Vysadenie antikoncepcie a užívanie euthyrox.

smichaela24
27. mar 2020

Dobrý deň, v novembri som sa konečne rozhodla vysadiť antikoncepciu (cca 7 rokov). Už som tu pár krát písala o mojom probléme a tým je silné vypadávanie vlasov. Za roky čo mi padajú (v tom čase som brala ant.)som si prešla helikobakterom, silnou anémiou, problémom so žalúdkom a už je to rok čo beriem euthyrox keďže mi zistili zníženú funkciu štítnej žľazy...brala som na striedačku euthyrox 25/50 ale doktorka mi dala 50 každý deň lebo mi vlasy neprestali padať a objednala ma o pol roka na vyšetrenie...

smichaela24
autor
27. mar 2020

Asi mesiac po poslednom vyšetrení som vysadila antiku a týždeň alebo dva dozadu som mala mať vyšetrenie, samozrejme pre momentálnu situáciu nebolo... po vysadení antiky mi samozrejme vlasy padali ale teraz mi to príde také že sa to ešte viac zhoršilo...chcela by som preto vedieť ak máte teda skúsenosť, JE MOŽNÉ ŽE PO VYSADENÍ ANTIKONCEPCIE POTREBUJEM NASTAVIŤ OPÄŤ SPRÁVNU DÁVKU EUTHYROXU??? a možno až potom sa môj stav zlepší? Trápi ma to veľmi, keďže sa neordinuje a nemám čas to odkladať a bojím sa že ma pani doktorka tak skoro nevyšetrí 😔

jajka71
27. mar 2020

@smichaela24 v aktualnej situacii bud kontaktovat lekarku mailom alebo telefonicky alebo to zatial riesit samponom na podporu rastu vlasov idealne na rastlinnej baze kym sa nepodari objednat na odber krvi a zisti sa hladina hormonobv a podla toho sa nastavi liecba. Dolezite je vsak pokusit sa eliminovat stres a snazit sa o vyvazenu stravu. Stitna zlaza je citliva na enormnu fyzicku a psychicku zataz a k vypadavaniu vlasov to tiez "pomaha"ak ma k tomu niekto preddispoziciu. Treba si pozriet o stitnej zlaze aj o vypadavani vlasov, ale su byliny, ktore tomu vedia pomoct...,kym sa situacia neutrasie.