Vybočenie nosovej priehradky a septoplastika. Má niekto s tým skúsenosť?

elinka27
23. jan 2009

Čaká ma operácia nosovej prepážky pretože ju mám vybočenu, v dôsledku čoho sa mi často opakovali zápaly dutín a ďalej mi našli v nosovej dutine cystu.
Rada by som vedela, či s tým má niekto skúsenosti, ako to celé prebieha a ako dlho ste boli v nemocnici,poprípade sa liečili doma.A aké sú riziká a pod.Ak má niekto skúsenosť napíšte,dosť som z tej operácie nervózna.

hubicqa
8. dec 2013

ahoj, chcem sa opýtať na cenu za narovnanie nosnej prepazky 🙂 dakujem

325
29. mar 2014

@peendyi Ahojte ja idem teras 14.04.2014 na operaciu prinosovych dutin lebo mam silny zapal v lavej licnej kosti a zaroven mam vybocenu prepasku ktoru mi musia narovnat aj zväcsit lebo ju mam malu a este ktomu mi musia orezavat nosne musle lebo mi brania k tomu aby sa mi lepssie dychalo. Budu ma operovat v Humennom. A tak by som chcela vediet co to vlastne obnasa. Dost sa bojim neviem ako to bude po operacii a tak dalej. Po akom case budem moct ist do prace. Ked budete taky dobry napiste mi ze ako to bude vlastne prebiehat ci sa mam obavat alebo nie. Dakujem Zanet

peendyi
2. apr 2014

@325 ahojte,co sa tyka ceny za operaciu nosnej prepazky tak co mam ja info - tak vykon cely preplaca zdravotna poistovna ked je to indikovane zo zdravotneho hladiska, ked ,tak sa plati len pobyt - napr.co viem v BA v centre jednodnovej chirurgie sa plati cca okolo 200EUR, ale to nie je cena za samotny zakrok ,ale za samotny pobyt v nemocnici.My sme si vybrali Humenne z dovodu vyborneho hodnotenia a boli sme tu naozaj spokojny, vraj tam chodi vela pocientov aj z inych regionov /nemocnica ma svoju stranku na nete www.orlhe.sk/. Syn bol operovany v juni 2013 a teraz - takmer po roku mozem povedat ze zdravotne je na tom ovela lepsie,trapenie s hrdlom,anginy uplne zmizli - od vtedy nebol ani raz chory, takze operaciu mozem len odporucit...
Zanet - neviem ci budu tebe robit to co synovi - jemu robili FESS - endoskopicka operacia prinosovych dutin + narovnanie vybocenej prepazky ,prebiehalo to tak - ze - rano bol nastup na prijem o 7:00 hod, nas primal p.primar - ten vsetko vysvetlil co mu vlastne budu robit... syn potom isiel na izbu kde cakal na operaciu
rano robia vacsinou male deti mandle ,jeho operovali nejako po 11:hod, operacia samotna neviem kolko presne trvala asi tak nieco medzi pol hodinkou - az hodinou, okolo 13 hod uz mi pisal spravu ze je zobudeny... ten den nemol nic jest len pit a nos je zatamponovany - takze sa zle dycha a v noci sa zle spi, ale inak sa to da vydrzat - je to len neprijemne... na druhy den rano mu vybrali tamponadu, a pustili domov,
cele dopoludnie prespal, vecer mal zvysenu teplotu ale v nemocnici dostal tusim na 4 dni antibiotika, ktore musel brat , tie davaju asi kazdemu kvoli pripadnej infekcii, on este tak 2 - 3 dni polezaval - mal uz po maturitach prazdniny - ale myslim si ze po takom tyzdni by si mohla ist do prace, ked vyberu dlahy /tie sa davaju do nosa pri operacii a po cca 7 dnoch sa ambulantne vyberaju...
takze asi tolko, myslim ze sa nemusis obavat, da sa to zvladnut a ten vysledok stoji za to to podstupit...
Este podotykam - ze ak by si chcela da sa za 30 Eur priplatit aj nadstandartnu izbu ale to si vsetko pozes pozriet na ich stranke ....

