Vypadávanie vlasov po pôrode

3558
16. okt 2008

mozete mi niektora prosim pomoct? po porode mi vlasy vobec nepadali, ale teraz uz zacali. keby to bolo tak ako pred tehotenstvom, tak mi to ani nevadi, ale teraz sa bojim umyvat vlasy, lebo je to nieco hrozne... aj moj partner len pozera a je ticho, lebo len caka kedy mu poviem aby mi isiel kupit akukolvek parochnu. mam to naozaj extremne. uzivam stale aj vitaminy po porode ale to asi nepomohlo 😢
rano ked vstanem, tak na poduske mam dalsie chuchvalce, a na obleceni tiez. a najhorsie je, ze tie vlasy ma aj maly v postielke, a ked ho mam na rukach a dotkne sa ma hned sa mu neake prilepia na ruky a v momente to cumle v puse.

andrea78
16. okt 2008

ahoj zuzka, som na tom rovnako, hoci som rok po pôrode....no keď sa spätne zamyslím, až teraz, posledný mesiac sa to trochu zlepšilo, bolo to v stave, že som po umývaní vlasom upchala sifón vo vani, pri vysávaní moje vlasy upchajú vysávač, sú všade, po zemi, po malom, na chrbte, na oblečení (ľudia stojaci za mnou ma bežne začnú oberať a hromžia, čo mi je😅 ). rôzne špecializované prípravky a vitamíny tiež nepomáhali, tak som sa ich prestala brať (stáli nehorázne peniaze a u mňa efekt nulový) a upravuje sa to fakt až časom. asi minulý týždeň som si všimla, že mi pri robení účesu (nosím to zopnuté, cop, rozpustené mať nemôžem a ostrihať sa nechcem dať) mi trčí strašne veľa malých, nových vlasov, tak si to vysvetľujem tak, že prišlo k zrejme nejakej kompletnej výmene môjho "skalpu", lebo po tom množstve, čo mi vypadalo by som mala byť plechavá 😅

jaja0110
16. okt 2008

zuzana, vitaj v klube 😉 ja som skoro 8 mesiacov po porode, ale zo mna vlasy nepadaju, zo mna zliezaju 🙄 🙄 kazdy den ich detom vytahujem z ust, z cumlikov, z hraciek, zo vsetkeho... zo strachu si uz pomaly ani vlasy neumyvam, lebo to potom len tak lezie dole vanou 😒 vazne 😔 vitaminov som sa najedla, 0 bodov 😕 neviem ci su to nejake hormonalne zmeny, ale tiez mam pocit ze to trva prilis dlho ☹ najhorsie je, ze mi ostanu v ruke aj ked si rukou len tak prebehnem po hlave, to je des...ja mam pocit ze mi idu take chuchvalce- teda vela vlasov z jedneho miesta, lebo to ich mam plnu hrst... 😖 😖
Len dufat ze to pomynie, tiez by sa mi zisla dobra rada.... 😕 😕

lucia31
16. okt 2008

sa pripajam 🙂 je to sposobenew hormonalnymi zmenami, kedze tehotenske hormony brzdili vypadavanie vlasov, mne dokonca aj akoby zhustli, tak teraz je to o to vacsi zazitok..ja nosim vlasy zapnute do chvosta, no ta moja gumicka je doslova zakazdym nimi obtocena, no hruza 😕

capy
16. okt 2008

ahojte ja napodobne pokazde ked si umyjem vlasy no su uplne vsade. a mangel sa ma pyta preco ich mam stale zopnute. a ja mu na to lebo inak by som bola uz asi holohlava 😅 a najnovsie mi ich taha aj moj najmensi clen rodiny 😅 😅 😅

livka299
16. okt 2008

CAute baby, dalsia v klube 😖 ja mam spred tehotenstiev asi 50% menej vlasov ☹ SIfony, koberce atd opisovat nemusim

weroni
16. okt 2008

baby mne vlasy nikdy v zivote nepadali a teraz - 4 mesiace po porode sa to tiez spustilo. Po umyti vlasov plna vana vlasov, vzdy vyberiem uplne plnu gucu z vane. Tiez ich zbieram vsade z malej, z postele, z plienok, po fenovani? Vlasy lietaju vsade po izbe no hruza. Asi sa s tym fakt neda nic robit 😨 tiez uzivam vitaminy este mi raz kamoska poradila kupit v lekarni placentu na vlasy ale ak su to hormony tak asi aj ta placenta budu len vyhodene prachy 😕

norik1
17. okt 2008

Caute sa pridavam do klubu - presne ako weroni, aj mne to zacalo 4 mesiace po porode ale je to des uz mam pocit ze mi vidno kozu he he... prestala som sa cesat nech mi tam daco ostane a kupila som si Revalid - na letaku je pisane ze "alopecia sposobena graviditou" tak idem skusat zachranit co sa da...

