Vredy na dvanástniku. Ako sa zbaviť bolestí žalúdka?

burina111
27. aug 2007

ahojte kočky, mám taký problém, možno mi budete vedieť niektorá poradiť. manžel má žalúdočné vredy na dvanástniku, už je liečený, vredy má vysušené, ale veľmi často má bolesti žalúdka. už sme vyskúšali kde-čo, stále si ale nevieme rady, neviete nám poradiť nejaké babské lieky, možno aj lieky, alebo, či nemáte niekto podobný problém....niečo, aby mu už nebolo zle. pomôžu mi aj recepty vhodné pre ľudí s vredmi...ďakujem

bibinka
27. aug 2007

nerozumiem tomu, má žalúdočné alebo dvanástnikové vredy? ja by som neskúšala žiadne babské recepty skôr ako nové vyšetrenie- kontrolnú gastrofibroskopiu ev. ERCP. Pokiaľ má stále bolesti, niečo nieje v poriadku resp.znovu dochádza k zhoršovaniu. Babský recept pred akýmkoľvek vysušením môže spôsobiť perforáciu(prederavenie) steny a môže to spôsobiť aj vážne ohrozenie života-zápal pobrušnice a aj sepsu.to je fakt vážne. Takže šup šup ku gastroenterológovi.

maminka2
27. aug 2007

Každé ráno vypiť nalačno horký repíkový čaj, nechať pôsobiť, čiže sa hneď potom nenajesť. Ocko to pravidelne dodržiava a už 20 rokov má pokoj. Veľa zdravia.

burina111
autor
28. aug 2007

bibi ďakujem, už sme boli aj na gastroskopii, všetko je to v norme, preliečili ho trojkombináciou antibiotík, no ale tie bolesti sa mu stále opakujú. takže po medicinskej stránke, oni vraj nemajú čo riešiť. no vieš, ale keď ťa bolí, tak ťa bolí.
maminka ďakujem, vyskúšame ešte to, snáď to zaberie. 😉

bibinka
28. aug 2007

a nemá ešte k tomu aj helikobaktera? tento vírus je taký, že opakovane infikuje organizmus, no proste je to sv..a a tvoj muž je na to asi veľmi citlivý. a koľko má rokov, že ho trápi táto pliaga?
inak pomôžu horké bylinky , aj napr. palina. aj potraviny čo trochu zahlieňujú-obalia žalúdočnú stenu aj dvanástnik a tým zneutralizujú agresívnu žalúdočnú kyselinu.

tara2
2. sep 2007

Ahoj burina,
ako pisala bibinka, rozlisujeme vredy zaludka a vredovu chorobu gastroduodena (dvanastnika)- maju odlisne prejavy napr. vyskyt bolesti-pri zaludocnom je tesne po jedle, pri dvanastnikovom nalacno,...
Urcite treba v prvom rade navstivit gastrologa a absolvovat aj vysetrenie na pritomnost Helicobacteru pylori. Ak ma tvoj manzel bolesti, moze to byt zapricinene tym, ze sa vredy mohli znova obnovit. Niekedy staci vacsi stres,...
Odporucam navstivit lekara, dodrziavat dietu, uzivat predpisane lieky a pri vyskyte vacsich bolesti alebo krvacani (moze sa prejavit ako cierna stolica tzv. melena) treba okamzite bezat do nemocnice. Ak bude GFS vysetrenie negativne, kludne skuste tie bylinky co radi bibinka (vyhybat sa horucim napojom a jedlam). Zelam vsetko dobre, nech sa manzelovi ulavi.

bilka
4. sep 2007

ahoj burina,

ked manzela preliecili a konrola na gastro bola ok, dostal este nejake lieky ako prevenciu navratu vredovej choroby? najcastejsie priciny tejto choroby a aj bolesti su stres, nadprodukcia kyseliny chlorovodikovej v zaludku, nevhodna strava, alkohol a helicobacter. toho ako pises mu preliecili trojkombinaciou antibiotik. mali by ste sa teda sustredit na to, ci tu nie je este nejaka ina z pricin. existuju lieciva ktore blokuju a znizuju tvorbu agresivnej hcl v zaludku helicid, alebo ranital, famotidin. nieco taketo neuziva? take lieky velmi pomozu.
pri bolesti su dobre na skludnenie antacida, takisto aj hodinku po jedle pokial sa objavi bolest je vhodne ho uzit. pokial sa bolest objavuje kratko po najedeni svedci to o probleme v oblasti zaludka, pokial par hodin po najedeni alebo nalacno, jedna sa skor o problem v dvanastorniku. mnohi pacienti maju aj recidivu tychto tazkosti, alebo tendenciu k zhorseniu sezonne v obdobi jar a jesen, alebo po velkom strese ci vypati.treba naozaj skonzultovat jeho bolesti s lekarom. viem ake su neprijemne, sama mam podobne problemy.
casto byva aj reflux, bud taky ze sa vracia obsah dvanastornika do zaludka naspat, alebo zo zaludka do pazeraka v dosledku zle uzavreteho zvieraca a potom je sliznica drazdena a vznikaju zapaly. je tu vela pricin ktore tvojho muzicka mozu trapit. dobry gastroenterolog urcite zisti kde je pes zakopany, ale bude to chciet urcite dalsie vysetrenie.
ak by mal palenie zahy a s tym spojenu bolest , mozem odporucit pit mineralku fatra, alebo pokusat a zjest mandlu. funguje to! strasne dolezita je aj setrnna a nedrazdiva dieta, ale o tom ho urcite poucili aj probiotika nie su na skodu.
drzim palceky, nech ho mas cim skor vo forme
😉

