Vlasy mám po pás a nedržia si svoj tvar

lumarque
11. aug 2015

Ahojte,
vedeli by ste mi poradit. Mam dlhe vlasy po pas , ktore absolutne nedrzia tvar. Su rovne, len ked je vlhsko tak sa tie kratsie vlnia. Ked si urobim cop za desat minut mi povyliezaju kratsie vlasy a odstavaju do vsetkych stran, ako keby som sa tyzden necesala. Za den sa mi dokazu urobit mini-dredy, ked mam rozpustene vlasy. Mam toho uz plne zuby. Ako dosahujete pri dlhych vlasoch take pekne, hladke vlasy, ktore nevytrcaju kade- tade? Strihat velmi nechcem
dakujem

147789laska
11. aug 2015

@lumarque ahoj ja netusim a predsa pisem 🙂)
tvoje vlasky su iste krasne, dlhe po pas, wauuu
kazdu chvilku pocas dna si teda inaa, pre manzela tym dokonala kedze ma doma stale novu zenu 🙂

ichbinich
11. aug 2015

Ja mam tiez jemne dlhe vlasy. Ja som moje definovala raz takto: moje vlasy su ako spagety. Ked su prave ucesane, tak su ako surove spageti - absolutne rovne. Ked nie su prave ucesane, tak su ako uvarene spagety - chaozz 😉 😀
Mala si vlasy strihane postupne? To by vysvetlovalo, ze ti vyliezaju tie vlasy, co su kratsie, z vrkocov a tak. Ja som tiez mala roky postupne strihy, ale liezlo mi prave to na nervy, ze mi vytrcali vlasy z drdolov a inych ucesov, tak uz sa tych postupnych strihov zbavujem, nechavam si strihat iba konceky a ofinu, do rovna.
Ze sa ti spravia dready, to poznam. Niekedy aj mne a este horsie mojej dcere, ktora ma vlasky po bradu :-O
Ake pouzivas vyrobky? Aj kondicioner (aky), nejaky olej alebo spreje na rozcesavanie a podobne? Tie pomahaju. Najma olej vlasy urcite pekne uhladi. Jasne, ze to nevydrzi cely den, ale minimalne rano opustis dom upravena 😉 Ja si dam olej tesne pred tym, ako si spravim vrkoc alebo drdol, a ostane pekne hladky.
Inak z francuzskeho vrkoca vlasy tolko nevytrcaju a aj lepsie drzi. Ak ho este nevies, tak sa nauc, nie je to tazke a po par razoch budes moct aj vyjst medzi ludi 😉 😀 Ale nie, fakt sa to da.
A este vosk na vlasy by mal vlasy uhladit a udrzat. Sama som neskusala, ale pokial viem, tak vosk. A nie gel.
Uplne rozpustene vlasy nosim malokedy. Aj kvoli tomu, ze mi lietaju vsade. Doma pri detoch nehrozi, teraz v horku tiez nie. Niekedy si rozpüustim v kancliku - klima a klidek, to mozem 😀 A potom kolegovia kukaju, ze ty mas taaaake dlhe vlasy?! 😉 😀

lumarque
autor
11. aug 2015

@ichbinich nie nemam ostrihane vlsy do postupna, skorej mi odstavaju take 5 cm pramienkypri usiach a pri cele.... no nadhera 😀 Ja pouzivam len kondicioner. Ten olej ti nezamasti velmi vlasy?

sandra551
11. aug 2015

@lumarque S tými malými vláskami okolo hlavy zápasím aj ja...resp. nezápasím, už som to vzdala. Keď si spravím cop a zalakujem to - vylezú mi aj tak a ešte aj vyzerajú mastné, zalakované. Keď ich nechám tak, tak sa mi krútia okolo tváre. Jediné čo na ne platí je rozpustený účes keď to nevidno. S vyčesanými vlasmi nejako neexperimentujem. Prípadne si tie malé vlásky prežehlím a celkom to pomáha no nie v tomto teple...

blackcrystal
11. aug 2015

@lumarque Ahoj, ja mam dlhsie vlasy ako ty a mam ich hladke, silne a zdrave.
Moja starostlivost: poriadne rozcesat pred umytim + posprejovat sprejom na lesk + osetrit od polky dole nezatazujucim olejom (sama vyskusaj, kt ti bude sediet najlepsie), nasledne umyt samponom na objem, pouzit kuru miesto kondicionera, oplachnut a nechat volne vysusit cez noc.
Pripadne pri suseni fenom, pouzi predtym na konceky krem na vlasy. Tak to robim kazdy den uz dlhe roky a mam vlasy ako z reklamy. Vela stastia zelam.

ichbinich
11. aug 2015

@lumarque
Tie male vlasky su znamenie, ze ti rastu nove vlasy 😉 😀 Tak to ber pozitivne. A hovor tomu, ze to je tvoja aura 😀
Teraz vazne, ja mam ofinu, takze s tym skusenosti nemam. Pomohla by celenka?
Olej nemasti vlasy, ak ho opuzijes opatrne. Ja mam Garnier a dam si maximalne dva krat napumpovat. To si rozotriem v dlaniach a az potom davam do vlasov. Ale iba od usi dole. Az nakoniec, ked uz mam na dlaniach iba zvysky, si prejdem aj vlasy vyse usi 😉
Pri mojom prvom pokuse s olejcekom som to myslela moc dobre a mohla som si ist vlasy hned zase umyt 😅 Takze opatrne. Ale budu sa ti krasne lesknut...

nair
11. aug 2015

@lumarque Ja mám vlasy jemné, teraz tiež skoro po pás, ale musím sa dať ostrihať, lebo mám ten istý problém a iné riešenie ako skrátiť strih som doposiaľ nenašla, a to som skúsila už snáď všetko.. Proste mám takú kvalitu vlasu, že sa mi počas dňa koruna krásy schomle do pramienkov. Jediné, čo pomáhalo - keď som mala kratšie vlasy po plecia - vždy po umytí som si dala tužidlo, vyfúkala, učesala a nalakovala, vtedy zostali v tvare z rána možno dokonca aj pol dňa! 😀