Vhodný ortopedický vankúš pri migréne?

mindy112
26. dec 2019

Máte niektorá skúsenosť s vhodným vankúšom pri pretrvávajúcej migréne? Hľadám nejaké odporúčania, vlastné skúsenosti, stačí ak vám to pomohlo pri problémoch s krčnou chrbticou. Ďakujem

gelifil
26. dec 2019
mindy112
autor
26. dec 2019

@gelifil máte s ním osobnú skúsenosť?

mima66
26. dec 2019

Mne pri migréne nepomohol žiaden vankúš. Na ortopedickom spávam denne a nemá to vplyv ani na frekvenciu opakovania ani na intenzitu migrény. Ale každá sme iná, za skúšku to isto stojí ;) držím palce!

mindy112
autor
26. dec 2019

@mima66 mne nepomáha už vyše 20 rokov nič... skúšam čo sa dá a nakoľko chcem meniť vankúš za nejaký kvalitný, tak skúsim kúpiť ak by niekto poradil taký, čo mu pomohol, stačí ak len zmiernil buď to bolesť hlavy alebo krčnej chrbtice.🙂

ibrunova
26. dec 2019

@mindy112 ja tiež používam anatomický a mávam migrénu menej.. Kúpila som si na skúšku v jysku za 13€ a mám ho už dva roky, úplne mi stačí.

majamat
26. dec 2019

@mindy112 ak mavas aj bolest chrbtice, tak to nebude mirena. to bude skor cervikokranialny syndrom. je to bolest hlavy za korou je krcna chrbtica. mavam to roky a vzdy to musim len nejak pretrpiet. leiky pomahaju,a le musim si ich dat kym nie je neskoro. skor na zaciatku, inak mi je zle od zaludku.
pouzivam anatomicky vankus a teda mam ho rada, ale je uz stary a mam pocit, ze ej uz tensi. potrebujem mam podlozenu krcnu chrbticu, ale potrebujem aby ten vankus bol aj poddajny. mama ma podobny, ale ten uz nie je tak prijemny.

mindy112
autor
26. dec 2019

@majamat migrenu mavam od 8 rokov, roky som sa na nu liecila- neuspesne... chrbtica ma boli az od tehotenstva a teraz po porode, hlavne ta krcna... preto zvazujem anatomicky vankus a hladam konkretne typy

lyci
26. dec 2019

@mindy112 mam doma asi 4 anatomicky tvarovane vankuse, od lacneho po drahy a na bolest krcnej chrbtice a hlavy od nej nepomaha ziadny. len pretrpiet

marca12
26. dec 2019

@mindy112 na migrenu vankus nepomoze. Anatomicky tvarovany je dobry,ak si zvyknuta spavat na boku alebo chrbte. Na migreny ti odporucam fyzioteraputa a to co najskor. Roky som trpela migrenami. Posledne roky to boli bolesti kazdy tyzden na 3-4 dni,2-3 dni bez bolesti a znova 3-4 dni bolesti atd. Zacala som chodit k terapeutom,naucili ma dychat,dali mi do poriadku chrbticu,cele telo a chcem zacat cbicit jogu na udrziavanie a uvolnenie. Ak ostanem napata a v strese,migrena je spat,ale ovela menej. Za posledny rok som mala mozno 4x pri zmene pocasia. Co je obrovsky uspech. Rok som sa davala dokopy,nic som si nekupila,vsetky peniaze isli na fyzioterapiu,ale stoji to zato. Zivot bez migreny je prenadherny.

gelifil
26. dec 2019

@mindy112 ano a velmi dobru, postupne ho maju aj ostatni clenovia rodiny

mindy112
autor
26. dec 2019

@marca12 dakujem za radu,vyskusam..👍

laskonka80
13. jan 2021

@marca12 ahoj odkiaľ je tvoj fyzioterapeut prosím?