Vyčerpanosť počas materskej. Máte ju aj vy?

uska
23. okt 2007

ahojte maminky,

chcem sa vas spytat, ci nemate skusenost s vycerpanostou pocas materskej dovolenky a ako z nej von 🙂 ja mam 5 mesacne babatko, s ktorym som od 3t sama, manzel pracuje dlho do vecera, cez vikendy pomaha. uz asi 2tyzdne som ako mechom udreta, taka malatna, citim sa ako v mrakotach. bola som aj u lekara, krv a vsetky vysetrenia mam v poriadku. mate s tymto nejaku skusenost?

emogeon
23. okt 2007

uska ja som taku vycerpanost citila ako ty pises...
ale asi po troch mesiacoch ma to preslo, telo si zvyklo ci co a s malou nemam po obede ani potrebu spavat..

neboj urcite to prejde..
a vykasli s na dokladne upratovanie ak mas troska volna radsej si najdi cas pre seba ked tvoje babetko spinka 😉

vesi
23. okt 2007

musíš len vydržať a cez víkend, ked môže ostať manžel s bábom, chod za kamoškami alebo si sprav relax vo vani, pri knihe a pod. ver mi, veľmi to pomôže. ja som na MD piaty rok a občas mám aj ja také obdobia. a skús brať nejaké vitamíny, aj to pomáha 😉 všetko chce len čas, ked bude malý väčší, tak to bude zas o niečo lepšie 🙂

megg
23. okt 2007

ahoj Uska,
myslim, ze vacsina maminiek tento stav pozna. Ja osobne ano, tak ti poviem, ze teraz ked moj drobec cupita tiez ma lame unava a vycerpanost, hlavne ak sme cely den sami a tiez nam tatino chodi az podvecer z prace domov. A co robim, aby som normalne fungovala?...snazim sa na unavu ani nepomysliet, i ked niekedy ma lamu riadne nervy, ale z nicoho sa netreba stresovat, treba si aj ukradnut nejaky ten cas pre seba (ver mi ze pri takom babetku ako je nas Oli, je to zazracna hodinka pre mna - kedy zvykne pocas dna spat a toje cele) Treba si den nejak sprijemnit,niecim co mas rada, co ta vzpruzi. U mna je to hudba, to ma vzdy preberie 🙂 A aj drobec to pochytil a hned tancuje. alebo je dobre ist na cerstvy vzduch, dat si nejaky dobry cajik, kafe. Kuknut aj serial, ci nejaku relaciu. Proste to co mas rada. Treba sa tesit aj z malickosti 😉 drzim palce.

uska
autor
23. okt 2007

jeeej, dakujem za odpovede, to som rada, ze v tom nie som sama 🙂 doposial som nic take nemala a to som isla na plny plyn aj v praci, teraz na md som isla asi este zo starych zasob🙂 vitaminy uzivam, tak uvidim, kedy toprejde. kamaratka mi spominala, ze tiez mala podobne stavy a ze jej to trvalo do 6mesiacov maleho.

certica
23. okt 2007

ja ked sa citim malatna, pomoze mi pobyt na cerstvom vzduchu a trochu pohybu a potom bud zmena prostredia, ak sa da alebo cinnosti - proste trosku prepnut na ine alebo vniest nieco nove do vsednosti dna a samozrejme, ked moze niekto pomoct - partner, mama,... cez vikend

vesi
23. okt 2007

určite sa to zlepší ked prespí celú noc a ked neprespí, tak si ty zvykneš 😀 😀 ale fakt, neboj, aj toto obdobie prejde 😉

mrenka
23. okt 2007

uska,u mna tieto stavy trvaju doteraz... 😒 ja uz som chronicky unavco a nevyspata ☹

tamarka_laura
23. okt 2007

Ahojte!
To prejde aj u mna to je niekedy tak, hlavne v takom " úžasnom " počasí ako je momentalne vonku. Skus sa stretnuť s nejakou kámoškou, čo má podobne vekové bábo ako ty, pokecať, dať si kavu a možno aj to ťa trošku povzbudi. Treba myslieť na to že zima je dlha a ešte len nám začína.

uska
autor
23. okt 2007

🙂 tak to som fakt rada, ze v tom nie som sama 🙂 ale samozrejme, prajem nam, aby to coskoro preslo. maly spinka na svoj vek dobre, teda budi sa tak o 1 v noci a o 5, to trva tak mesiac, predtym sa budil viackrat. inak take male babatko, to je vacsia sichta, ako praca, to by som si nepomyslela 🙂 🙂 a ako pisem, zvykla som byt v praci od 9rano do 8vecer, same sluzobky, ale ziadna malatnost.

