Vlčie zrno alebo hordeolum

miankass
8. okt 2021

Ahojte no prv moja diagnóza na oko bola že mám jačmeňa, a zrazu to je už vlčie zrno chalazion, moja otázka je už to vyzerá tak ze to asi dozrie samo a oukne operáciu mam mat 18.10. No ale asi to dozrie skôr ako pozerám, mam otázočku tie ktoré ste to mali a puklo vám to s čím ste si to dezinfikovali? Som tehotná a neviem s čím môžem, ďakujem za radi. ♥️

meluela
9. okt 2021

@miankass ophtalmo septonex?

miankass
autor
9. okt 2021

@meluela to je na povrchové poranenie? Nie na výplach oka?

meluela
9. okt 2021

@miankass v blizkosti oka by som nic co nie je urcene zaroven do oka ani nedavala. Idealne by bolo preliecit to antibiotikovymi ocnymi kvapkami co si uz ale asi aj mala. Ak to dozrieva, tak to skus aj nahrievat a bolo by super kebyze sa vyhnes operacii. Dcerka mala uz dvar krat vlcie zrno a sice to trvalo ale po 9m nebolo ani stopy po tom. Bola som rada ze sa nam operacia kvoli chorobe posuvala a nakoniec nekonala.

miankass
autor
9. okt 2021

@meluela mne to už dnes puklo, len trochu hnisavého sekrétu vyšlo, tak som chcela vedieť čím si tu ránu môžem dezinfikovat a, ale už som viem 🙂 a co sa týka nahriwvanie áno robím to preto mi to asi aj dozrelo 🙂 +výplach z OČIANKY LEKÁRSKEJ som tehotná a môžu to aj tehotne a operáciu chcem podstúpiť len v prípade ze mi to nezmizne no nakoľko som tehotná nechcem riskovať že sa mi zápal rozšíri horšíe na inú časť oka. Preto je tam aj možnosť operácie, samozrejme ze radšej by som bola keby to dozrelo samé a puklo

meluela
9. okt 2021

@miankass drzim palce

miankass
autor
10. okt 2021

@meluela ďakujem ♥️