Vybratie žlčníka a následky. Máte nejaké informácie?

kulinan
6. máj 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať, či vás po operácii žlčníka - po jeho odstránení - informovali o tom ako funguje telo dalej bez tohto orgánu, či vám povedali aké sú riziká fungovania bez neho, že je zvýšené riziko k rakovine hrubého čreva. Ja som po operácii, a takéto informácie som sa dozvedela z internetu a dosť ma prekvapili. Treba si dávať pozor,užívať probiotika a zvíšiť príjem vitaminu C . Ako ste na tom vy? Máte nejaké informácie?

orgovanka
7. máj 2011

@kulinan Ahoj,ja som osem rokov po operacii zlcnika,mala som aj 2-krat zapaleny pankreas.Po operacii lekar ma len upozornil na dietu,viac nic.Dietne jedla jem dodnes,ziadne mastne,udeniny,vyprazane......Viac ako rok po operacii som mala hnacky,potom sa to upravilo bratim probiotik,bylynnych cajov,hlavne repik a levandula.Teraz ked zjem nieco tazsie,ako napriklad kuraci rezen,tak po jedle beriem pankreolan.Hlavne nesmiem nic tazke zjest potom citim tlak neprijemny.

benne
7. máj 2011

@kulinan no ja podobne ako ty.. hladala som si infošky len na internete ... som skoro presne rok po operácii.. prvé mesiace som mala občas črevné problémy, ako píše aj hore @orgovanka ale inak fajn.. akurát, že som asi prvý polrok pociťovala občas po "zakázaných" jedlách také slabé bolesti, pripomínajúce žlčníkový záchvat.. musím povedať, že v poslednej dobe už fajn... ale samozrejme, neprehánam to.. Toto leto mi vychádza preventívna prehliadka, som velmi zvedavá na pečenové testy, lebo pred operáciou som mala riadne vysoké

tinika
27. jan 2012

@benne aj ja mam teraz 10x vyssie ako su normy, v stredu som mala zachvat a moja lekarka stresuje bo uz ma chce v nemocnici, ale vraj tie testy kvoli tomu zachvatu su take vysoke, ale pre istotu mi este na infekcnom brali krv

benne
27. jan 2012

@tinika ja som mala nielen vysoké hodnoty, ale aj som ožltla.. preventívka ok, všetko v norme, problémy nemávam žiadne

tinika
27. jan 2012

@benne tak ja mam zlte len bielka oči vraj ako ja som sa nevidela ze by som bola zlta

benne
27. jan 2012

@tinika ja som mala aj zvláštne tmavý moč, ale našťastie sa to upravilo samo a rýchlo..

tinika
27. jan 2012

@benne aj to mam .(

benne
27. jan 2012

@tinika berieš lieky? dala ti niečo? ak nie, asi by bolo vhodné zavolať do nemocky a opýtať sa tam, viem, že to nie je dobré, ked ožltneš, ale zas ani tragédia, no ak si správne pamätám, dal mi dr.okamžite na to lieky

tinika
27. jan 2012

@benne ved ja som tam dnes bola a lekar nedal nič, ze mam len oči troska dozlta ja som zlta nebola

benne
27. jan 2012

@tinika možno bolo dobré spomenúť ten moč.. mne by nenapadlo o tom vravieť, ale môj dr. sa ma priamo opýtal 😒 (vypadol nám prúd na dlhšiu dobu, tak meškám s odpovedou)

tinika
27. jan 2012

@benne na infekcnom sa dnes pytala a a jto zapisala do spravy a ked budem mat vyslekdy krvi a gastra idem naspat na chirurgiu

benne
27. jan 2012

@tinika a usg. ti robili?

tinika
27. jan 2012

@benne ano včera, na zaklade toho zistili ze mam kamene teda usg je ultrazvuk či?

benne
27. jan 2012

@tinika áno.. správne, takže ťa asi operácia čoskoro neminie, dokial máš vysoké hodnoty, ale operovať nechcú

tinika
27. jan 2012

@benne jojo preto ma objednali na 7.3. a podla vysledkov sa uvidi či nie skor

benne
27. jan 2012

@tinika ja som tak dostala do 2 týždnov další záchvať a potom to už išlo velice rýchlo.. malý mal vtedy 7 týždnov, a kojenie mi práve stagnovalo, ale som rada, že som už v poriadku

tinika
27. jan 2012

@benne no tak to ti nezavidim a to si uz dietu drzala? bo ja verim ze s dietou to potiahnem do operacie v poho jedne mi stačil bohate a ja mam starsieho uz ale aj tak maly na to aby som tyzden bola preč :( tak mi lekar vravel ze tyzden :(

