Vplyv krčnej chrbtice na oči a nervy

katkka08
19. júl 2019

Môže krčná chrbtica mať vpliv na požkodení oka alebo nervov hlavy

adelakom12
19. júl 2019

@katkka08 áno, bohužiaľ. :(

katkka08
autor
19. júl 2019

@adelakom12 Mali ste niečo podobné

lilyianka
20. júl 2019

@katkka08 mne krcna chrbtica spôsobila viacero ťažkostí, ako napr trpnutie jazyka a hrdla, bolesť celej hlavy,očí, uši, zubov, licnych kosti...je to skutočne veľmi nepríjemné

katkka08
autor
21. júl 2019

@lilyianka a čo ste užívali alebo robili prešlo vám to

ka10
21. júl 2019

tu nič nepomáha nič ,len pravidelne cvičit...mne sa stávalo že som mávala tzv.očnú migrénu...odkedy cvičím cviky na krčnú chrbticu už sa mi to nestáva... daj si na you tube -šišonin a tam je séria cvikov 20-30 minút...mne to velmi pomáha...ale samozrejme návšteva lekára ,aby sa vylúčilo iné ochorenie

mairimu
21. júl 2019

@lilyianka Ako Vám prišli na to, že je to z krčnej chrbtice? Ja mám podobné problémy s bolesťou uší, zubov, líc, hrdla, s tŕpnutím jazyka a tváre. Bola som u zubára, ORL a u neurológa a všade všetko v poriadku.

tatianaba
21. júl 2019

Moj muz mal neznesitelne bolesti krku,zubov,hlavy,dokonca aj usi. Zuby si dal doporiadku, bol u usneho,nic nepomohlo. Potom sa zistilo na CT,ze ma dva krcne stavcule uplne vydrete, nefunkcne. Isiel na operaciu, stavce mu vymenili a odvtedy vdakabohu vsetky problemy zmizli.

lilyianka
21. júl 2019

@katkka08 neurolog mi dal rôzne lieky,ktoré som hneď na ďalší deň prestala užívať, nakoľko som sa z nich triasla... pochodila som všetko možné,chodila aj na infúzie a nic...az som vymenila matrac a podusku,začala cvičiť jogu na krčnu chrbticu a pravidelne chodiť na masáže a postupne to prešlo

lilyianka
21. júl 2019

@mairimu tiež som pochodila všetkých lekárov,kt spomínate vy,dokonca na ocnom ma lekarka vysmiali...tento problém som riešila skoro rok a musela normálne fungovať a chodiť do prace... mala som stastie az na tretieho neurologa a doktorka sa ma len spytala aký mám matrac a podusku...kazala mi ho vymeniť ž tvrdý matrac a podusku za anatomicku, začala som min.raz týždenne chodiť na masáže a cvicila jogu na krčnu chrbticu.... takisto som nevedela na ničom makkom, ale radšej doma na koberci na zemi...postupne to zmizlo ...a ak ma začne bolieť hlava hneď volám maserovi...

vera519
21. júl 2019

Ano je to mozne ja mavam z krcnej chrbtice bolest hlavy, zubov, brucha az mi to preslo do migren ktore trvaju aj 3dni a v poslednej dobe pri migrene uz aj zvraciam. Je to des :/ hlavne pri malych detoch

misa2704
21. júl 2019

Ahoj tak ja som na Tom podobne. Obehala som kopec lekárov kadejaké vyšetrenia a všade všetko ok . Na Neurológii infúzie, nepomohli ešte dokonca zhoršili. Celý čas som hovorila že mám pocit že to ide do krčnej. Neurologička mi povedala že tetania. Ja cítim že tá moja krčna čosi štrajkuje. Nakoniec na moje naliehanie na vypísala na rehabilitácie a pomáham si doma cvičením a chodím tiež na masáže. No v utorok ma čaká očné vyšetrenie. Pretože mám pocit že mi to zasiahlo aj zrak. Ozaj beh na dlhú trať ako tá krčna vie potrápiť

misa2704
21. júl 2019

@lilyianka ahoj čo ti neurológ dal za lieky? Ja som sa po liekoch tak isto triasla a tým že som kardio pacient som musela za svojim dr a ten mu musel nasadiť iné lieky na úpravu činnosti srdca lebo aj po infuziach má rozhadzalo ako hudobný orchester.

