Výmena kolenného kĺbu

zuzib1
16. okt 2019

Dobrý deň, prosím Vás, je tu niekto komu v pomerne mladom veku vymenili kolenný klb? Aké boli na to dôvody?? Artroza, prip. úraz? Ďakujem.

butterfly333
26. okt 2019

@bambulienka25 aj ma chci už pred dvoma rokmi v 38r meniť titanovy kolenny kĺb aj som už mala ísť no odmietla som to kým vladzem nejdem aj sa bojím tak to odkladám a to mam posledne štádium.

yvkay
27. okt 2019

@butterfly333 tak to sú naši lekári :( lepšie je pichať hormóny atď. ako dat umelú chrupavku, som z toho znechutená :(

butterfly333
27. okt 2019

@yvkay no ja mam v PN výborného ortopédia zároveň primár a riaditeľ ten má operoval ja som veľmi spokojná.

butterfly333
25. nov 2019

Ahojte prosím vás mám asi 3r umelu chrupavku v kolene a zistili mi že mám osteochondrozu 4 štádium čaká ma výmena kolenneho kĺbu no koleno zatial ok no ide o to že mám bolesti na tej istej nohe no bolesť v oblasti krizov a bolesť bedroveho kĺbu dosť to boli hlavne keď ležím môže to mať nejaku sivist keďže tu osteochondrozu 4 štadia?

tinkulienka
25. jan 2020

Ahojte. Citam tu diakusiu. Ak Vam mozem nieco poradit. Nedavajte si ziadnu umelu chrupavku. Ziadnu. Vravim to z vlastnej skusenosti. Som 7m po op. A poviem vam. Ak mate radi seba. Nerobte to.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkulienka
25. jan 2020

@bambulienka25 preco? Lebo som 7 mesiacov po op. K lekarovi chodim ako na klavir. Koleno mam ako balon. Vkuse bolave a naliate. Chrupavka. Robi problemy. A cesta spat neexistuje. Odrezali mi svaly. A znicili mi zivot. Mam 36 rokov. A som totalny invalid. A to som mala byt fit za 3 mesiace. Najhorsie je. Ze sami nevedia co robia. Len pchaju do mna lieky. A nic nezabera.
Ja to neodporucam. Je to predsa umelina.

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka ahoj. A kde ta operovali? Aj ja mam problémy s kolenom, operácia nepomohla a tiez si pripadám už ako invalid.

tinkulienka
25. jan 2020

@yvkay kosice saca

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka no v Šaci bola aj bývalá svokra a naozaj skoro prišla o nohu, našťastie zápal jej preliecili a museli jej na 2x meniť kĺb v kolene.

yvkay
25. jan 2020

@tinkulienka ja zasa na železničnú nemocnicu v KE nemôžem povedať krivé slovo, žiaľ koleno mam v stave, ze sa s ním nedá už nič robiť, mam artrozu 3 stupňa. A mam niečo po 40 iatke.

tinkulienka
26. jan 2020

@yvkay ja mala este horsie. A ine veci sa mi v nemocnici stali. Ale to nieje na stenu.

yvkay
26. jan 2020

@tinkulienka chápem, a mi je ľúto, že máš zlu skúsenosť, ja mam momentálne tiež problémy s kolenom, robí sa mi voda a už mi nič žiaľ nepomáha, takže začínam si zvykať, že už sa to nezlepší :( ak chceš môžeš mi napísať správu, tiež nevmchcem tu písať všetko ;)

tinkulienka
26. jan 2020

@yvkay o vode v kolene by som vedela napisat minimalne trilogiu. :(

lilien300
2. júl 2020

Ahojte, viete mi niekto poradiť dobrého ortopéda na výmenu kolenného kĺbu v Ba? idú robiť mamine(75r) a ona mala rôzne operácie a vždy mala komplikácie, tak sa bojíme

hlad
15. okt 2020

@butterfly333 dobry vecer, poprosim o info kde Vam robili umelu chrupavku?
Dakujem

butterfly333
15. okt 2020

@hlad piešťany Winterova nemocnica.

hlad
15. okt 2020

Poprosim o info v ktorom meste robia umelu chrupavku?dlho sa caka na zakrok?pripadne kontakt. Dakujem

hlad
15. okt 2020

@butterfly333 dlho ste cakala kym Vas objednal mudr na zakrok? Mozem poprosit kontakt. Dakujem

butterfly333
16. okt 2020

@hlad no zajtra som musela čakať na MRI to sa čaká 1-2 mesiace a potom termín bol na operáciu cca za 2 týždeň čísle v pohode no teraz ma čaká druhé koleno mám poškodenú chrupavku a meniskus takže znova na MRI 16.11 a potom sa uvidí keď je takáto situácia.

hlad
16. okt 2020

@butterfly333 dakujem

hlad
17. okt 2020

@butterfly333 dakujem

yvkay
24. mar 2022

Ahojte žienky. Ako ste na tom s kolenami? Mňa stále bolí a ešte viac Riešila ste to už niektorá operačné ?

butterfly333
25. mar 2022

@yvkay tiež som stále tsk isto už som mala ísť minulý rok v lete na operáciu no ja som to koli práci zrušila no budem musieť ísť k dr znova lebo obe kolená bolia aj to už operované.

yvkay
25. mar 2022

@butterfly333 takže už aj to druhé, to mi je ľúto. Ja mám už tiež odporúčanú tepku kolená, veľmi sa tej operácie bojím, žiaľ ortopéd už nerobí v tejto našej krajskej nemocnici a ja rozmýšľam nad niekým kde by to bolo bližšie, len zatial ešte počkám, možno budúci rok by som išla. (Ešte som sa nikdy tak nebála ako mám obavy z tejto opky).

butterfly333
9. aug 2022

@yvkay ahoj ja dnes 9.8 som práve 2 mesiace po operácii aj ľavého kolena museli mi tam vŕtať menisku zašit a mesiac som chodila o barlach vôbec som nemohla stúpať na tu nohu lebo by som si to tam rozmliaždila. Teraz chodím na rehabilitácie no zatiaľ to ešte nieje dobre niečo mi tam preskakuje pri cvičení že to môže byť sval chrupavka alebo jabĺčko no horšie že boli to pravé koleno lebo ho viac zaťažujem tam mam osteochondrozu 4 štadium ako sme si písali vyššie tak sa bojím či mi ho už nebudú chcieť meniť už aj keď len tak stojím taka bolesť do kolena že musím predychat a vydržať kým bolest prejde no a to ľavé bolí aj keď spim. No čistá katastrofa

yvkay
9. aug 2022

@butterfly333 ahoj. Moja, to mi je ľúto, že mas bolesti 😪
Ja som mala termín na tep teraz 3.8, ale som si to odložila na budúci rok, takže tiež chodím s bolesťou ľavého kolena 🙄
Tepku mi mali robiť v Nitre, ale tá diaľka má odradila 😏( V Nitre mám svojho ortopéda a možno o rok pojdem).
Mňa pobolieva aj druhé koleno a mám pocit, že mám v ňom asi vodu, ale som taká už unavená z lekárov, že kým nemusím, tak ani nejdem k lekárovi. Kde si bola teraz na operácii?

butterfly333
10. aug 2022

@yvkay ja chodím vždy do PN na Winterovu. No bojim sa toho tej výmeny No uvidím čo povie dr na toto ľavé koleno ako sa zahojí.

yvkay
10. aug 2022

@butterfly333 tebe robili aj umelú chrupavku? Či iba meniskus ti operovali?