benne
27. jan 2012

@tinika držala som dietu, ale dala som si opečene mäso a zemiaky na masle, som myslela, že som už v pohode
a nebola som.. ja som išla v utorok ráno do nemocnice a v stredu som bola doma, ale o malého sa mi týžden starala mama a bola som naozaj za ten týžden vdačná

tinika
27. jan 2012

@benne no ja mam smolu ked pridem domov asi budem sama na krpcov :( a jedine ze ma pustia tak skoro ale zase či tam oddychnem abo doma s nimi a tatom asi to jedno len budem s nimi no ja musim ozeliet a neskusat teaz bo sa bojim zachvat udalsieho

benne
27. jan 2012

@tinika ja som naozaj nečakala, že hned druhý dostanem 😔 lebo ved ja som nikdy problémy nemala.. ono.. po operácii, len si musíš stále nahovárať, že nie si zdrava, lebo v podstate sa tak cítiš.. len dierky zvonku, stehy po týždni von.. ale treba myslieť na to, že rezy sú vo vnútri, a nepresiľovať sa, nedvíhať.. a to je asi najhoršie.. ked dieťa ruky vystiera.. mm ostal s dcérou, mama si vzala malého.. lenpredsa, on bol krpánik ešte..

tinika
27. jan 2012

@benne no to nemam sancu ist von bo sme na ,3p bez vytahu a mladsieho na rukach abo prenosnej taske nosim :( a cvičenie do muky :(

kattika24
1. okt 2012

chcem sa Vás spýtať čo ste po operacii žlčnika ake pečivo jete? aby vam aj vyhovovalo a aby ste aj nepriberali🙂 dakujem

lentuska
2. okt 2012

@kattika24 Ahoj, no ja chvalabohu nemam s tymto priame skusenosti, ale mam kamosku, co isla iba na vyber zlcnikovych kamenov a ked sa zobudila ,tak jej oznamili,ze jej vzali rovno cely zlcnik. viem ze drzala aj dietu, ale stale priberala. Potom sme boli na jednom vysetreni, kde jej povedali,ze ona ma problemy so stitnou zlazou a dokonca, kedze uz nema zlcnik , co znamena, zataz pre ine organy, zacali sa jej tvorit aj ladvinove kamene. Dali jej take specialne prirodne doplnky a je lepsie....tym som chcela povedat, ze mozno by bolo mudre taketo vysetrenie podstupit. Je to biorezanciou, pristroj DIACOM, dost je to teraz popularne, je tu na to aj diskusia. Ak by si chcela, dam ti cislo na nasu doktorku, co k nej chodime.

janka79
2. okt 2012

@kattika24 jednodnove rozky tesne po operacii a potom uz hocico, aj cestve...ale neviem, ake pecivo by sa malo jest, aby clovek z toho nepriberal 🙂
co som pocula, tak je normalne, ked zacne potom clovek priberat...ja som mala dost drsnu dietu skoro rok, tak to potom bolo aj vidiet, ked som zacala jest "normalne"
ale myslim, ze k priperaniu najviac dopomohlo, hlavne u mna, ze som zacala jest cokoladu a tuky
cez dietu som maslo, ani iny tuk nepouzivala, mliecne vyrobky len nizkotucne

mika33
3. feb 2013

ahojte. chcem sa opytat ci ste citili bolest aj na druhy den. ide mi o to, ze mam male 4 mesacne babo a budem sa musiet sa okolo neho krutit, dvihat atd. dakujem

budulienka
4. feb 2013

@mika33 bolesti som citila asi týždeň po operacii, ale boli to ohodne menšie ako pri zachvatoch. boli to len dovtedy kym s teba vyndu von tie plyny ktore do teba daju pred operaciou. preto je potrebne po operacii vela chodiť aby to s teba vyšlo von.ved ked ta to bude bolieť možeš si dať novalgin. Ja som na tom žila . Po týždni som ani nevedela že som bola operovana.

cecil36
8. feb 2013

@mika33 no neviem kolko vazi tvoje babo, ale 6 tyzdnov po operacii nesmies nic tazke zdvihat. Ja osobne som bola 2 tyzdne absolutne nepouzitelna 😒 Ale bol so mnou doma nm, takze som nic nemusela robit.

mika33
11. feb 2013

dakujem akurat teraz v piatok ma rezali. manzel bol so mnou cely cas v nemocnici aj vecer. personal chirurgie bol velmi zlaty, ze nam to umoznili. doma ju obsluhuju svokra s tetou a manzel ked pride s roboty. Vazi neurekom a aj ja som nepouzitelna 😝

mika33
11. feb 2013

@budulienka uz sa tesim ked to tak bude. viac ma boli ruka a krize ako operovane rany

budulienka
12. feb 2013

@mika33 tak ti držim palce a skore uzdravenie.