Vyšetrenie u gynekológa. Mala by byť prítomná zdravotná sestra?

aneta29
8. mar 2009

Mala by byť zdravotná sestra prítomná pri gyn.vyšetrení,alebo nie???....

terezka044
12. apr 2009

no u mna je v ordinacii vzdy len lekar, sestricka tam nechodi, vadilo by mi to. kebyze chodim na antolsku, kde je ta zlata sestricka, tak mi to nevadi 😀 no a co sa tyka toho ci lekar alebo lekarka, som za chlapa, i ked si vzdy pomyslim, ako uz baby pisali, ze musi mat v sebe trosku uchylnosti, ked ide robit gynekologa - pozerat na nejake stare 65rocne tetusky s mykozami a kvasinkami a bohviejakymi plesnami, ktore si neholia ani nohy, podpazusie a tam dole uz vobec asi.... no nechcela by som 😖
dojde domov, tam ma zenu.. no neviem vsak to musi vplyvat na jeho sexualny zivot aj na psychiku ty kokso 😕

inak ja sa chcem opytat, od kolkatich rokov by lekar mal robit tu prehliadku prsnikov? a ked som tehotna, by mi ju mal spravit tiez, nie?
ako mne to nejako nevadi ze mi ju nerobi, nechcem aby ma osahaval este aj na prsach 😝 ale teraz ma dost bolia, nemam sa radsej opytat? alebo pockat? 😕

sofia29
12. apr 2009

TEREZKA ,môj lekár prezrie 1-ročne preventívne.Neviem od koľkých rokou sa to musí kontrolovať.
Ja sama si to napr. neviem s kontrolovať,raz som to skúsila a myslela som si,že som niečo našla a zbytočne som sa vylakala 3 dni som bola nepokojná,ani spať som nevedela.
U lekára zas vysvitlo nič mi nieje iba som bola pred menštruáciou.
Odvtedy sa neodvážim sama prezerať,radšej 1ročne lekár a sonografia a takto som aspoň pokojná.
Ty,že si tehotná ,teraz aj hormonálne máš z menu v tele.Prsník ťa môže bolieť stoho,že už pracujú mliečne žlazy je to normalne v tehotenstve.
Ale ked sa chceš pre istotu ukludniť,radšej sa spýtaj toho lekára.

sofia29
15. apr 2009

Ked si tehotná tak nespravý vyšetrenie prsníka.

sofia29
16. apr 2009

🙂 😉 🙂

linda3o
19. apr 2009

Ako tu čítam tak nad niektorej iba žasnem.Vraj prítomnosť sestry pri vyšetrení je automatická 😝 Aj môj DR. cito a všetko zvláda sám,sestra počas vysetrenia dnu nechodí,ani si predstavyť neviem čo by v nútry robyla.Alebo ja by som ako reagovala.A téma medici bez súhlasu pacientky 😲 Ja to tak viem ,že aj pacient má právo na súkromie a má sa od neho vypýtať súhlas.Alebo pánovy docentovy by sa to ako páčilo keby on bol pacientom pri urologickom zákroku alebo peknom a precíznom vyš.konečníka a mal by tam 10medikou. 😀
Dobre niekto súhlasý a neruší ho to,to chápem,ved aj oni sa musia na niekom učiť.Ale bez súhlasu 😒 niekomu takéto veci môžu spôsobyť traumu ☹

mystical
20. apr 2009

No aj ja žasnem nad tým.Ja som ten tip ktorej by to traumu aj spôsobylo.
Bola by som zvedavá,či má niekto takú skúsenosť,že odmietla prít.medikou?Ako na to zareagovaly?
Lebo aj pacient má práva na súkromie,alebo nie???

aneta29
autor
20. apr 2009

Aj ja chodím k mužovi je ovela chápavejší.

aneta29
autor
21. apr 2009

🙂 ,

aneta29
autor
22. apr 2009

sanninka
22. máj 2016

Baby co to znamena ked mi gynekolog na dvoch prehliadkach hladkal kolena?Nebolo mi to neprijemne skor ma to ukludnovalo.Myslite ze som sa mu pacila?

zita19
22. máj 2016

@sanninka prosim ta, ako ta mohol hladkat kolenach? Este obidvoch!!!!! Cim ta vysetroval, ked mal ruky na kolenach?
A samozrejme si sa mu pacila. Leziac na koze s rozchlemenou chamajdou, akych denne vidi desiatky bol z teba uplne heeet!! Este mu aj slinka usla 😝

marcelatje
22. máj 2016

@zita19 no cim ju asi vysetril ked ruky mal na kolenach haaaa? 😀

@sanninka prepac ale cela situacia mi pripada velmi komicka. Ved ty musis vidiet ci sa mu pacis my to tu nemame ako zistit.

sanninka
22. máj 2016

@zita19
@marcelatje
Nie najprv ma vysetril pristrojom a potom na konci prehliadky ked bol hotovy,tak pa pekne pohladkal dlanou najprv po jednom kolene a potom po druhom a mne to bolo prijemne.

marcelatje
22. máj 2016

@sanninka tak potom môžeš byť spokojná 🙂