Vyšetrenie prsníkov. Boli ste už? Aké to je?

pacna
27. aug 2008

Ahojte v septembri budem mat tridsat a dr. ma vyslala na vyšetrenie prsnikov.Boli ste už? Počula som že je to bolestive.
a robite si aj samovyšetrenie?

aponchie
27. aug 2008

no ja nevim jestli je to zrovna bolestive,ale urcite bych sla..me nikdy na gynde nedelali vysetreni prsou 😲 v podstate zadnej lekar nikdy!coz me prijde zvlastni a chodim pravidelne kde mam..naposledy sem se samovysetrila a nasla sem si v podpazi bulku takze urcite bez co nejdriv 🙂

nguyen
27. aug 2008

ano robim si samovystrenie a malo by sa robit pravidelne kazdy mesiac asi od 18 rokov, ja som zacala relativne neskoro (v 25) a hned som si nasla aj hrcku - ani nejdem opisovat aka panika - sla som k lekarovi urobili mi sono a mamografiu a nakoniec aj mikrobiopsiu a v septembri mi ju vyberu chyrurgicky. Ziadny strach je benigna 😉 ale k tomu vysetreniu, nie je to nic prijemne ale ver mi ze ten pocit a zdrave prsia za to stoja 😉 a ked sa tak na to spatne pozriem sla by som tam este aj stokrat len aby som sa uistila ze som naozaj zdrava, neboj nic aj horsie veci sa stavaju a musime vydrzat, popri nich je aj nejaka smiesna mamo malina 😀 odvahu 🙂

pacna
autor
27. aug 2008

nguyen tomu verim ja akože tam chcem ist len dlho sa čaka na objednanie u nas je len jeden 😠

titkovamiriam
27. aug 2008

samovysetrovanie si robim uz roky pretoze babicka zomrela prave na diagnozu rakoviny prsnika,vysetrenie mamografom nieje vobec bolestibve-je to vysetrenie ako ultrazvukom ja som ho ako rizikova kategoria absolvovala uz dva razy a 40 pojdem zas.
inak ja dodrzujem aj preventivky pretoze mam fobiu z nemocnic tak radsej prezijem preventivku aj dva razy do roka len nech keby daco to zistia co najskor.

gangulienka
27. aug 2008

ja som si samovystrenie robievala aj ked nie pravidelne ale teraz uz dlho nic lebo kojim.....mam pocit ze je to zbytocne, alebo by som mala aj tak ?

bibula
27. aug 2008

kedze mas zdurene mliecne zlazy pravdepodobne by si si zopar "hrudiek" nasla 😉
mna este neposlali nikam , samovysetrenie len pocas vecernych kupelov 😉

gangulienka
27. aug 2008

no ved to si myslim aj ja...
inak myslim ze na mamografiu posielaju az po 30., skor len ak je na to dovod

emjee
27. aug 2008

mne bezne gynekolog pri preventivke robil aj vysetrenie prsnikov

lendy1
27. aug 2008

pacna, já byla na vyšetření prsou-UTZ, což teda nebolí vůbec 😀 a za chvilku je to za tebou. Na klasický mamograf je dost brzo, navíc časté vyšetření mamografem má vliv na celé tělo, předci jenom je to záření. V tomto věku stačí UTZ vyšetření jednou za 2roky. Já na UTZ vyšetření chodím z vlastní vůle, na gyndě mi nikdy vyšetření prsou dr.nedělala. Nechala jsem si udělat i genetické testy na rakovinu prsu, jelikož to máme v rodině. Na podzim se dozvím výsledky, tak doufám, že to dopadne dobře 🙂

blumchen
27. aug 2008

Mne robili sono prsnikov, urcite to neboli 😉 , Dr. mi rozotrel ten gel, a potom mi normalne urobil sono, a pozeral pri tom na obrazovcicku, 3 minutky, hotovo, vysledok nastastie "ukazkovy"!

