Vyšetrenie prsníkov. Boli ste už? Aké to je?

pacna
27. aug 2008

Ahojte v septembri budem mat tridsat a dr. ma vyslala na vyšetrenie prsnikov.Boli ste už? Počula som že je to bolestive.
a robite si aj samovyšetrenie?

nikusa9
27. aug 2008

ani mne to nerobili, mozno ze aj kvoli veku, ze to moj doktor tiez neocakaval, zeby sa tam malo nieco objavit...až z mojej aktivity mi vysetrenie urobil, vypisal mi sprievodku a sla som hned k druhemu doktorovi co ma v ambulancii sono a ten mi to nasiel..

nikusa9
27. aug 2008

karamelinka-ked kojis tak podla mna sa nestresuj..Ja som pocas kojenia mala tolko hrciek a to kvoli tomu, ze mliekovody mi nestihali, upchavali sa mi...ked som si dobre odsala mlieko alebo mi mala dobre vytahala, bolo to prec...niektore ostali až kym som neprestala s kojenim uplne 😉 😉

draga
27. aug 2008

niku díky 🙂 tobě taky hodně zdraví...ono to je dneska hned...brrr

aponchie jak už jsme psala doktoři jsou líný nebo to prostě neřeší bo si myslí, že se asi sama budeš hlásit 😠

karamelinka
27. aug 2008

niki diky no si ma potesilôa hadam to nic nebude lebo ked som si to objavla tak som sa zlakla...

pavlazabka
3. mar 2010

Holky, nevíte některá prosím, jak je to se sono vyšetřením prsou a kojením? Mám chodit preventivně po roce, naposledy jsem byla těsně před otěhotněním. Teď je to rok, ale kojím. Má ceni jít teď, nebo to nechat až dokojím? Malému jsou teď skoro 4 měsíce, plánuju kojit aspoň do jeho půl roku.

filipal
3. mar 2010

moja sestra bola na sono vysetreni aj pocas kojenia. nasla si nejaku hrcku, tak bola sledovana...
ale islo prave o nejaku uzlinu beznu pri kojeni. lekar jej vravel, ze ma prist znova, ked skonci s dojcenim.

miroslava72
4. mar 2010

Pavlazabka,
ja som bola podobne ako ty na vysetreni...tesne pred otehotnenim,potom mi moj gynekolog povedal,ze pocas gravidity a ked kojim,tak urcite nie,pokial nemam problemy. Sla som na sono az ked som prestala kojit....malu som kojila do 15.mesiacov a potom este odporucaju pockat aspon 3 mesiace,aby sa uz netvorilo mliecko. Ja som sla az po tych 3 mesiacoch,myslela som si,ze uz je to ok a aj tak mi mudr.povedala,ze este stale mam mliekovody s mlieckom,ze si mam stale davat pozor na prechladnutie,aby som nedostala zapal na prsia,ale ze vsetko je ok,ze to este potrva kym sa mliecko uplne strati.

diddi
4. mar 2010

mna velmi boli lavy prsnik,je to taka tahava bolest od podpazuchy az k bradavke,robievam si samovysetrenie,ziadne hrcky nemam,len na tej bolavej strane mam pravdepodobne zdurenu zlazu,lebo je to na pohmat dlhsie,nie gulate....ide ku gynekologovi na sono a chcem nech ma odporuci na mamograf...tam musi zena ist prvykrat v obd. 35-37 rokov....dalsia navsteva je po 40,kazde 2 roky a po 50 kazdy rok.

miroslava72
4. mar 2010

pokial nie su problemy,tak u nas mamograf odporucaju az po 40-ke,skor nie.

diddi
4. mar 2010

praveze som bola prekvapena...bola som s mamou v narodnom onkologickom ustave,v BA,na Klenovej a tieto udaje tam boli napisane - na mamografii...tiez som bola v tom,ze az po 40.

peja
4. mar 2010

asi ten posun odporucania mamografie suvisi s coraz castejsim vyskytom rakoviny prsnika u mladsich rocnikov.
Urcite nepodcenujte AKEKOLVEK problemy - bolesti, hrcky, vytoky, za vysetrenie nic nedate a radsej ist skor, ako neskoro.
Viem, o com hovorim 😉 😔

pavlazabka
4. mar 2010

Mirko, děkuju, tak počkám, až dokojím a nějakou dobu po té. Snad to "zpoždění" nebude zase až takový problém.

edermina
20. jan 2014

ja pôjdem v marci na sono pŕs. Takže som zvedavá čo sa bude diať. Frajer keď mi stále prehmatáva prsia a hovoril, že mi nič nenahmatal. Výtok s bradaviek žiadny, ale len tie bradavky ma akosi znepokojujú sú na nich chratičky a potom zase zmiznú a okolo bradaviek mám také malé čierne chĺpky. Ale keď mi je zima alebo v inej situácie sú veľké. Ale inak sú maličké. Frajer hovorí, že mám nevyvinuté prsia. Mne začali rásť pomerne neskoršie. Od 13. rokov som mala nulky až po strednú školu som nemala nič. A keď som bola v 4.ročníku tak mi o jedno číslo narástli. A keď som spoznala môjho frajera tak mám trojky a stále tam nie je ešte niečo vyvinuté.

V podstate mám prolaktin v poriadku hodnota 6 a zdravo sa stravujem a mávam aj pohyb a nikto nemal v rodine rakovinu prsníkov. Prababka mala iba zrazené mlieko v prsiach.

edermina
20. jan 2014

aj cela som sa začala neskoršie vyvíjať menštruácia od 14.a pol. Prsia akosi nechceli akosi rásť. A krvné testy boli OK. Puberta u mňa začala neskoršie od 13 roka.

suzy34
7. apr 2016

Ahojte. Nechcem zakladať novú tému,len sa chcem spýtať, dnes som bola u gynekológa a robil mi podrobnú kontrolu pŕs (pred pôrodom) a bez rukavíc, či to bolo ok, ked ma kontroloval len holými rukami. Dík za odpoveď

erulka77
30. máj 2017

caute nechcem ani ja zakladat novu temu len som nenasla ziadne vase skusenosti s prsnimy dvorcami na bradavke konkretne svrbenie, opuch troska mala cervena vyrazka