Vredy na dvanástniku. Ako sa zbaviť bolestí žalúdka?

burina111
27. aug 2007

ahojte kočky, mám taký problém, možno mi budete vedieť niektorá poradiť. manžel má žalúdočné vredy na dvanástniku, už je liečený, vredy má vysušené, ale veľmi často má bolesti žalúdka. už sme vyskúšali kde-čo, stále si ale nevieme rady, neviete nám poradiť nejaké babské lieky, možno aj lieky, alebo, či nemáte niekto podobný problém....niečo, aby mu už nebolo zle. pomôžu mi aj recepty vhodné pre ľudí s vredmi...ďakujem

anasty123
30. dec 2012

@janinah Jasně zajtra ráno pojdem ...... !!! dufám že ma len vyštria a vypišu mi lieky ...

anasty123
30. dec 2012

@janinah jasne hned rano pojdem .. !! dufam že ma len vyštria a daju mi niake lieky .. dakujem za radu .. ste velmi mily ..

jarmilajaja
3. apr 2013

dobrí deň prajem všetkým dnes mi zistili vred na dvanástniku a potrebovala by som čo môžem a čo nesmiem jesť z ovocia s bežných potravín konzerv ako sú pašťika fazuĽa lúsková a pod. sterilizovane aj cerstve uhorky maslo rastlinné a proste podrobne čo mi nebude ho draždit vopred ďakujem za Vaše rady

jarmilajaja
3. apr 2013

dobrí deň prajem všetkým dnes mi zistili vred na dvanástniku a potrebovala by som čo môžem a čo nesmiem jesť z ovocia s bežných potravín konzerv ako sú pašťika fazula lúsková a pod. sterilyzovane aj cerstve uhorky maslo rastlinné a proste podrobne čo mi nebude ho draždit vopred ďakujem za Vaše rady

niki285
4. máj 2013

Dievcata ak ste sa vyliecili z helikobaktera moze sa potom toto ochorenie vratit?Ja som sa liecila trojkombinaciou ATB ale teraz mam pocit ze sa mi opat vracia spat ☹ resp som mala ja mohla som nakazit partnera a dceru?

mamazem
14. máj 2013

ahojte, prinášame na Slovensko novinku v alternatívnej medicíne v liečbe tráviacich problémov (vredy, zápaly sliznice žalúdka a čriev, Helicobacter, Crohn). Je to chioská masticha, v Grécku je dokonca schválená ako oficiálne liečivo a používa sa už od stredoveku, u nás až teraz. Prírodný produkt, živica zo stromu.

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zupko
22. máj 2013

Dobri hcem sa opitat mam vret ato mam dakde dule celkom zapalene poraditemi ako mam postupovat

nika82
28. máj 2013

@jarmilajaja tiez mam vred na dvanastniku a gastroenterologicka mi vylucila len drazdivu stravu nic viac

vivien2492011
9. aug 2013

ahojte , pekny den vam prajem chcem aby mi niekto poradil mala som 6dni ukrutne bolesti zaludka ,, co som zjedla aj vypila som vyvratila odhodla som sa ist ku lekarovi bola som na gastrologii zistili mi vredy na dvanostorniku dali mi lieky ale vobec mi nezaberaju stale ma to tak hrozne boli kto mi poradi nieco co by mi zabralo??? dakujem Vam 😨

smejlicka
14. okt 2013

ahojte..bola som na kontrolnej gastro 27.9. a nasla mi doktorka dva vredy v zaludku, zobrala mi vzorky na histologiu a o mesiac 25.10. mam ist na kontrolu. Nasadila mi lieky Emaneru 40mg 1x1, ale ziadne bolesti nemam.

sojin
11. jan 2014

Kazdy clovek ma slabe miesto vo svojom organizme,ked sa narusi rovnovaha pod vplyvom negativneho zmyslania,napr.stres,smutok atd.tak na tom slabom mieste sa narusenie rovnovahy prejavi.lieky,upravenie stravy,su jedna vec a zmena myslenia a dychove cvicenia druha.skuste popri lieceni sliekmi a upravenim stravy aj dychove cvicenia,tzv.meditaciu.zlepsenie nastane uz po dvoch tyzdnoch.meditacia napomaha k spravnemu fungovaniu metabolizmu a celkovo ovplyvnuje pozitivne chod organizmu.prajem pevne zdravie.

koka89
6. sep 2014

ahojte zienky prisla som si kvam po radu mojho priatlea uz dost dlho trapia bolesti brucha , vracanie , strasne pochudol bol uz dva krat u dr. raz mu predpisal dake atb,neskor mu zobral krv a nic sa nezistilo som uz zufala tazko sa mi nanho pozera ked sa zvija v bolestiach mam pocit ze to budu vredy :(

marianaaza
2. mar 2015

Ahojte žienky,vedel by mi niekto vysvetliť,čo znamena mierne zhrubnutie žaludočnej riasy?dakujem

brabender1
27. dec 2015

zdravim,

Vie mi niekto pomoct?
Trapi ma pichanie v oblasti nadbrusku, pod hrudnou kostou, ked sa najem, po nejakom cas e to zacne. Stale grgam a ked sa vygrgam tak ta bolest ustupy. Napr. ked v noci spim, tak sa zobudim na pichanie, vygrgam sa o pichanie prejde. Stava sa mi to aj cez den. Dakujem

ala76
8. mar 2016

Ahojte,citam citam ale nevidim co sa tyka stravy presnejsie varenia.zisteny mi bol vred na dvanasttorniku.bolesti uz nemam a citim sa dobre kedze mam setriacu stravu chvalabohu ked tu tak citam ine pripady.na vysledky testu helikobaktera cakam.ani nezvraciam.lieky este beriem len rano a pojdem este na hadicku kontrolnu no doftedy musim vydrzat.nieco som si uz precitalá ohladom stravy co sa nesmie.ale chcem sa spytat co sa tyka varenia .ako to myslia.co ste si varili?okrem kase zemiakovej.maso kuracinu a ryby si mozem ako upravit?okrem varenia?tepelne dusenim,na oleji masle?a polievky?ake?mozem napr tie ryzove chlebicky?sladkosti vo forme susienok?dakujem

ala76
8. mar 2016

@brabender1 takto to zacalo aj mne.potom aj vnoci bolesti do chrbta.3tyzdne takto.a potvrdil sa vred na dvnasttorniku.odporucam kmudr obvodakovi sa musi a potom na gastro......co najskor.

kapitanmarko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ala76
18. nov 2016

@kapitanmarko dakujem za rady uz je v poriadku.)

tinuska11111
23. sep 2019

Ziadna Masticha nepomoze na Helikobaktera len silne antibiotika od gastro viackrat mi ho preliecovali a Masticha su zbytocne vyhodene peniaze