lendy1
27. aug 2008

jsem pako 😝 UTZ jsem samo myslela sono 😀

nikusa9
27. aug 2008

AHOJTE 😉
ja sa k vam idem pripojit, podla mna je samovysetrenie velmi dolezite a ak si ho nerobite PROSIM robte si ho!!!ja som mlada "žaba" mam len 23 rokov a pred 3 rokmi som sla k doktorovi s PRAVYM prsnikom, ze sa mi nezda a tak..no ten bol v poriadku, mala som iba zvacsene uzliny...ale ked som bola tam, tak mi pozrel samozrejme aj lavy..este si v duchu hovorim:na co mi aj tento pozera...a potom sok..Nasiel mi tam nador...vsetko mi doslo az ked som vysla von...Nikdy v zivote by ma nenapadlo, ze mne sa to moze stat a už vobec nie v takom veku..a tu hrcku som si sama aj tak nevedela najst...Tak ak vas doktor posle na vysetrenie, nevahajte ani sekundu, aspon bude istota, ze tam nic nie je 😅 😅 😅 ako by malo byt neskoro..Sono samozrejme neboli, ale moja mamka bola na mamograf/asi/co vam tak prsnik daju do /stroja/a stlacia no/neviem ako sa to presne vola, nechcem triafat vedla/ a to velmi nebolo prijemne pre nu, ale ako vsetko, da sa vydrzat 😵 😵 😵

nguyen
27. aug 2008

nikus a ako to dopadlo? pises nador, myslis zhubny?

nikusa9
27. aug 2008

nquyen- nie chvala bohu ,nie je zhubny, ale ten strach co som mala kym mi prisli vsetky vysledky...a aj ked je nezhubny, proste to z tela musi ist von, pretoze teraz mozno bol nezhubny a mozno by ostal aj do konca zivota, ale ako vraveli doktori-struktura sa moze zmenit rokmi, nieco sa pomenit a keby to tam ostalo, aby potom nebolo neskoro..takze teraz pravidelne kontrolujeme, ci nie je nieco nove a tak..hadam už sa nic v mojom tele neobjavi... 😉 😵

nguyen
27. aug 2008

jasne to dalej uz poznam, vitaj v klube tiez idem pod noz ale ako som uz spominala - aj 100krat len nech nie je zhubny, ale som sa zlakla ked si napisala nador, tak drzim palce 😉
a ten strach o ktorom pises, ako keby som seba pocula a od tej prihody pomaly neznamym zenam na ulici hovorim aby si samovysetrovali prsia 😅

susik77
27. aug 2008

baby, neviete nahodou co to moze byt-na lavom prsniku mam uz 2 akoby zapalenu vyrazku. prva sa uz zahojila, gynekolog povedal, ze to nic nie je, ze vraj len kozny problem. Ale za chvilu sa objavila druha. Je to ciste zapalene, ziadny hnis. zacala som pouz. novy krem na prsia, inak nekojim od aprila. este som volala na linku Avon, ci to nemoze byt nador, je to blizko dvorca ale povedali mi, ze ten nador, kt. som myslela-pagetova choroba vyzera inak.

aponchie
27. aug 2008

da se jit na mamograf bez doporuceni a kolik stoji?prip.jak dlouho se na nej ceka? 😲

draga
27. aug 2008

pacna...já mám bohužel vysoké riziko rakoviny prsu (moje maminka na ní umřela) takže mě můj gynekolog teď co jsme přestala kojit poslal na sono (UTZ) prsou, mamograf je snad až po 40.cítce pokud teda není už nějaký důvod ho dělat...jinak vyšetření na sonu nebolí vůbec...mamograf asi trochu stlačí to prso tak je to spíš nepříjemné...podle mě je nejhorší čekat na výsledek 😎 tak držím palečky 😵

nikusa9
27. aug 2008

nquyen-no napisala nador, v tej rychlosti, ako som tu cim skor chcela napisat, som nad tym pomenovanim ani nerozmyslala 😖 Samozrejme aj ja ti drzim palce!!!!!!!!!Mne este pocas tehotenstva nasla gynekologicka pri maternici, ale po porode to tam už nebolo, tak mozno sa Saska rozhodla, ze aj to zoberie so sebou po ceste von na svet... 😉 😉

susik- ja neviem..