norik1
17. okt 2008
andrea78
17. okt 2008

norik skús a daj vedieť, som zvedavá (u mňa bol efekt nulový). pozerám, že takmer všetky máte bábätká okolo 3-4mesiacov, vtedy to je najintenzívnejšie (má to podľa môjho vtedajšieho zisťovania fakt cca 90% mamín), strašné padanie a chumáče v ruke po akomkoľvek dotyku hlavy......potom sa to pomaly upravuje, mne fakt až teraz, trvalo to vlastne cez 11 mesiacov, takmer rok. ozaj, práve som vytiahla prádlo z práčky a ako vždy, aj tom na vypratom oblečení chuchvalce mojich vlasov 😅

amarelka
17. okt 2008

☹ ahojte, tiež mi vlasy začalo miznúť, ked malý dosiahol 4 mesiace, umývam si ich každý den, tak aspon šamponom a vodou vylezú tie čo ledva držia, lebo ked si neumyjem na druhý den mám pocit, že mi ich padá ešte viac a gumka je takisto aj moja verná kamoška 😒 ako sledujem vyššie príspevky, tak skoro to vypadávanie nepominie

norik1
17. okt 2008

tak nic baby potom zalozime temu Plesatice a parochne hi hi... Kazdy den je zo mna ina zena... 😀 😀 😀

carisma25
17. okt 2008

norik1 he he 😀 som sa pobavila..
ale fakt, to s tym padanim vlasov nie je az take vtipne 😖
aj ja sa hlasim do klubu!!!

ked si spomeniem na moju hustu hrivu kedysi a teraz co znej ostalo ☹
dala som na rady tety lekarnicky, kupila som vitaminy, umyvala som vlasy detskymi samponami a nenosila vlasy zopnute..nuz ale nic sa nezmenilo 😠

sakura77
17. okt 2008

ahojte ja som mala tiez toto iste, 3 mesiace po porode to zacalo,myslela som ze uz ozaj ostanem plechava,to nebola cesticka vo vlasoch ale priam stvorprudova dialnica 😀 bola som aj u koznej,ta mi "poradila"ze bohuzial z klasickych preparatov nic na to nezabera,a mam skusit si kupit od vichy kuru navlasy,tak to ozaj zabralo,vlasy zacali rast velmi rychlo a aj hustnut,takze ja som bola spokojna

najjanka
17. okt 2008

Ja som s tym skoncila az u koznej, predpisala mi nejaky hormonalny pripravok lokalny (alpicort F sa to vola - iba na predpis), trosku menej padaju. Ale musim vam povedat, ze mne nie len padali, ale mne sa tvori aj plesina, normalne ako chlapom, taka elipsa. Na tej plesinke mam aj vlasy, ale iba cca 50 %.

No a neuzivate nahodou HAK Cerazette? Mne sa zda, ze to ona mi to sposobila. Takto mi vlasy nikdy nepadali, a to som rodila uz 3 krat.
V tejto HAK nie su estrogeny, a prave estrogeny zabranuju padaniu vlasov. V tom pripravku, co si aplikujem denne, je aj estrogen aj prednison.
Niekde som citala, ze HAK na baze estrogenov (vsetky, co sa nemozu pri kojeni) pomahaju pri padani vlasov.

Ja som Cerazette vysadila a to padanie je trosicku lepsie, ale to moze byt aj vplyvom toho Alpicortu F.

3558
autor
17. okt 2008

sakura tak teda kupim, uvidime.vdaka za typ

NAJJANKA tak si asi trafila do cierneho. si predstav ze mi ten dokotor predpisal cerazette. a teraz co? mam ho vysadit? este tak mesiac a som plesata. myslis, ze ked si dam predpisat inu antiku, tak to prejde? alebo aspon sa obmedzi?

najjanka
18. okt 2008

Zuzi, ja neviem. Ja inu neberiem. Precitala som si letaky aj inych antikoncepcii (mirena napriklad) a tiez je tam neziaduci efekt strata vlasov. Priprav sa vsak na to, ze ti todoktor neuveri. Moja doktorka mi tiez neveri, ze je to z Cerazette - ze take padanie este nikdy u nikoho nevidela z HAK. Poslala ma na vsetky mozne vysetrenia a vsetko dopadlo negativne.
Ja som Cerazette vysadila, musim si teraz davat pozor a ked dokojim, pojdem na sterilizaciu (ja uz dalsie deti fakt neplanujem).
U nas su na trhu len tri HAK vhodne pri kojeni : Cerazette, Azalia (co je udajne to iste a to same) a Mirena - teliesko.
No este je moznost nehormonalnych teliesok (nieco ako Dana), ale toho sa ja bojim, mam z toho fakt strach.

