Vriedok na pysku

viva13
7. dec 2012

Ahoj, dnes som zistila, že mám maly vriedok,na vonkajšom pysku,ktorý je citlivý na dotyk a trochu je ten pysk opuchlý, čo to môže byť?dakujem

petraslov
11. júl 2014

@simca1702 ahoj, našla som túto vašu komunikáciu a síce je to už dlhší čas, ale to vôbec nevadí, mám presne to isté, čo ty. Chcem sa ťa opýtať, ako to nakoniec skončilo a čo to bolo, ak si ešte spomenieš. mám tú hrčku pri ľavom veľkom pysku, ako je okraj nohavičiek, je to hladké, na dotyk to mierne bolí (asi tak, ako keď sa ti robí "jebák", ale ešte nedozrel), vytlačiť to zatiaľ nejde, už to mám niekoľko dní (asi 3 týždne), tak neviem, čo to môže byť, sem-tam mávam aj upchatú nejakú žľazu, najmä po holení, ale po pár dňoch mi to ide pekne vytlačiť a vyjde z toho hnis, ale tentoraz to nejde. hrčka je veľká asi ako väčší hrach. budem rada, ak mi odpíšeš, ďakujem.

simca1702
12. júl 2014

@petraslov ja to mám pravidelne ... raz s hnisom naplnené niekedy len čírou tekutinou ... raz sa dá vytlačiť a raz nie ... bola som s tým aj na gynde a doktor mi nič na to nedal ani len masť ! Vôbec mi na tom mieste nerastu chĺpky , a tiež to mam na ľavej strane .. niekedy ma to omína keď mám nohavičky obtiahnutejšie , lebo ako si aj ty písala tak to je presne na tom mieste kde mi končia nohavičky :/

em69
9. sep 2014

Ahojte, videla som tú vašu konverzáciu. Ja mám tiež niečo také, ale našťastie to nemám na sedacej časti, ale vyššie. Neviem, dokážem s tým normálne chodiť všetko možné. Ale skúsila som si to stlačiť, a nechutne to zabolelo. Je to asi velké ako hrášok, ale niekedy mám pocit že je to väčšie, a zas menšie. Mám len trinásť, menzes som už mala. Neviem, či na to mám kašlať alebo ísť radšej k doktorke....

miskaaksim
29. okt 2015

@viva13 ak sa na tom mieste nachádza aj chĺpok, tak môže ísť o bakteriálnu infekciu vlasových puzdier, kde sa ti pozdĺž chĺpka do mazového vačku dostane baktéria a spôsobí zápal , opuch a vytvorenie vredu. Tam sa potom nahromadí hnis, ktorý netreba vytláčáť, dôvod nájdeš opísaný aj napríklad intímny.blogspot.sk, on praskne po čase sám, ak by to bolo veľmi akútne tak ti k tomu vyprázdneniu pomôže lekár ihlou prípadne narezaním, netreba však robiť paniku pokiaľ to nemáš v nose oku a pod...

saraa123
4. júl 2016

Ahojte mam mensi problem a dost sa bojim spravila sa mi hrcka na malom pyslu lavej strany neviem co mam robit davala som si nato dva dni framykoin a nic je to velke ale ziaden hnis prosim pomozte mi :( uz to mam asi dva tyzdne

janka31174
10. júl 2016

Ahoj, pozri furuncul , či sa ti to podobá k tomu ( daj si do googla ) , mám tiež tento problém už nejaký čas, bola som na gynde a ten ma poslal na chirurgiu, dal mi maste no
stále mi to neprechádza , je to nepríjemné :( chirurg mi do papierov napísal furuncul tak som si googlila že čo to vlastne je

http://nemoci.vitalion.cz/furunkl/ posielam ti aspoň jeden link kde si o tom môžeš prečítať

martu33
13. apr 2017

Ahojte ja mam na vonkajšom pysku na pravej strane červeny puk a boli to stale nielen keď sa toho dotknem a na ľavom sa mi objavil tiež menši pučik ale ten neboli. Neviem čo to môže byť dufam že nič važne:( mam isť s tym na gynekologiu? Trapi ma to už 3 dni zatial si to potieram hojivym vajičkom z oriflame. Som z toho neštastna:(

tana85
13. apr 2017

@martu33 magistra v lekarni mi poradila si to 2-3 dni na hrubo mazat ichtyolom, ale fakt na hrubo, zalepit gazou alebo niecim, nech sa to nezitiera, aj na den aj nanoc...na treti den to vyslo von, chirurg nebol potrebny