lovacka
4. sep 2007

ahoj burina
sama som presla tym vsetkym co tu uz bolo spominane.horsie alebo lepsie ze som bola dieta?neviem ale asi horsie pre maminu lebo som nevedela opisat bolesti a tym padom bolo tazke zistovat co to je.mala som vredy na dvanastorniku ktore mi liecili niekolko rokov a ked sa to podarilo zistili mi helikobaktera.takze urcite by som poziadala o odobratie vzorky lebo je to dost caste ochorenie a velmi bolestive.toho mi liecili takztiez niekolko rokov lebo sa mi opakovane vracial.a ked som sa dostala aj z toho a zacala sa tesit ze aha konecne budem asi zdrava zistili mi reflux.a pozor na to lebo aj ten je bolestivy.ja som mala bolesti aj pred jedlom aj po jedle.nikdy mi nebolo dobre a v noci ma trapili strasne krce na ktore nic nezaberalo.fatra je dobra na kyselinu alebo tusim aj cigelka a taktiez malox zabera velmi rychlo anie je drahy.nesmela som vyprazane mastne bublinkove sladke slane proste takmer ni vsetko len na vode varene a nekorenene ale da sa to.najviac mi skodila kola lebo ta obsahovala nieco co zaludok pri tomto ochoreni neskutocne drazdi.pomohol mi alchemilkovy caj alebo zaludocny caj (je hnusne horky za tepla ale pomaha)a co mi lekarka doporucila je propolis.tekuty propolis pit kazdy den.mala som aj specilane zuvacky na stiahnutie ph.toto vsetko trapilo mna a mojich rodicov 18 rokov a ako som prekonala pubertu tak akoby prutikom utal a ja nemam klopklop ziadne problemy. 😵 😵 😵 priatel ale mava zaludocne tazkosti tiez takze nezavidim lebo treba uznat ze oni to predsa len znasaju horsie 😅 taktiez som brala acidofilus na podporu crevnej fluory kedze sa bralo vela antibiotik na preliecenie takze aj toto by som odporucila

burina111
autor
18. okt 2007

baby dakujem veľmi, ste zlaté, niektoré z tých liekov berie aj on, tie dalšie vyskúšame...

propolis je tiež super, ešte že môj ocko včelári...xiixix

dakujem vám

beatrik
26. sep 2008

ahojte pacienti práve teraz marodín určite budete vedieť asi na čo na vredíky pravdaže a ešte k tomu aj zo zápalom tak mi je hrozne predýchavam nadopovaná injekciami a liekmi až tak že mi je blbie počasie si robí so mna srandu mám iba 27 ale pri bolestiach mám chud zobrať nož a výrezať to čo ma strašne bolí vyskúšala som aj nemožné surové zemiaky čaje dietu v podstate mám ale aj tak myslím si že to nemá spoločné nič so stravou ale zamyslieť sa že sa vredy obnovujú aj so zmenou počasia ak bude aj na to recept podelte sa s ním ludom čo vedia pochopiť vašu bolesť ahojte

ma_se
27. sep 2008

presne tak ako pise bibinka..lepsie k lekarovi ako nieco zanedbat...tiez sa momentalne liecim...brala som 3druhy antibiotik,teraz beriem probio fix,a tak zasa na kontrolu...myslim,ze je to potrebne... 🙂
ale inak je dobre pit,harmancekovy caj na utisenie zaludka,jest banany,ryzu...jablka...to som citala v knihe JEDLO AKO LIEK,JEDLO AKO JED... 🙂 /tiez som absolvovala gastrofibroskopiu/

ma_se
27. sep 2008

burina...a bral manzel po antibiotikach aj nejake probiotika?mozno v tom je problem...

arma
2. sep 2009

Ahoj- skús aloe vera gel alebo juice. Pomáha vyprázdňavať žalúdok a pôsobí proti bolesti www.aloeinfo.sk
malo by to pomňcť utlmiť bolesti.

44
26. júl 2010

Manžel bral antibiotika.probiotika začal užívať až potom,keď prestal užívať antibiotika.Viem,že v tom je tiež problém.Ja by som prosila poradiť,ako by sa mal stravovať ,aby žalúdočné ťažkosti ustúpili čo najskôr.Ďakujem vopred za radu

vika13
4. feb 2011

chcela by som len radu. ide ohladom mojej mami ma vredy na dvanastniku a nemoze dobre prehltat.chcela by som jej pomoct. bojim sa o nu.

marienka1110
9. nov 2011

...chcem sa opytat, ake mate skusenosti so zotavoanim sa po vrede na dvanastorniku.....? ci nemate nejake bolesti, pichanie v podbrusku atak....helicobater je negativny, a tiez rana zahojena....beriem este aj zelezo...a mam tmavsiu stolicu..... dakujem za odpovede resp. rady....

