Vybočený palec na nohe. Napraví sa to?

sweetangel20
13. feb 2010

je tu niekto kto to má alebo mal a napravilo sa mu to? 😒

grettka
13. feb 2010

myslis u dospeleho, ci u dietata? U dopelych asiitazko, ak, tak len operativne, a u deti, existuju take ortopedicke pomocky, dava sa to na nohu, na noc, videla osm to u ortopeda v ambulancii. U dopelych, teda najma zien je to nasledok nosenia topanok na vyssich opatkoch...

sweetangel20
autor
13. feb 2010

pre dospelého ... pre mňa... ☹ je to aj z topánok, ale v prvom rade je to vraj genetické, aspon tak písali na nete. no a ja to mám po kom zdediť, teda už som aj zdedila... a nevieš, či to bolí?

feriva
13. feb 2010

Ja mám tiež tento problém. Dávnejšie som s tým bola u ortopéda a navrhol mi operáciu. Však potom mi povedal, že $no
siť žiadne topánky na opätku najlepšie len také babkoívské topánky. Žiaľ moje povolanie mi to nedovolovalo, takže operácia nebola. Inak ide o dedičnú záležitosť, u nás to má otec, mala aj starká. Takže s tým sa nedá nič robiť. Treba voliť vhodnú obuv, ale časom tak či tak to je horšie. Dajú sa nosiť také pomôcky na miernu nápravu, ale to ti tak či tak nenapraví.

sweetangel20
autor
13. feb 2010

jooj, aká perspektíva ☹

denduska
14. feb 2010

myslim ze ta nepotesim, v dospelosti uz len operovat 😒 ale da sa to urobit aj bez celkovej narkozy, len v spinali 😉 ma to moja babka (cely zivot sa nosila na stekloch a ani teraz si neodpusti podpatok 😅 ), moja mama to zatial nema, ani ja no ale ja nenosim vysoke topanky, centimetrov mam dost aj bez nich 😅 a myslim ze tu v prvom rade ide o obuv a az potom o genetiku... 😕

simisi
14. feb 2010

Ja som s tym bolo u ortopeda asi pred 6 mesiacmi len preto,ze uz ma to velmi bolelo.Dal mi nejaku injekciu,tabletky pri bolesti a vyfasovala som ortopedicke vlozky na kazdodenne nosenie,kedze pri tom pada klenba nohy.Operaciu neodporucal,az ked by som mala problem pri noseni topanok,ak by kost prilis vytrcala.
Vraj po operacii je dlha rekonvalescencia,a bolesti.Zatial som to nechala tak a uvidime,ako sa to dalej vyvinie.Ako pisali kocky,urcite sa treba vyhybat topankam na opatku,max.3cm.U mna to nie je dedicna zalezitost,nikto v rodine tym netrpi,ani ja som nikdy nenosila vysoke opatky alebo uzke topanky a predsa. 😒

trixi
14. feb 2010

ja mam vyboceny palec z vysokych opatkov a uzkych topanok. Najhorsie na tom boli strasne bolesti, ked sa ten palec degeneroval. A co je este blbe, ze to mam len na jednej nohe, takze lavu mam skoro ako "plutvu". Kvoli lavej nohe musim nosit sirsie topanky, musela som dat zbohom krasnym lodickam, vysokym opatkom. Najlepsie sa citim v teniskach. Operaciu mi este neodporucili, vraj to nie je take strasne. Ale ked si dam vyssie topanky, tak nezajdem od bolesti ani k autu.

renka9
14. feb 2010

joooj, po vcerajsom plesa , ako ma boliiiiii, az mam pocit ze mi vykruca...
ja to ma dedicne, ma to mama, aj mladsia sestra, dufala som, ze sa ja tomu vyhnem, ale ee 😠
sestra to mala od malicka, nepomohli ani ortopedicke pomocky, a ako 18nast rocnu ju operovali...obidve nohy, vysekavali jej tie kosti ☹ 😝

renka9
14. feb 2010

a palec vyboceny zatial nemam, len ta kost mi vytrca...a boliiii ☹

sweetangel20
autor
14. feb 2010

ježííííš, to sa vysekávajú kosti????? 😲 tak toto som nevedela. ani moja sestra nenosí vôbec vysoké topánky, len tenisky a aj tak to má. len mne sa tam urobila taká hrčka, nižšie pod tou kosťou. ono to nebolí vôbec, len keď si to stlačím, tak trochu. keby som sa tak vedela dokopať k doktorovi

trixi
14. feb 2010

moj palec nie je nejak vyboceny, ale ta kost (klb) je vyvalena smerom von. 😝 Veru, operacia sa robi tak, ze sa osekaju nejako tie kosti. Nasej susede to robili, najprv na jednej nohe, potom na druhej. Vraj potom mala dost silne bolesti, ale to preslo, len to dlho trvalo kym mohla chodit normalne, kedze jej robili postupne obe nohy. A ked uz mohla chodit bez barli, tak ju v Rusku zrazilo auto 😢 .

