Výmenný lístok k ortopédovi

mogaa
16. sep 2019

Kočky prosím potrebujem k ortopédovi výmenný lístok keď sa nemôžem poriadne chodiť? Nemôžem sa postaviť na pätu, treba najskôr všeobecný lekár?

markaterka
16. sep 2019

@mogaa áno potrebuješ

janka2501
16. sep 2019

ja som si tiez bola minuly tyzden pre vymenny listok, ale predtým som dr napisala mail, nech mi ho nachysta, aby som tam nemusela cakat.

mogaa
autor
16. sep 2019

@janka2501
@markaterka dakujem kočky...a Janka prosím ťa čo ti na to ortopéd dal? len protizápalové lieky nar.Flektor? mám to prvý krát, dnes sa k doktorovi už nedostanem tak zaúradoval MUDr.google:grinning:takže predpokladám že keďže to mám prvý krát tak to nebude ostroha ale zápal🙂

janka2501
16. sep 2019

este som nebola u neho, ja idem najprv reumatologovi, a az potom ortopedovi, ale moj brat dostal rehabilitacie ,mal robeny rtg, a neviem ci aj lieky. ja si davam zaial naplaste flektor, len man bol a mam opuchnuty clenok, a neviem ci s toho ma boli aj pata. tak preto najprv reumatolog

mogaa
autor
16. sep 2019

@janka2501 díky....skúsim ten Flektor je aj od bolesti aj proti zápalový, na nete sú ak strečové cviky na prekrvenie a odporučené masáže...no a keď neprejde - tak ortopédovi sa nevyhnem.....len ja sa na tú pätu ani nemôžem postaviť😢

janka2501
16. sep 2019

poznam, aj ja mam dni ked neviem ani chodit,ale zatial zabral flektor, len kazdy den to nedavam, su dni ked radsej pretrpim bolest, nechcem si navyknut na naplaste

janinah
16. sep 2019

pre výmenný lístok k obvodnému dr. môžeš poslať mamu,manžela,dcéru /dospelú/....

lenulig
16. sep 2019

mňa tiež bolia paty, som nemohla ani stupiť na ne, bola som u ortopéda, spravil rontgen, ostrohy nemám...dal mi nejaké lieky a krém dolgit a predpísal mi vložky do topánok. Mám pocit, že trošku mi to ustalo, ale po fyzickej aktivite, najmä chôdzi ma to stále bolí, že nemôžem chodiť. Takže odporúčam si to niečím natierať a keď neustane tak k ortopédovi.

lubik87
16. sep 2019

@janinah ako.u.koho náš dr chce.vidieť všetko....ze či naizaj je potrebné ist k odbornikom

mogaa
autor
16. sep 2019

Díky kočky za príspevky, nakoniec som bola u chirurga lebo tam som nepotrebovala lístok🙂poslal mana RTG - ostroha to nie je, takže pravdepodobne z nevhodnej obuvy, že si mám kúpiť ortopedické vložky tak som si k nim kúpila ešte Flektor(sáčjy)ten je aj od bolesti aj zápalu.....a ak mi to neprejde cca za 2týždne mám prísť na rehabilitáciu - že dá mi nejaký laser a elektriku

0hena0
16. sep 2019

@mogaa kupit diki spraj a vmasirovat. Zapal ustúpi do 10 minut. Par dni striekat pravidelne a bude po probleme

0hena0
16. sep 2019

@mogaa
@mogaa maj toto doma ako prvu pomoc. Na klby, a pod.