aponchie-urcite budes potrebovat papier od svojho doktora, ak mas dobreho nevidim problem, aby ti ho nenapisal, ak ho o to poziadas...caka sa dlho u nas minimalne pol roka..Ja mam znamych doktorov,tak ja som sla hned...Ale mamka, ta byva odomna daleko,ta cakala skoro rok...Ale zase ak nemas nejake problemy a chces ist len pre istotu, tak to až tak nevadi... 😉

nguyen
27. aug 2008

tu vo fr to stoji 100 euro a neviem ako sa caka ked chces preventivne ale caka sa aj na priaznive obdobie v cykle, myslim ze je to medzi 3 a 7 dnom od kramov

nikusa9
27. aug 2008

draga- ale zatial vsetko v poriadku???!!!!!!!

aponchie
27. aug 2008

nikusa dikes..zkusim se alespon pro zacatek rict o to vysetreni na dalsi gyn.prohlidce..ja myslela,ze se to ma delat bezne pri prohlidkach a nedela ..nebo alespon ne me 😝 a to jsem za zivot mela uz 4gynekology 😝

draga
27. aug 2008

ano naštěstí 😉 , ale stejně mě teď poslal do rizikové poradny, kde si mě budou hlídat... 😔

draga
27. aug 2008

aponchie já měla gynekologů taky dost i jednu takovou důležitou co si hrála na kde co...nakonec jsme se stěhovala do Kladna a teprve tady mě gynekolog začal hlídat...hned jak jsem uvedla maminku tak mě hnal na sono...a teď do té poradny...takže ono to hodně záleží jaký má který doktor přístup! mylsím že na mamograf tě nepošlou jsi hodně mladá ale to sono klidně chtěj 😉

lukin
27. aug 2008

A je doktorova povinnost dělat na preventivce vyšetření prsu nebo to je "nadstandart"?

nguyen
27. aug 2008

ani podla mna ta na mamo neposlu ak sono ukaze cystu alebo uzlinu ale ked su to take neurcite utvary ze ani-ani vtedy ta poslu aj mladu aj bez rakoviny v rodine na mamografiu a tam sa ukaze a niekey ani tam nie ale oni uz vedia - teda niektori 😅 ale ako to tu uz odznelo nic nie je take bolestive aby to odradilo zodpovedneho cloveka dat sa poriadne vysetrit a fakt najhorsie su tie cakacky na vysledok

bambusko
27. aug 2008

sucastou preventivnej gynekologickej prehliadky je aj palpacne vysetrenie prsnikov, moj lekar to robi. vyzlecies sa, zdvihnes ruky a zalozis za hlavu a on postupne po kvadrantoch prehmata prsniky. nerobi sa, ked este kojis

http://www.szp.sk/191/preventivna-gynekologicka...

nikusa9
27. aug 2008

draga-tak to je hlavne!!a je super, ze mas takeho doktora, budes pod dozorom a to je dolezite, aj keby nieco/co pevne verim, ze ta to obide na milion krokov/tak by to vedeli hned a hned by sa to aj riesilo a nebolo by to zanedbane...!!!

na mamograf ta urcite hned neposlu, to by musel byt naozaj dovod, najprv je sono, potom odber vzorky...Moja mamka mala po 40-tke, preto ju posielali na mamo.ako prevencia..

aponchie
27. aug 2008

no a proc to teda nedelaji??to nechapu jako 😲 a to sem chodila na gyndu primo do nemocnice,pak do mesta a pak v jinem meste pred prestehovanim 😲

karamelinka
27. aug 2008

ahojte babule..chcem sa opytat nasla som si hrcku na prsniku ale aj kojim a neviem ci to moze byt aj nejaka zlaza ci ten mliekovod coi co dufam ze toteda nie je nieco zle...neboli ma to len to mam ved pojdem k dr tak mu poviem ale len tak som sa chcela upokojit diky