renka9
14. feb 2010

trixi 😢
sweet, ano vysekavaju, a je to obrovsaka bolest ☹ , mna to na dotyk praveze neboli, nemam hrcku, len citim, ze to je kost

simisi
14. feb 2010

no mna to niekedy boli aj v teniskach,niektore dni viac a niekedy vobec.Ale po pretancovanej noci som musela byt cely vikend doma a bosa,lebo to bolelo ako fras ☹ A niekedy mam tu kost uplne cervenu,a boliiiiii.Zvykla som si

olivova
15. feb 2010

hmmm, aj ja tym trpim....nikdy som nenosila vysoke topanky - vzdy nieco sportove, a kym som mohla mala som 😒 . Teraz uz rozhodne nemozem. Tiez mam vystrcenu len kost a cim dalej tym viac boliiiii....uz aj v botaskach, ked idem na mensiu turu. Zatial som s tym nikde nebola, tiez hovoria, ze vraj to ma navrtatnost. Aj ked tu kost osekaju, aj tak dorasta...Tak neviem zatial. Ja to mam asi dedicne (moja starka tym trpela a chytilo to len mna 😖 )

silviahrazska
18. júl 2011

hmm ja mam vybocene obidva ukazovaky na nohach :( a som este dieta :ˇ/ co s tym?

nix
9. feb 2013

@sweetangel20 áno aj ja to mám zdedené ... a idem s tím na operaciu ... na obe nohy ... áno mňa to bolí.. :( ...

nix
9. feb 2013

@renka9 Ja mám to isté, a idem to dať vyrezať! ....

mia8181
28. aug 2013

chcem sa spytat....mna boli pri palci ta kost, co je tak vystrcena, neviem, ci to pisem spravne, v pokoji ma neboli, iba ked si potlacim trochu nohu pri palci a tej kosti trochu doboku, vtedy to citim...je to ono? mam to pri tej kosti take cervene trochu.....co s tym? boli to tak rok..

ewkaaa
23. okt 2013

ja to mam tiež a chcem sa opýtat že ak by ma operavali ci to hradi poistovna , alebo nie?

maser
23. okt 2013

Dámy poznáte chlapa s takýmto problémom?

tomasko9
6. dec 2013

aj ja mam s tym problem, nielen pri kupe topanok, ale aj bežne ked mam nohy v klude,

uhnakova
6. dec 2013

@maser ano, moj starky to mal a veru dost strasne. A nenosil topanky s opatkom 🙂

luckadominika
22. jún 2014

aj ja sa pridávam...... už ma to bolí dosť dlho... ale doteraz som nevedela čo to je.....dneska sme po svadbe... ledva chodím...na druhú sobotu ešte jedna trojdnová v polsku a potom pekne nástup ku ortopedovi.... no uvidíme čo mi povie :(

ukulela
22. jún 2014

@luckadominika haluxy sa operuju. nedavno to robili kolegyni. mala uz velke problemy, ci s kupenim topanok, ci s bolestou ... radsej operovat teraz, ako neskor a trapit sa.
je to skor vecou genetiky a dedicnosti, ako topanok - haluxynie su sposobene opatkami. aspon myslim. mavajuich aj chlapi.

luckadominika
31. júl 2014

Žienky nepočuli ste O nejakych naplastiach proti bolesti???ktosi mi to spomínal ale zabudla som......

jankapoe
10. apr 2015

mám 16 a mám to od 12 asi...operáciou ti vysekajú kosti a si pod narkozou...ale kamaratke to robili a aj doktor povedal že je to na nič, lebo sa to vraáti a neskutočne to bolí potom..tete to robili, vrátilo sa jej to znova a boolí to o to viac... mám ortopedické vložky a sú aj pomocky na noc...ale to ti nepomože, len by ti to malo zaručit to, že už to nebude horšie..je to viac menej dedične...nedá sa stým nič robiť, len sa stým naučit žiť a nosit vhodnu obuv... 🙂

ellasofia
26. máj 2015

pekný deň,

haluxy, ak sú už v zlom stave sa operujú. Ak je už problém s výberom obuvi či s bolesťou je to lepšia voľba ako sa trápiť. Výborné sú korektory, ale tie sú vhodné používať hneď v začiatkoch, aby sa stav nezhoršoval.

www.pedikurasupova.sk

senzus
20. jún 2015

ahojte no čitala som všetky prispevky vidim že nas je dosť stimto problemom,ja to mam uz više roka ale bolet ma to začalo asi tak 3-4mesiace dozadu mala som tu kost najprv taku malu s boku a teraz sa mi to ponsunulu hore a zvečilo sa to aj to mam červene dost boli to teda poriadne ☹ som na nohach celi den a v botaskach v zime by som chcela ist k doktorovi co stim ale sa aj trochu bojim,uz ma stoho boli celi prst a ked sa ho dotknem ze si ho masirujem akokeby bol strpnuty,najradsej by som bola stale bosa,namaju to ani rodocia ani stari rodičia tak neviem s coho mi to ta kosť mohla narast zeby nespravna obuv?nosim vecsinou botasky

trgypadl
20. jún 2015

@senzus chodit co najviac na boso po piesku...trave..spravna a volna obuv.vlozky do topanok 3d...
Ziadne zabky a baleriny....rehabilitacia,tejping,,a pouzivat abduktor

nory57
2. aug 2015

No skuste teda toto, od 25 minuty je navod na cvicenie, aj ja to skusim!

ttp://link.azet.sk/?w=1&data-external=yes&link=http%3...