uska
autor
23. okt 2007

tamarka_laura, jasne ze sa stretavam s kamoskami, co maju podobne babatka🙂 megg a mrenka, ako stare boli vase deticky, ked ste boli na dovolenke? my sme uvazovali, ze by sme isli v zime niekam.

tamarka_laura
23. okt 2007

my sme boli s malou ked mala 5 mesiacov na 5 dni v Tatrách, dalo sa to zvlánuť.

megg
23. okt 2007

Uska, tak ja dovcu vrelo odporucam. Mne to total pomohlo. Dovtedy som bola taka vyflusnuta, dovca ma nakopla. No len aby mi to vydrzalo 😀 My sme boli teraz v sept., to mal Oli 15m.

uska
autor
23. okt 2007

nas bude mat 4mesiace, chceme ist na vianoce do tatier, tak sa tesim, hadam aj mna ta malatnost prejde ☹

tamarka_laura
23. okt 2007

🙂 jasné

tessa
23. okt 2007

uska,
presne viem, o com hovoris 😉
Ja som taku unavu citila pred 2 tyzdnami, navyse ma trapili depky, tak by som bola potrebovala, aby bol mangel doma a nie v robote, alebo aspon svokra, keby bola maleho na hodku, dve bola zobrala von a ja si mohla v klude oddychnut...ale nie, vyrevala som sa, bola s malym na prechadzke a preslo to... 😖
Aj ked teraz som unavena dvojnasobne..kedze som este aj tehu a maly cupita jedna radost 😀

uska
autor
23. okt 2007

tessa, tak to mas super, ze si tehu, budete mat dobry vekovy rozdiel.
mne ta malatnost zacala tak, ze som bola malatna najprv taj 3x za den, potom tak 5x a teraz sa mi stava, ze som malatna od rana, niekedy vecer o takej 6 to prejde. tak uz cakam, kedy to zacne pomaly prechadzat, mam to uz 2.tyzden ☹ ale ako citam, niektore mamicky to maju aj dlhsie.

mrenka
23. okt 2007

uska my sme bili teraz koniec sept,zac.okt - lili ma 15mesiacov a pred tyzdnom sme boli v tatrach,bolo super,ten vzduch je uzasny,urcite chod s malinkym..

mrenka
23. okt 2007

boli nie bili,boze pisem hrozne 😖

uska
autor
23. okt 2007

mrenka, pojdeme, chceli sme ist uz skor, ale doktorka nam to neodporucala, ze je este malinky. a zacneme od novembra plavat, tak sa tesim.

ewellin
23. okt 2007

ahojte.. posledne dve noci som vobec nespala, mam choru dcerku ma chripku - sopliky, kaslik aj teplotku mala a stale pomrnkava, nevydrzi sa prehrat a ani nic nechce robit je to hroza asi zaspim tu nad klavesnicou kym je chvilku ticho.. prisla som sa odreagovat.. 😅

byt mamickou je to najtazsie a zaroven najkrajsie povolanie 😅 😵

jacka
23. okt 2007

Na to treba dobrý spánok.alebo si aspon oddýchnut ked detičky spinkaju. 😉 Ajto počasko je talé čiči.Typická jesen.Uz aby skončila. 😠

nadhera
23. okt 2007

babenky, ja sa konecne vyspim, sice len jeden den mam na to - pricestuje mama, tak sa strasne tesim. tiez sme inac sami, tato chodi vecer, rodina daleko...

vandas
25. okt 2007

Uska, okrem spanku a pravidelneho prisunu kyslika odporucam energeticke cvicenia. je ich mnoho. jednoduche a nenarocne na cas je cvicenie 7 tibetanov (cviky sa predavaju v knizkach, ale urcirte su aj niekde na webe) a ucinok je uzasny🙂

jacka
25. okt 2007

Chcela by som vediet,komu chodi tato domov včas,aby si užil dietatko a mamička si oddýchla?Neviem či by som bola schopná cvičit.Ked malý zaspí som rada že mám pokoj. 😉

vandas
25. okt 2007

je to ranne cvicenie a trva 10 min. a je nenarocne. prisun energie rozhodne stoji za to.

jacka
25. okt 2007

Ja viem ale ja som viac leniva akoby sa mi chcelo cvičit 🤐 Ty to cvičíš?

vandas
25. okt 2007

teraz nie, nemam potrebu, ale ked som bola vycerpana, fakt to pomahalo...

jacka
25. okt 2007

Tak kde sa odhodlám tak si najdem dakde na webe. 🙂 Mal by som sa viac premoct. 😅

musa
25. okt 2007

ja som to riesila tak ze som si vzdy lahla s malou.chod medzi ludi,kamaratky,rozptylit sa. 😅 ,prist na ine myslienky...

jacka
26. okt 2007

Aj to je riešenie 🙂 Ja som chodievala s malým spávat a v noci som sa budila vyspata a od 4h som bývala hore. 😠