Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kika52621
8. nov 2019

ja som mala strojček v 28 rokoch na spodných zuboch teraz mám niečo po 30 a uvažujem že si dám aj na horné.

andreagartnerova
8. nov 2019

Malá som strojček ale asi ako 22r teraz mám 30 zuby sú pekné mala som predkus, len mám pocit, že sa trošku pohli ale zuby sa hýbu celý život, takže nič hrozne. Cena vtedy v trencine za dva roky cca 3000eur

zuzkaz91
autor
8. nov 2019

@andreagartnerova Och cena🙈

nikuskatar
8. nov 2019

@zuzkaz91 ja mám 25 a čaká ma to o mesiac 🤭idem na konzultáciu tam sa dozviem všetko aj tú super cenu 🙈😁😁

zuzkaz91
autor
8. nov 2019

@nikuskatar Tak ja sa ťa potom spýtam keď nezabudnem.

zuzkaz91
autor
8. nov 2019

@kika526
@andreagartnerova
@nikuskatar Ja mám niečo také , jeden zub sa nevošiel je tak vyboceny,to treba potom celý rad poposuvat,že?

kika52621
9. nov 2019

@zuzkaz91 áno samozrejme, že treba posunúť celý rad ako by ti posunula jeden zub? Ja som mala krivsie zuby mne musela jeden zub vytrhnúť lebo mne by sa tam všetky zuby nezmestili. Nepamätám si presne ale mňa to stalo cca 1500e a viem, že som jej to platila postupne najviac cca 500e som platila na začiatku a potom som jej vždy zaplatila nejakú sumu na kontrole. Na kontrolni som chodila zo začiatku každý mesiac lebo mi stále kontrolovala ako sa vyrovnávajú ci idú správne a dotahovala mi strojček. Mala som ho cca rok a pol. A keď mi ho dala dole z vnútornej strany mam na zuboch zaliaty tenucjy drôtik tzv.retainer ten tam mam až doteraz a slúži na to aby sa mi zuby nepohli aj keď oni sa trosku pohnú urobia si svoje,, pohodlie,, ale nevrátili sa mi do pôvodného stavu ani sa znova nevykrivili len vidím ze nie sú take ako na začiatku

oliviabb
9. nov 2019

@zuzkaz91 ahoj, napíšem Ti moju skúsenosť. Riešila som to 20 r., kedze zuby boli krivé. Kvôli strojčeku som si museli dať vytrhnúť dve horné štvorky, aby sa tie zuby mali kde natiahnuť. Presne si nepamätám, ale nosila som fixný asi rok, medzitým som sa rozhodla dať aj na spodné zuby. Po dokončení, keď mi ich sňala mala som nosiť ten obyčajný, čo sa vkladal. Cez deň to bolo utrpenie, takže postupne som s tym prestala ( aspoň 3 hodky denne) a na noc. Neviem ako, ráno som ho vždy našla za posteľou 😁. Vykašľala som sa na to. Ešte podotknem, že po zložení strojčeka mi na horných na obidvoch stranách, kde boli.vytrhnuté stoličky a po krásnom vyrovnaní predných zubov zostali 0,5 cm medzery. Prečo to píšem? Teraz ich už nemám. Zuby sa mi začali posúvať a nie sú už vyrovnané. Nepamátam si presne po koľkých rokoch od strojčeka som si všimla túto zmenu. Dnes mám 41 a viac to neriešim. Inak, toto isté sa stalo aj môjmu kolegovi, že v 30-tke si opätovne dal založiť strojček, keďže zuby sa začali znovu kriviť. Treba sa popýtať lekára, ale myslím si, že ten kvôli zárobku to nepovie alebo povie, že treba ešte dlhé roky nosiť vkladací. Len ten je nekomfortný. A možno ja s kolegom sme len výnimky ☺. Ťažko povedať

andreagartnerova
10. nov 2019

@zuzkaz91 hrozna tá prvotná bola len vyšetrenia a vrchný strojček cca 1000e, potom sa to celkom dalo keď to bolo rozhodne na každý mesiac.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli