Vysadil som antidepresíva a mávam úzkosti

sjack
23. dec 2020

Keď som ich vyzadil... tam mávam úzkosti a blbé myšlienky

limetka69
23. dec 2020

@sjack samozrejme. To AD robia. Nasadzuju ruzove okuliare, ktore ked zlozis nastane cierno - cierna tma.

sjack
autor
23. dec 2020

@limetka69 bral som Trittiko cca 2 týždne... už počas liečby som mával úzkosti... no keď som ho vysadil tak + úzkosti každý večer... a vtieravé myšlienky :(

berenika39
23. dec 2020

Logika - lék na roky, ne na dva týdny.

kucikuc
24. dec 2020

@sjack mne raz doktorka predpísala AD (úmrtie bliskej osoby) keď som začala brať AD tak behom týždňa som sa skoro zložila vkuse som plakala. Som sa posťažovala kamaradke bola zdravotná sestra mala známeho psychiatra ten nechápal prečo mi ta obvodná doktorka tie AD predpísala sa zhrozil. Povedal pokiaľ som v stave že normálne fungujem okolo deti sa starám nech okamžite ich za hodím. Po týždni som ich za hodila a môj stav sa zasa zlepšil. Je to už 5 rokov. Som veriaca tak nakoniec mi pomohol ten kostol 🤷‍♀️ Ale neviem akej situácii si ty to musí posúdiť odborník ale keď začneš brať AD tak to máš už navždy

3009
24. dec 2020

@kucikuc netrep blbosti, že keď začneš brať AD, že to musí byť do konca života.

kucikuc
24. dec 2020

@3009 ja čo poznám ľudí tak po vysadení sa im zhoršil stav museli sa ktomu vrátiť. A vlastne to povedal vtedy aj ten psychiater že po vysadení sa človeku vrátia tie stavy naspäť. Tvoja skúsenost je možno nejaká iná tak kľudne to sem napíš a trepni nejakú blbosť aj ty😉

miriam11
24. dec 2020

@sjack je potrebné zájsť znova za psychiatrom ( alebo iným lekárom, čo lieky predpísal). Bud zmeniť lieky, alebo pokračovať v užívaní týchto. 2 týždne je krátka doba na zlepšenie stavu. Niektoré AD zaberajú po niekoľkých týždňoch.

yanqqa
24. dec 2020

@sjack v prvom rade chyba informácia, či si ich vysadil sám alebo po dohode s lekárom. AD sa vysadzaju postupne, nie zo dňa na deň že si poviem že už mi ich netreba. Staram sa o osobu na AD tak mám s tým dosť skúsenosti. Treba sa čo najskôr poradiť s lekárom a začať opäť liečbu ak sa stav zhoršuje.

sjack
autor
24. dec 2020

@yanqqa no vysadil som ich sám :( ale už mám iné... no asi som si zhoršil stav keď som ich vysadil :(

halabolka
24. dec 2020

@sjack ty si tu pisal uz tusim pred tyzdnom par prispevkov o tom istom. Ani sa necudujem, ze ti je zle, ked tie lieky beries ako cukriky. Uzivaj ich podla toho ako ti kazal lekar. A ked uz vies tolko vypusovat na MK, mohol si si radsej o AD precitat to, ze na zaciatku nastava zhorsenie stavu, ktore odznie cca po 7-14 dnoch.

yanqqa
25. dec 2020

@sjack ja to chápem, je to náročné ale bez konzultácie s lekárom sú všetky naše rady zbytočné. Okrem lekára je dôležité mať poblizku aj osobu, ktorá vie o tvojom zdravotnom stave a bude dohliadať na to, aby si lieky bral pravidelne tak, ako ti predpísal lekár, prípadne pri zhoršení stavu ti pomôže vyhľadať pomoc. Dostať sa z toho sám je naozaj nesmierne náročné. Držím ti palce a prajem čo najpokojnejšie sviatky.

sjack
autor
25. dec 2020

@yanqqa ďakujem

meluela
25. dec 2020

@sjack ahoj, pises tu uz dlhsie. mas dostupnu odbornu starostlivost teraz cez sviatky? vies sa dovolat svojej psychiatricke, alebo niekomu s kym mozes skonzultovat svoj stav? ak sa citis zle, zvaz aj hospitalizaciu na par dni, na oddeleni bude aspon nejaky lekar co sa moze na teba pozret a mozu ti nastavit spravnu liecbu. drzim palce aby si cim skor nasiel zasa rovnovahu

evora
25. dec 2020

@sjack Z tritica som mala hrozne stavy aj ja...úzkosť mi tieto lieky stupňovali, schudla som behom mesiaca 4 kg lebo som nemohla nic jest. Po zmene liekov sa mi veľmi uľavilo, brala som ich rok a pol a všetko sa dalo do poriadku. Niekedy sú ťažké obdobia v živote človeka a ak si človek náchylný na úzkosť, príp.panicke stavy ako ja, je lepšie skúsiť to s liekmi. Mne sa uľavilo, ked som zo života odstránila viacero spúšťačov uzkosti, deti podrasti, môžem sa viac venovať sebe a oddychu. Držím palce aby sa aj tebe žilo ľahšie 🙂

sjack
autor
25. dec 2020

@evora ďakujem za podporu, si zlatá ❤