katkka08
autor
22. júl 2019

@misa2704 a aké máš očné príznaky?

katkka08
autor
22. júl 2019

@lilyianka a aký máš matrac my sme menili pred piatimi rokmi dormeo

adelakom12
23. júl 2019

@katkka08 ano, mala som problem zaostriť poriadne

misa2704
23. júl 2019

@katkka08 rozmazané videnie prižmurujem si dosť očami ale tak nie je to až taký problém aký som mala na začiatku že ma ťahalo do jednej strany, ľavým okom som miestami videla dvojmo a rozmazavalo sa mi 😣

katkka08
autor
24. júl 2019

@misa2704 a aké máš procedúry. Ja som bola večera na rehab.dala my hydrogalvan,mäkké techniky, a laser, ale prišla som domov a bolo my zle na zvracanie ,začala my tŕpnuť aj ľavá ruka čo my pred tým netrpla a cela som nejaká viac bolava

adelakom12
24. júl 2019

@katkka08 pockaj este dendva,mozno sa to zlepsi 🙂

misa2704
27. júl 2019

@katkka08 ešte len 31.7 idem na konzultáciu k dr a potom rehabilitácie u nás je to zdĺhavé čakacia doba aj mesiac. Mala som šťastie že má objednali k dr. o dva týždne no a som zvedavá kedy mi dá on termín čo začnem tie rehabilitácie. Tak je to asi normálne po rehabkach že viac troška cítiš lebo sa tam s tým niečo začína robiť. Ja po masazach som deň dva celá boľava lebo to rozmasiruje. Výdrž troška a ak to bude pretrvávať určite to spomen dr. tam na rehabilitáciach

misa2704
4. aug 2019

@katkka08 ahoj no ako ti je ? Koľko dní rehab. už máš za sebou? Mňa zajtra čaká prvá tak som zvedavá teda čo to bude.

katkka08
autor
5. aug 2019

@misa2704 ja už mám po a nič lepšie

katkka08
autor
5. aug 2019

@misa2704 osem dní som chodila na rehabko

misa2704
6. aug 2019

@katkka08 ja dnes druhý deň a cítim viac bolesť chrbta no asi je to normálne 🤔 uvidíme ďalšie dni

katkka08
autor
6. aug 2019

@misa2704 držím palce nech ti to pomôže

zuzana1986111
27. máj 2020

@katkka08 ahoj prosim ta môžeš mi povedať ake si mala ocne priznaky z tej krčnej chrbtice, ja mam teraz to isté, bolesť hlavy,krku,oči ,uši a vidim take farebne škvrny pred očami,niekedy kruhy,niekedy zase take čiary. Viem ze je to uz rok,co ste mali tieto problemy,ale budem rada ak sa niekto ozve.

katkka08
autor
27. máj 2020

@zuzana1986111 AHOJ ,ja som začala vidieť dvojmo a zostalo to doteraz, ani my nezistili z čoho to je ,chodím dookola po vyšetreníach a nič, a je my čo raz ťa horšie

zuzana1986111
28. máj 2020

@katkka08 ja som bola ct mozgu,to je v poriadku aj na ocnom vyšetrení,tam tiež nič nezistili, ja niekedy vidim také farebné útvary, neurologicka,ze to je z toho krku a koniec....na aké vyšetrenia si bola? Aj ta bolí ten krk stále?

katkka08
autor
29. máj 2020

@zuzana1986111 všetky.možné vyšetrenia magnetickú som už mala robenú dva krát ,mám to vždy horšie, odporúčal rehabko a viac sa nebaví a to už som mala 4 krát vždy niekde inde a nič nepomohlo, som ako v začarovaný kruhu

zuzana1986111
17. jún 2020

@katkka08 ahoj aj ja už vidim dvojmo,ale len na stene ked je nieco napr. Hodiny a tak a strasne ma bolí krk,teraz som skoncila rehabili. A nepomohlo

misa2704
17. jún 2020

@zuzana1986111 treba cvicit. Mne rehabky ešte uvoľnili všetko a bolo mi horšie . Našla som si dobrého fyzioterapeuta a ten mi nastavil cviky ale potrebujem už zmenu lebo už cítim kríže som po pôrode takže sa k nemu chcem dostať ale isto odporúčam dobrého fyzioterapeuta