Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Videnie po zobudení

drobecbobo
25. jún 2015

Pekné ráno dievčatá.

Pôjdem k lekárovi, ale potrebujem poradiť, kým sa tam dostanem. Ráno som sa zobudila s tým, že mám pocit, akoby som videla jemne sivý fľak, tak ako keď sa pozeráte napríklad cez mihalnicu alebo nejakú prekážku. Mám to v pravom oku bližššie k oku. Najskôr som si myslela, že mám na riase nejakú zvyšnú maskaru, ktorú som si neodlíčila, ale nemám. Oko som si umyla a ten pocit tam stále je. Večer, keď som išla spať mi nič nebolo. Nič ma nebolieva, ani hlava, ani oči. Možno je chyba, že som často teraz pozerala do pc a na televíziu. A ešte jedna vec. Keď som si večer ľahla spať, stále som bola smädná aj napriek tomu, že som sa práve napila. Mala som úplne pocit pachuti v ústach a husté sliny, úplne vyprahnutú ústnu dutinu, normálne sa mi lepil jazyk na podnebie. Zreničky reagujú normálne.

Ďakujem za odpovede.

cairka
25. jún 2015

Choď na očné čo najskôr. Môže (nemusí!) to byť odchýlená sietnica. Nezdvíhala si včera niečo ťažké, alebo neskákala si, cvičila...

drobecbobo
autor
25. jún 2015

@cairka Ahoj, áno, včera som ako vždy behala a skákala. Cvičievam takto vždy ráno. Žeby to bolo z toho? Teraz mám skôr na tom mieste pocit, akoby to mizlo, ale ešte stále je to také veľmi, veľmi mierne zahmlené na malinkej ploche pri vnútornom kútiku oka.

mawka
25. jún 2015

@drobecbobo bez urcite na ocne a daj si vysetrit aj cukor. pachut v ustach, neustaly smad a povlak na jazyku, lepkavy pocit moze /nemusi/ signalizovat aj cukrovku. ale hlavne zelam, aby si bola ok 🙂

cairka
25. jún 2015

@drobecbobo , odpoveď ti dá len očný. Vieš, oči máš len 2 a pri tých závažnejších diagnózach, ktoré by mohol naznačovať popísaný stav, ide o čas. S jedným vidiacim okom sa dá žiť (žijem tak od detstva 😉 ), ale má to isté obmedzenia, ktorým môžeš jednoduchou návštevou lekára zabrániť. "Prinajhoršom" ti povie, že je všetko OK 😉

drobecbobo
autor
25. jún 2015

@cairka Ďakujem za príspevky, vždy pomôže, ak niekto podá vlastnú skúsenosť. Volala som očnej, povedala jej všetko a povedala, že sa nemám báť, sú to presilené oči. Objednala som sa na september, skôr nemala termín.
Konečne ten sivastý tieň a mierne zahmlenie zmizlo, dostavil sa potom mierny tlak na tom mieste a potom aj hore pod viečkami, úplne ťažké, unavené oči. Asi by som mala obmedziť počítač, televíziu a posledné noci som chodila neskoro spať. Ak k tomu pridáme dennodenné cvičenie a schudnutie po nižšom príjme kalórii, asi je ten organizmus celkovo vyčerpaný, aj keď ja sa cítim skvele. Budem kukať niekam na stromy von 😀 . Dám vedieť septembri, aspoň si po nejakých 20 rokoch dám skontrolovať zrak.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli