Voda v kolene u mladých ľudí a šport

mtdk
2. nov 2020

Máte niekto skúsenosti s tvorbou tzv. vody v kolene a športom? Viem, že tesne po punkcii treba kľudový režim ale čo neskôr? To sa už nemá športovať vôbec ? 🙁 Myslím cyklistiku, posilňovnu, futbal...

gabikaa96
2. nov 2020

Už mi to párkrát robili všetko bolo ok, až kým som opäť nešla zabehať si. Cyklistika ok ale po behu sa mi zase naplnilo

mtdk
autor
2. nov 2020

@gabikaa96 môžem sa opýtať kedy ti to robili? Kedy sa ti nalialo, po športe, úraze? Mne samo od seba, nezávislé od fyzickej aktivity...

gabikaa96
2. nov 2020

@mtdk ja sa už trápim s tým 2roky, naposledy pred rokom mi robili potom som otehotnela a bola na rizikovom čiže pohyb skoro žiadný tak nejak to ustálo zatiaľ. Mne tiež samo od seba ale zhoršovalo sa mi to v práci keď som 12hodin lietala hore dole, a mne potom aj zistili reumatoidnu artritidu

matvejka125
2. nov 2020

@gabikaa96 prosím ťa kto ti stanovil tu diagnózu? Robili tíi CT a mr vyšetrenie? Dik

gabikaa96
2. nov 2020

@matvejka125 obvodný spravil odber krvi potom ma poslal k ortopedovi ten spravil rentgen a mr vyšetrenie

mtdk
autor
3. nov 2020

@gabikaa96 ako sa to lieči?

gabikaa96
3. nov 2020

@mtdk lieky, kúpeľná liečba, a samozrejme tiež treba zmeniť životosprávu

mtdk
autor
3. nov 2020

@gabikaa96 dá sa z toho dostať? Mne už 6 rokov nevedia zistiť dôvod ale mne sa to objaví, rok sa s tým trápim, potom 3 roky nič a zase....

gabikaa96
3. nov 2020

Nie, mne lekár hneď povedal že dá sa zmierniť priebeh ale vyliečiť nie, len sú obdobia keď to bolí menej sú dni keď vôbec a niekedy to bolí až tak že ledva viem chodiť. Ale to obdobie pokoja sa čím ďalej tým viac skracuje.

mtdk
autor
3. nov 2020

@gabikaa96 och 😔 veľa síl prajem

gabikaa96
3. nov 2020

@mtdk Ďakujem pekne, na začiatku to bolo ťažke teraz už viem s tým žiť, aj keď lekár hovoril dosť zlé vyhliadky do budúcna.

matvejka125
3. nov 2020

@mtdk
@gabikaa96 No čo to tu čítam nič moc , voda v kolene a takto, ale treba veriť ,že sa polepší, skoré uzdravenie vám obom prajem

mtdk
autor
4. nov 2020

@matvejka125 ďakujem