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otulik
14. apr 2012

mam bolesti zaludka na gastre som uz bola urobil mi USG zobrali krv,stolicu ci nemam helikobaktera vysledky este niesu ale bolesti znova ☹ dal mi nejake lieky...odporucil gastroskopiu len sa bojim ako to prehltnem ☹ no celkovo sa toho bojim.

katecameron
14. apr 2012

@otulik http://www.facebook.com/photo.php?fbid=37926363....... ja by som ti odprucala vyhladat toto ja tam idem s dcerou mam znamu ktorej to pomohlo 😉 zistí to pricinu tvojich problemov a nebudes musiet podstupovat nepríjemne vysetrenia

katecameron
14. apr 2012

@otulik ta pani co to robí je z presova

otulik
15. apr 2012

@katecameron ahoj a kde to robi mozes mi dat kontakt?dakujem

katecameron
15. apr 2012

@otulik ahoj zajtra ti to zistím lebo mi neberie dnes mobil 🙂

giotive
16. apr 2012

Zdravím, mám 20 rokov a zistili mi vredy na dvanástniku, bol som na gastre , tam mi to zistili avšak test na helikobaktera bol negatívny, dostal som na predpis lieky typu Omeprazol čo sú Helicidi , niekedy cítim pichanie pod bruchom na pravej strane,neviem čo to sposobuje ... čo by ste mi odporučili proti bolestiam ? ☹

giotive
16. apr 2012

A ešte niečo, športujem a chcem sa optýtať či fyzická námaha má nejaký vplyv na vývoj vredu ... ďakujem

lucibaba
11. júl 2012

Ahojte baby. Poraďte mi prosím. Môjho priateľa veľmi pálila záha, bol na gastro vyšetrení, kde mu zistili, že má vred. Bral lieky a teraz už vred nemá, ale záha ho neprestala páliť. Už rok berie vkuse Helicid, a keď ho vynechá deň dva, tak ho zase páli záha. Doktorka mu povedala, že sa mu neuzatvára nejaká chlopňa, či čo a že sa mu potom dostáva kyselina von a to ho dráždi. Dala mu ďalšie lieky, ale tie neberie lebo nie je mu z nich dobre. Hádam nebude celý život brať lieky, keď má len 24 rokov. Uvažujeme ešte skúsiť nejakého bylinkára lebo ocovi pomohol vyliečiť vredy, ale neviem o nijakom dobrom. Vedeli by ste mi nejakého poradiť prosím?ďakujem

lucibaba
11. júl 2012

Priateľ mal tiež vred a tiež mal bolesti v bruchu. Zo začiatku mal veľké bolesti, ale to preto lebo vraj ten vred sa bránil🙂 časom ho to prešlo a vred už nemá. Treba vydržať.

jeny68
25. dec 2012

ahoj katecameron,chcem sa ta opytat ohladom toho vysetrenia,co si pisala,som z ke,kde to v presove robia a kto,dakujem pekne za odpoved,mam problemy so zaludkom uz dlho,aj lieky beriem,helicobaktera nemam a stale mam silne bolesti,uz neviem,co mam robit gastroskopie sa bojim.

anasty123
30. dec 2012

Dobrý večer prajem všetkým už dlhu dobu trpím s dvanactníkovým vredom raz som podstupila gastroskopii pred 5 rokmi mala som ist na kontrolu ale neišla som lebo večina ludí mi hovorili že ked človek podstupuje opakovane toto vyštrenie tak že vraj je to zlé a viac to zatěžuje .. určili mi lieki 75 gramove quamatel .. sa volali prestala som ich užívat lebo mi to nepomahalo ... už dlhu dobu stým trpím a je to viac a vieča bolest ... už tratí den ráno ked vstanem mám plnu pusu krve postupne ked som v kludu tak sa mi akože chce krknut ale citím že mám v puse krv potom zase idem a vypluvnem a bolest pretrvava .. ked citím že už bolest nevidržím ladujem si to ale velmi to nepomahá .. ale bolest trocha ustupuje .. lieky ktoré mi pomahaju sa volaju Ranisan 150 mg chcela by som od vás radu čo mám robyt .. ☹ ☹ ☹ ☹

janinah
30. dec 2012

@anasty123 toto je vtip? krvácaš z vredu a ty sa tu pýtaš čo máš robiť? máš švihať do nemocnice,ak nechceš zomrieť 😒

anasty123
30. dec 2012

@janinah Dakujjem pekne za radu tak či onak budem musiet ... vela krat som to prekonala ale citím že teraz to asi nepojdem dakujem velmi pekne ....

janinah
30. dec 2012

@anasty123 ale hneď ráno choď,som zdravotník,krvácanie z tráviaceho traktu je veľmi nebezpečné