Výrastok pri konečníku

dankolia
1. mar 2017

Velmi pekne by som sa chcela opytat uz vyse tyzdna mam taky nepokoj pri konecniku nevenovala som tomu pozornost dnes mi to nedalo pokoj pozrela som ces zrkadielko a nasla som si akoby vyrstok hrcka alebo neviem to pomenovat maminky stretli ste sa s tym niektora ?😨

bosoriak
1. mar 2017

@dankolia Hemoroidy su v tehotenstve velmi caste. Sprav odvar z dubovej kory a namacaj si tym konecnik, uzivaj vela vlakniny a dostatok tekutin, aby bola stolica makka. Odporuca sa aj dostatok pohybu a hygiena po kazdej stolici.
Po porode sa to zvycajne upravi.

jance333
1. mar 2017

@dankolia dosť možné, že áno. opýtaj sa v lekárni na nejakú masť vhodnú v tehotenstve. a do stravy veľa veľa vlákniny a piť veľa vody, tvrdá stolica alebo zápcha by ti s tým mohla narobiť šarapatu (mne pomáha večer pred spaním zjesť zo 5 sušených sliviek, inak veľa ovocia a zeleniny, zeleninové polievky, ovsenné vločky a pod.) tiež čo najmenej sedieť na tvrdom, proste čo najmenej to dráždiť.

mon8821
1. mar 2017

Ja som počula zo skúsenosti mojich známych, že im pomohla nesolená bravčová masť zmiešaná s práškovým cukrom...vraj recept starých materí. 😉

ashley31
1. mar 2017

@dankolia ahoj,to bude hemoroid cize zlata zila ...teraz mas zvyseny tlak na konecnik tak preto sa to vytlacilo...mozno aj zapcha... dodrzuj zvysenu hygienu,vela vody,vlakniny...skus sa v lekarni opytat na nejake cipky ci maste ci teraz v tehu mozes ...a velmi dobry je liek Detralex ..ak by ti to krvacalo tak chod radsej na chirurgiu,aby ti na to pozreli ...vela zdravicka prajem 🙂

dankolia
autor
1. mar 2017

@bosoriak je sice pravda ze nepijem zas az tak vela myslim si ze dost malo no od zajtra budem pit viacej a este sa opytam tu dubovu koru kupim v lekarni alebo..

zuzinka58
1. mar 2017

Treba baby navstivit aj lekara?

janci05
1. mar 2017

@zuzinka58 Ja som mala hemeroidy počas tehotenstva a aj nejaký čas po pôrode, ale u doktora som s tým nebola. Stačil krém z lekárne a veľa vody a vlákniny ako tu už spomínali. Proste sa snažiť aby nebola stolica príliš tvrdá. Potom sa to samé upravilo.
Dnes sa ešte sem tam ozvú ale je to v rámci únosnosti. Samozrejme keby to už bolo moc bolestivé, tak treba navštíviť doktora.

zuzinka58
1. mar 2017

@janci05 vcera som bola uplne v pohode a dnes vyrastok a bolest neprikladala som tomu ziadny vyznam, ale myslim ze su to hemeroidy popytam sa zajtra v lekarni co je vhodne v tehotenstve na ne

janci05
1. mar 2017

@zuzinka58 Isto choď a dajú ti niečo. Ja som mala túto
https://www.pilulka24.sk/preparation-h-rektalna...
a pomohla.