jeffreestar
29. aug 2014

Ahojte..Viete mi povedať že kolko može stát taka operacia nosovej prepažky? Pokial sa nejedná o esteticky problem, prepláca niečo poistovna, alebo preplaca to celé alebo si to musí pacient hradiť všetko sám?? ☹ ☹ ☹

lienocka_a
26. sep 2014

Ahojte. Posim vas ti co ste boli na tejto operacii, ako dlho budem musiet byt doma aby som nedostala infekciu? Kolegyna musela byt doma az dva tyzdne ale ona mala prepazku rozpadnutu a navyse mala polypy. Ja ju mam iba vybocenu dolava. Zabudla som sa lekara spytat a kedze v skole mi nechcu dovolit nahradit si testy ktore piseme na kazdej hodine rada by som si ich napisala ale neviem ci mozem ist mimo domu tyzden po operacii

tommyxx
18. dec 2014

Tak ludia dnes je stvrtok vecer. V utorok som nastupil do nemocnice v NR. V stredu ma rano zobudili a rovno vzali na sal. O desiatej bolo po operacii...vraj trvala hodinu. Od prebratia sa na pooperacke som nemal absolutne ziadnu bolest. Robili mi FESS + septoplastiku. Ten den po operacii nebol nic moc kvoli dychaniu ustami.Nos bol zatamponovany. Dnes rano mi vybrali tamponadu...opat uplne bezbolestne...neberiem ziadne lieky proti bolesti a citim sa fajn. Dnes cely den smrkam krv z nosa...cuch prakticky nemam...ani chut...ale ako pomaly vysmrkavam tu krv tak sa zlepsuje dychanie. Zajtra (v piatok) idem spokojne domov. Mam malu podliatinu pod lavym okom ale inak navonok nic nevidno. Samozrejme v nose mam tie vystuze prepazky a neviem zatial kedy ich vyberu. Kto sa boji tejto operacie tak nema preco...cakal som ze to bude ovela horsie ale je to fakt pohoda. Dufam ze po vylieceni sa zlepsi aj moje dychanie a odolnost voci virozam.

samayka
12. feb 2015

Elinka, môžem sa spýtať, ako si to nakoniec zvládla a ako to vnímaš s odstupom času? zmenilo s niečo? Mne doktorka odporúča tento zákrok a ja ti nejak neviem... váham...bojím sa.

majdolena
22. feb 2015

ahojte,prosím váš nemáte niektorá skúsenosť s rinoplastikou u doktora Sičáka v ružomberku?Dakujem

nikusab
25. mar 2015

Ahojte... Ja mám túto operáciu práve čerstvo za sebou.. Operovali ma v Šaci v pondelok ráno. Robili mi septoplastiku a turbinoplastiku naraz, keďže som mala vybočenú prepážku aj zväčšenú a zhrubnutú sliznicu... Narkózu som zvládla v pohode, žiadne nevoľnosti som chvalabohu nemala... Prvá noc po operácii bola hrozná, ani nie pre bolesti, ako pre upchatý nos tamponádou. Dýchať celú noc ústami nie je nič príjemné, každú chvíľu som sa musela napiť, lebo som mala presušené ústa... V utorok mi vybrali tamponádu z nosa, bol to veeeeľmi nepríjemný pocit, ale nie bolestivý, dá sa to vydržať. Dostala som taký roztok na preplachovanie nosa, kvapky na regeneráciu sliznice a olejček na premastenie nosa, aby nevznikli chrasty... Túto procedúru mám robiť každé 2 hodiny.. Dnes ma prepustili z nemocnice, výplachy nosa pomáhajú, už viem dýchať nosom, aj keď ešte nie úplne, ale stále sa to zlepšuje, musí úplne zmiznúť opuch. Každopádne som sa tej operácie veľmi bála a teraz môžem len skonštatovať, že sa to dá vydržať, najhorší je len prvý deň po operácii. A ak môžem, určite by som odporúčila pána primára Vemeho v Šaci, starostlivosť po operácii bola 100%, pán primár je úžasný a ochotný človek a takisto aj skvelý odborník.

