Výmena kolenného kĺbu

zuzib1
16. okt 2019

Dobrý deň, prosím Vás, je tu niekto komu v pomerne mladom veku vymenili kolenný klb? Aké boli na to dôvody?? Artroza, prip. úraz? Ďakujem.

butterfly333
10. aug 2022

@yvkay na pravom mi menili chrupavku aj menisku aj mi ho čistili. Na ľavom mi robili meniskus plus vrtali do kolena neviem prečo

yvkay
10. aug 2022

@butterfly333 mne čistili to ľavé koleno ( chondromalacia sa to volá aspoň čo si pamätám) a šili meniskus, ale žiaľ nepomohla mi tá operácia, zistil mi po pár mesiacoch, že mi makne chrupavka, ale vo vnútri, takže preto mi musia meniť koleno.
Dúfam, že tebe tá operácia pomoze🙏 že ťa nebude bolieť♥️
Budem rada, keď napíšeš ako sa máš, či sa máš lepšie po rehabkach. Prajem skoré zotavenie.

butterfly333
10. aug 2022

@yvkay ďakujem ja dúfam že to koleno teraz operovane sa zahojí čin skôr no nechcem ísť hneď na výmenu toho klbu hneď no uvidím čo mi povie dr na kontrole.

iva936
11. dec 2022

@butterfly333 to isté mám aj ja. A na tú umelú chrupavku sa treba po artroskopii znovu objednať? Aký je postup ? Ďakujem

butterfly333
11. dec 2022

@iva936 neviem či sa treba objednať mne to vymenili ani som nevedela.

butterfly333
11. dec 2022

@yvkay ahoj no som po operácii už pol roka a veru nie dobré stále ma to koleno bolí bývame na 3 poschodí bez výťahu a robí mi problém bez držania sa zábradlia schody nedám a podlamuje sa mi občas koleno tak musím nosiť ortezu na dlhšie vychádzky. Neviem fat čo s tým.

yvkay
11. dec 2022

@butterfly333 ahoj 😊
To mi je ľúto, že ani tebe operácia nepomohla 🥺♥️
Už jediné čo nám pomôže je tep kolena 😏 a pomáha ti tá ortéza?

butterfly333
11. dec 2022

@yvkay no tu nosím keď idem von tam mi pomôže no keď som doma ju nemám a podlamuje sa mi noha občas aj doma. V noci sa neviem uložiť lebo ma to koleno bolí. Máš zatejpovane koleno?

yvkay
11. dec 2022

@butterfly333 mne pomáha aj ľad na koleno, nie nemám zatejpovane, ja som bola pred 3 rokmi na artoskopii a mne síl meniskus, čistil chrupavku a netreba mi ho tejpovat, nepodlamuje sa mi našťastie. Mňa boli kolenný kĺb, mi makne chrupavka.

evamaruskova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz