Výrastok na mandli

lencucinka1
6. feb 2014

Ahojte žienky. Pred pár dňami sa mi na mandli spravil taký výrastok, ( nie pupák ) je to nepríjemné a mám pocit ako keby som mala stále niečo v hrdle zaseknuté, ked pijem vodu tak to tam tak plantá 😀 a vadí mi to a bolí ma hrdlo. Nemám to krvavé ale je to červené a aj okolie toho je červené. Teraz som pozerala na nete a mám to asi na krčnej mandli ( tá ked otvoríte ústa, spravíte AAA a vidíte si do hrdla tak tie sú to.) Internet je síce dobrá vec no človeka vie dosť zmiasť. Našla som informácie že by to mohlo byť niečo prečo by mi mali vybrať krčné mandle až po nádor ☹ Nestretli ste sa niektorá s týmto? Ak áno ako sa to riešilo? Zmyzlo to či operácia? Moc vám ďakujem za info

katka1981
6. feb 2014

Tak to ti asi tazko niekto poradi, ked to ani nevidime, na druhej strane mozno ani krcny nebude vediet pokial ti neurobi biopsiu. Alebo mozno navrhne rovno operaciu. O rakovine mandli som este nepocula, tak verim, ze budes v poriadku, ajkeby bez mandli, drzim silno palce.

lencucinka1
autor
6. feb 2014

@katka1981 tak fotit som to nechcela 😀 neni to pekný pohlad 😀 stačí ked si to predstavíš tak že to čo ti vysí v strede hrdla máš vo velmi zmenšenej podobe na mandli 😀 nemyslela som rakovinu mandlí ale nádor a ten môžeš mať všade na tele, kedže nádory sú neni len rakovinového charakteru. jasne že aj bez mandlí prežijem.ked som bola malá mi vybrali nosnú mandlu ale krčné sú ževraj horor ☹ ale neviem či je toto indikácia na výber mandlí

quiduska
21. mar 2014

@lencucinka1 ahoj ako si dopadla s tym vyrastkom? Stratil sa ci? Ja som si vcera nasla to iste a je to neprijemne pri prehltani. Som z toho celkom vystrasena.

lencucinka1
autor
21. mar 2014

@quiduska ajoj skoro uplne sa mi to stratilo 🙂 neboj zmyzne to

quiduska
21. mar 2014

@lencucinka1 och dakujem 🙂 ja som z toho v soku zostala. Mam zapalene mandle a urazi som to tam nasla.

lencucinka1
autor
21. mar 2014

@quiduska mne sa to tiež z ničoho nič spravilo a normákne ma napínalo ked som preglgala a potom som si to prestala všímať a jedneho dna pozeram a už je to uplne malé

martinko20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara9567
20. apr 2021

@lencucinka1 dobrý večer mohli by ste mi poradiť ?viem že príspevok je už dávno ale ja mám asik tiež ten problém ako ste to riešili?Môžete mi poradiť