Vie niekto, čo je toto za hmyz?

ninadh
19. jún 2019

Dobrý deň! V posledných dňoch sa mi začali na tele objavovať svrbivé pupáčiky a tak som sa chcela spýtať, či náhodou niekto nevie, čo je toto za hmyz? Automaticky som začala hľadať ploštice, lebo viem, že tie robia svrbivé pupáčiky, ale našla som doma toto.

natassha1
19. jún 2019

plostica to podla mna nebude, ta vyzera takto. ale aj my ich mame obcas doma pridu za svetlom. podla mna to z nich nebude

limetka69
19. jún 2019

vyzerá to ako od komára 🙂

joja101
19. jún 2019

Hento je prilis velke na plosticu ale to nevylucuje, ze ich nemate. Ono oni stipu presne hentak ze blizko seba, ale takto normalne by si ich asi nenasla pocas dna. Jedine ked mas rano stipance cerstve tak vtedy skusit popozerat okolo postele a vsade po skarach lebo ked su najedene tak sa pohybuju pomaly. Pozoruj ci sa ti budu objavovat nove stipance a v akom casovom intervale. Ak su to plostice tak len tak neodidu

ninadh
autor
19. jún 2019

@joja101 už tri dni chodím furt po izbe a pozerám, večer, ráno, cez deň, periem jak šialená všetko čo bolo pri posteli a na nej, ale nič neviem nájsť, našla som asi jeden, dva kusy čohosi čo som nevedela identifikovať, tak to možno bolo ono. Každopádne som prezrela celú posteľ, celú izbu aj šatník a nič som nevedela nájsť. Som z toho trochu zúfalá, skúsime snáď zohnať nejaký naparovač a ak sa nepodarí, tak zostáva iba dezinsekciu zavolať. Každopádne by som nerada, aby sa to šírilo do zvyšku domu, takže musíme konať rýchlo, zatiaľ nikto iný problémy nemá.

katpizur
19. jún 2019

Stipance ozaj vyzeraju jak keby ich plostice urobili, to uz som videla nazivo, ale ta fotka, to plostice nie su, to netusim co je. Ale sleduj si to, ci sa objavia este. Velmi to svrbi?

ninadh
autor
19. jún 2019

@katpizur veď to že aj už som predtým mala problém s plošticami, len nie doma, takže tiež som hneď začala ich upodozrievať... Ani nie, prvý deň má svrbeli najviac, už teraz iba občas za svrbia... Niektoré ani nevyzerajú ako od ploštíc, sú to iba také vypuklinky... No tak ja tam dnes v noci pôjdem a skúsim hľadať ešte.

seblicek
19. jún 2019

Ostrejšia fotka tých chrobákov neni? Lebo je dosť zlá za mňa 🙂

ninadh
autor
19. jún 2019

@seblicek nejde mi urobiť lepšia, skúšala som :/ potom vyzerajú byť úplne čierni :/

seblicek
19. jún 2019

@ninadh Neviem si pomôcť, ale mne to pripadá ako červotoč...:O

pribinak
19. jún 2019

Mne to nepripadá ako štípance od ploštíc

ninadh
autor
19. jún 2019

@seblicek pozerala som obrázky, a aj sa to podobá, len mi to príde dosť veľké na to, čo mám doma

drsmolinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drsmolinka
19. jún 2019

Tie chrobaciky vyzeraju ako potemnik skladovy maju max do 5 mm a vyskutuju sa hlavne v muke, ryzy, cestovinach atd. Alebo to moze byt lesak skladistny. Ale ziaden z nich ludi nestipe

renatka100
19. jún 2019

@ninadh je to cervotoc maju teraz ruju asi a vyliezaju, aj my ich mame asi idu zo starych drevenych zaluzii. Prip skus pozriet spajzu ci ste ich v niecom nedoniesli - potraviny

lindusss2016
19. jún 2019

@ninadh nebude to potemnik skladovy? Kde si ich nasla? Stipance su od komara podla mna

ninadh
autor
21. jún 2019

Zdravím všetkých, ďakujem veľmi za odpovede. Tak ako onak dnes bola u nás dezinsekcia, takže čokoľvek to bolo, snáď to co najskôr umrie😅 bude ešte jedno striekanie, tak už tam snáď nič potom nebude. Ešte raz ďakujem!

erinne
12. júl 2019

@ninadh cervotoc chlebovy?