lara1707
29. mar 2015

@nikusab Ahojte, operáciu mám 14 dní za sebou. Mala som septoplastiku a upp, operoval ma MUDr. Ján Siváček na antolskej v Bratislave .Najhoršie je to prvý deň po operácii, ale vďaka liekom to prežijete. Mala som z operácie veľký strach, ale dá sa to a môžem to len odporučiť. Na druhý deň po operácii mi vybrali tampóny z nosa, čo bolo dosť nepríjemné, ale dá sa to vydržať. Potom ma prepustili domov. Všetky odporučené lieky som poctivo brala a nemala som žiadne komplikácie. Kontrola, vybranie doštičiek z nosa a stehov úplne v pohode. Pán doktor bol veľmi príjemný, usmiaty a všetko vysvetlil. Ak máte problém, prekonajte strach a bežte do toho. Ja sa cítim neporovnateľne lepšie a to sa má ešte do mesiaca úplne upraviť.

tinapa
29. mar 2015

@samayka Ahoj, mne trvalo tri roky kým som sa odhodlala ísť na ten zákrok...bolo to už dávnejšie. Mala som to urobiť hneď po odporúčaní doktora z ORL. No ale po tých troch rokoch, keď sa to len zhoršovalo- vkuse som sa ráno budila nevyspatá, malátna (zle sa mi dýchalo), a vedela som, z čoho to pramení, som si povedala: a teraz ideš!!! Samo.ako každá operácia nič moc- ale potom si hovorím- sláva, konečne normálne dýcham, nie polovicou nos.dierky... Takže neváhaj. Ja som tam bola 5-6 dní, po troch vyberali tampóny, nos opuchnutý samo. ešte dlhšie, ale postupne sa to upravovalo a rana čistila, najprv to bolelo, s tým musíš rátať, ale nič čo sa nedá zvládnuť. Mala som ho citlivý na dotyk asi ešte pol roka. No a ostalo skvelé čisté dýchanie. Držím palce.

nikusab
30. mar 2015

Pol roka si to ešte cítila??? Ja som týžden po operácii a bolí to ešte poriadne, už som z toho na nervy ☹ zajtra idem vyberať tie dlahy z nosa, z toho mám tiež strach, keďže to bolí aj bez toho, aby sa mi v nose niekto vŕtal...

samayka
30. mar 2015

@tinapa tak nakoniec to mám úspešne - dúfam že úspešne za sebou. Ešte sa mi zle dýcha, stále som zahlienená a čistenie mi nejak moc nejde... v stredu budú dva týždne, takže ešte si asi musím počkať. ale je to super pocit, keď si vyčistím nos a nadýchnem sa 🙂 už sa teším, až to bude stále také.
@nikusab aj ja som sa bála vyberania tých dlážok, ale nedali mi na výber 🙂 našťastie. doktorka štipla steh a už to brala von. dá sa to vydržať. myslím dokonca, že to vyberanie tamponády je horšie. lebo je to maximálne nepríjemné a trvá to dlho. tieto dlážky sú vonku šup šup a ten pocit potom 🙂 joj... neboj sa, zvládneš to. zatneš ruky do stoličky a potom sa budeš tešiť, že už nič horšie nepríde.

vvia
30. mar 2015

Ja s tym mam problem uz niekolko rokov a strach to ist dat operovat. Kde v BA by ste mi odporucili to absolvovat? A mali ste problem aj s chrapanim? Ak ano, upravilo sa to?

samayka
30. mar 2015

@vvia - ja som nechrápala 🙂 ale fakt je, že sme bola strašne často chorá. zatekajúce hlieny, hnisavé angíny, ukladalo sa to na prieduškách, nábeh na astmu.. no stkrátka už som to musela riešiť. verím, že to bude lepšie.
robili mi to v Centrum Kramáre. je to súkromná klinika jednodňovej chirurgie. zákrok sa platí, ale myslím, že ten prístup a to všetko okolo, stálo za to. Spravili by to aj v nemocnici, ale tam by som zrejme musela zostať dlhšie a to som ja v žiadnom prípade nechcela. dobre mi bolo doma. a teraz je 13ty deň od operácie a ja už som v práci 🙂
neboj sa toho, rozhodne to nie je operácia, ktorú by som dobrovolne absolvovala znovu, ale ak je to nutné pre skvalitnenie života, tak prečo nie.

