomu, co jej bolo predtym. Takze ak ti mozem poradit, zajdi za tym dr. Garayom.

janette1105
6. júl 2009

Ahoj, ja som to mala, a preslo to behom 3 tyzdnov. pripadala som si ako opita cele 3 tyzdne. Najskor som len vracala a po stvornosky chodila po izbe. Naplakala somsa lebo som nevedela co so mnou je a byvala som sama v anglicku a bolo to dost narocne.No ked to neprechadzalo do 3 dni, isla som ako opita ku lekarke a ta ked ma len videla aa povedala som je prve dva symptomy hned vedela ze kolko toci.
Zialbohu, na toto nie si ziadne tabletky, jedine co m dala tak bolo proti zvracaniu. Tocenie hlavy preslo asi po 2 a pol tyzdni.
Musela som si davat pozor, nechodit po schodoch, a hlavne nechodit po meste sama.
Zvracanie preslo tiez asi po 10 dnoch. Nebola to sranda,

No ako mi to preslo, tak som sa vyhadzala od krku po pas, a lekari povedali ze to mam dozvuky z choroby.
Chod ku lekarovi, ja sa este pozriem co v anglicku o tom pisu a poradim. Ale nasto percent chod ku lekarke a daj vediet, Ja sa este ozvem neskor.Drzim palce.

ivankaalenka
5. okt 2012

Ja som mala toto, obcas sa mi to zopakne, ale je to strasne hnusne. Ked som mala nastupit do prveho rocnika na vyske, tak mi to zacalo a mesiac som ani nemohla samostatne chodit, bolo mi nenormalne zle, doktorka nevedela, ze co mi je /neurologicka/ a povedala mi , ze to bude skleroza multiplex, krava. 😠 bola som 3 tyzdne na neurologickom oddeleni a brali mi likvor a robili magneticku rezonanciu a davali infuzky....by som ich kopla do zadku, lebo ani diagnozu mi nestanovili dobre 🙄
Inak neviem, co sa s tym da robit, lebo potom sa mi to zopakovalo niekolkokrat, no k lekarke som nesla a cela nestastna som to pretrpela, vzdy prisiel den, kedy to skoncilo...ale je to dost hrozne a modlim sa, aby sa to znova nezacalo 😔