No a Cerazette uz nikdy viac, vraj treba dobrat blister tabletiek, potom az vysadit. Ale fakt mi teraz padaju o trochu menej. Mozno je to vsak tym Alpicortom, neviem. U koznej si bola?

saska.t
18. okt 2008

baby dost pomaha pangamin bifi plus obycajny v sacku nie v doze s pupalkovym olejom. odporucila mi to kadernicka a musim povedat ze 50 % uspech tu je ... 🙂

najjanka
18. okt 2008

Joj a najlepsi vtip zapotil jeden gynekolog, ked som mu opisala moj problem: vraj pomaha dat sa ostrihat. No uznajte, to ako si mam uz vyholit hlavu? Vlasy mam kratke ako na fotke.

3558
autor
18. okt 2008

nebola som u koznej, lebo byvam v UK a tu su doktori uplne naprd. tu ma ani kojit nenaucili. na vsetko mi daju paracetamol a ked som bola s malym na pohotovosti, tak mu nedali absolutne nic a ze ho mam doma pozorovat. hrozneee. tak cakam domov. idem o dva tyzdne, a neviem ci mozem ist ku kadernicke alebo nemam radsej ani skusat. a to ja mam melir. takze asi by som nemala riskovat. no neviem, budem jej musiet zavolat.
najjanka vyskusala by som tu mirenu asi. teraz to tak vsede reklamuju a moj gynekolog jej ma plnu skrinu. 😀 😀

gianni
18. okt 2008

ahojte
mne tiež padajú vlasy,mám ich všade,ked som bola tehotná tak mi nevypadol hádam ani jeden a teraz to všetko dobehujem,kúpila som si revalid,ale len 30ks tabliet,žiadna zmena,možno treba dlhšie užívať,ale trochu sa aj bojím ked kojím
ináč ako ste na tom s pleťou,predtým som mala ako detskú prdel a asi mesiac po pôrode samá vyrážka,neviem či mám ísť ku kozmetičke či čo

3558
autor
18. okt 2008

gianni ja s pletou namam problem, a ani pred tehot.som nemala. aspon ze tak 😎
nemozem poradit.ale myslim,ze to prejde. to su len hormonalne zmeny, pretoze telo sa vracia do povodneho stavu. isto budes mat plet ako predtym, neboj 😉

karthur
18. okt 2008

aj mne velmi padaju vlasy, ani som nerodila, ani sa nechystam. Na jar som mala, vlasy ako babatko, male vlasky mi rastli pri cele, teraz...vraj je to normlane pred zimou...uvidime 😎

marorlinko
19. okt 2008

pocas tehotenstva hormony pracuju inac, po porode sa vracaju spat do normalu, ja napriklad pocas tehotenstva som mala vlas jak slama a po porode mi zhustli anepadal mi ani jeden vlas,iba bezne pri cesani par vlasov, boli silne a huste stastna jak blcha som bola,ale moja segra mavala huste vlasy a poporode jej vela vypadali a uz ich huste nema ale hlavne,ze dake casom sa to ukludni a vsetko s avrati do normalu ja tabletkam neverim preto som ich ani nebrala, beriem vitaminy iba z prirody, vzdy viac mi to pomohlo s cim kolvek ako tie tabletky, dobre na vlasy su ryby v oleji,alebo jest vela ryb verim,ze aspon z casti by ti viac pomohli jak tie vitaminy v tabletkach