nikusab
31. mar 2015

Už si aj v práci? Mne vravel doktor, že musím ostať doma 3-4 týždne, kým sa sliznica poriadnd zahojí. Nesmiem byť v klíme(čo v práci máme) a ani v prachu, je to pre sliznicu nebezpečné, kým sa nezahojí poriadne, môžeš dostať infekciu. Dnes idem vyberať tie dlahy tak držte palce 🙂

samayka
31. mar 2015

Nikus, držím palce, potom daj vedieť, ako si to zvládla. Ja mám našťastie prácu v čistom a príjemnom prostredí, často si vetráme a zvlhčujem si nos Vincentkou. Zajtra idem na ďalšiu kontrolu. Navyše, mám doma dve malé škôlkarky, čiže infekt mi hrozí na každom kroku 🙂

tinapa
31. mar 2015

@samayka Gratulujem, a želám krásnu Veľkú Noc.

nikusab
31. mar 2015

Vyberanie dláh mám za sebou, dalo sa to vydržať 🙂 vraj by ma to už malo aj prestať bolieť, keďže mi vybrali cudzí predmet z nosa, čo mi to tam dráždil 🙂 ale dýcham neporovnateľne lepšie.

samayka
31. mar 2015

áno, bolesti výrazne ustúpia. prajem krásne dýchanie 🙂

nikusab
1. apr 2015

Chcem sa ešte opýtať, stehy mi samé vypadnú, či si ich mám skúsiť nejako vytiahnúť? Lebo lekár mi ich len prestrihol a vybral dlahy, ale stehy mi tam ostali a vadí mi to, lebo sa mi okolo nich robia chrasty a bolia. Ďakujem

katka2011
1. apr 2015

@elinka27 nemas sa coho bat, porod je horsi ako toto. a hlavne kazdy to znasa inak. ja som bola pred 11 rokmi na operacii na antolskej v BA a operacia trvala 3,5h, a ja som dost modrinovy typ, a nedavali mi ladove obklady iba malo lebo museli davat tym co im operovali mandle tak som bola dost domodrinovana asi 10 dni, sadra na nose 7 dni, ale bolesti som potom nemala ziadne. na druhy den mi vybrali tamponadu a na treti den som sla domov aj to len kvoli tomu ze primar ma nechcel pustit ked som bola taka domodrinovana, ale inak kludne by som sla do toho znovu. tiez som mala jednu stranu uplne neprechodnu, museli mi zlomit nos ale myslim ze to nie je az take strasne ako to znie.

samayka
2. apr 2015

dievčatá, objavila som Ameriku 🙂 skvelá vec, ak ju niekto ešte nepozná (možno som posledná ) tak odporúčam:
http://www.docsimon.sk/tovar/vincentka-nasalis-...
používam to od utorka a neskutočná zmena v mojom nose. hlavne ráno, dostanem zo seba všetko oveľa lahšie...

nikusab
2. apr 2015

Ja používam physiomer to je niečo podobné a áno pomáha to 🙂

samayka
5. apr 2015

@nikusab ako si dopadla s tými stehmi? ja som zistila, že aj ja tam ešte jeden mám.. a mám blbý pocit, že sa mi to tam zapaluje okolo toho stehu.. bolí to.. vrrrr...

nikusab
5. apr 2015

Ešte ich mám a mám okolo nich ešte chrasty. Ja som len druhý týždeň po operácii, tak dúfam, že vypadnú. 14 apríla idem na kontrolu, ak ich tam ešte budem mať, dám si ich vybrať. Ty ich máš ako dlho? Inak prišla som na to, že mi veľmi škodí zima a studený vzduch. Keď sa nadýcham studeného vzduchu, rozbolí ma nos a dokonca aj horná pera neviem čo to má znamenať.

mamadana2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
samayka
7. apr 2015

Takže stehy majú vypadnúť samé? uf, to by bolo fajn. neviem si predstaviť, že by mi ich mal niekto vyberať. bolí to len si na to spomeniem :(
a zima a studený vzduch vadia aj mne. vonku sa mi dýcha výborne, ale potom cítim bolesť - asi z toho chladu. je to predsa len čerstvé...

nikusab
7. apr 2015

Tak sme na tom zatiaľ asi rovnako 🙂

nikusab
14. apr 2015

Dievčatá dnes mi vybrali stehy, lebo som to mala okolo nich zapálené. Vôbec to nebolelo, takže ak Vás stehy bolia, dajte si ich radšej vybrať, aj keď by sa po čase mali vstrebať, môjmu telu asi vadili 🙂