manchiny
20. okt 2008

ahojte ako tvrdí najjanka tak ja mám uplne ten istý problém, po porode ked mi predpísal gyn antikoncepciu( mimochodom su iba dve ktoré ale vyrába ten istý výrobca: cerazette a azalia, ja som mala tu azaliu) mi začali strašne nenormálne padať vlasy , aj ja som sa čudovala čo som vždy zbadala vo vani..no to sa tu už opísalo, tak som s sekla s tabletkami, ani som nedobrala jeden blister a hotovo, je to len moja vec a ked s tým má nejaký gyn. problém jeho vec. no ale to chcem napísať že sa mi zda že to pomohlo a ešte sa mi zdá sorry najjanka... ale mne naozaj pomohlo dať sa ostrihat, mala som dlhé vlasy samozrejme vždy zopnuté a teraz som na krátko a mám ich rozpustené a o polovicu menej mi padaju , ale čo je uplne nejhoršie tak ako gianni mám teraz otrasnu pleť aj ja už ich mám skoro všade a nič mi nepomáha ,ono je to sposobené kojením a tými hormonami. kožná mi dala taký zarobený krém z lekárne s obsahom gáfru ,lenže to vobec neučinkuje 😢 už sa asi musím zmierit s tými, že kým prestanem kojit tak budem vyzrat ako ako obluda.

najjanka
20. okt 2008

Manchiny, len uznaj, ako sa mam dat ja ostrihat, ked moj najdlhsi vlas ma 5 cm?

Jaaaj a este som chcela, mne kozna vravela, ze padanie vlasov je dlhodoby proces, vraj vlas vypadava az 3 mesiace. Cize rychly efekt sa neda ocakavat pri nijakom pripravku.
Ona mi prizvukuje, ze sa neda zamedzit vypadnutiu vlasov, ktore su na vypadnutie urcene, lebo ten proces sa nastartoval uz tyzdne predtym.
Jedine, co sa snazi urobit, je nastimulovat rast novych vlasov. Ja chodim raz do tyzdna na kryoterapiu (to je vlastne tekuty dusik) a uzivam ten spominany hormonalny a kortikoidny pripravok.
Lenze mne naozaj padaju vlasy v tvare plesiny, keby som sa nehanbila, aj by som to odfotila, ale hanbim sa 😔

Este aj diagnozu mam stanovenu ako androgenna alopecia, fnuuuk.

jajkalajka
29. júl 2010

@najjanka pomohla ti tá kryoterapia?
tiež mi padajú vlasy už asi 9 mesiac po pôrode a neviem to ničím zastaviť.

janka_pn
30. júl 2010

mne tiez velmi padali, az sa mi kuty robili... zastavilo sa to, az ked som po 11tich mesiacoch prestala kojit 😔 teraz je to ako predtym 🙂

jajkalajka
30. júl 2010

dnes som bola u lekárky, tak povedala, že mi zoberie krv na všetko možné na zápalové procesy v tele, na všetky minerály a vitamíny, na štítnu žľazu a aj moč, poslala ma ešte na gynekológiu, kožné, vravela som tiež, že dojčím, ale to to mohlo len spustiť, tak pre istotu mi urobí všetky vyšetrenia. tiež mám už priesvitné miesta a z hustých vlasov mi ostala asi 1/5 ak nie menej a len taký tenučký chvostík. hrôza, sú všade. som z toho zúfalá ☹ ☹ 😔

moon1979
30. júl 2010

@jajkalajka nebojsa, viem, je to hrozne, ja som 4.5 mesiaca po porode a zo dna na den mi zacali brutalne vypadat po 600 nedeli a to som nekojila. Bolo to hrozne, stacilo sa chytit vlasov a vsetky mi zostavali v ruke, vyslovene ako pacient po chemoterapii. Bola som z toho totalne na nervy, ale postupne sa to ustalilo. Teraz padaju uz len trosku, trvalo to asi dva mesiace. Pritom v tehu mi krasne zhustli, spevneli, boli leskle, umyvala som si kazdy piaty den, co je teraz uz len sen, pretoze na druhy den po umyti su ako slama ☹ ale hlavne je, ze uz nepadaju tak hrozne. Nedostala som od lekara na to nic, kazdy ma odbil, ze je to normalne. Teraz vidim, ze uz mi par novych na ofine vyrasta, mam ich este slabe a splasnute, ale verim, ze sa daju do normalu.

lucikatn
30. júl 2010

kocky presne tento problem mam aj ja. kazdy vravel ze ked budem kojit tak mi zacnu padat vlasy vraj je to normalne. kojila som 6 tyzdnov a nevypadol ani jeden a teraz 4 mesiace po porode mi zacali padat ako dive. uz mam na vrchu plesinku... ☹ ☹ ☹ je nutne aby som zacala uzivat nejake doplny (stravu mam pestru) alebo tomu nechat cas???? som fakt zufala