Vyšetrenie u gynekológa. Mala by byť prítomná zdravotná sestra?

aneta29
8. mar 2009

Mala by byť zdravotná sestra prítomná pri gyn.vyšetrení,alebo nie???....

alon111
8. mar 2009

aspon pri mne vzdy bola aj sestra.myslim ze to nieje povinnost skor je tam keby nieco potrebovala podat doktorke ale nemusi tam byt ak to nieje nutne

babatko88
8. mar 2009

pri mne ešte sestrička nebola, vždy som tam bola s doktorom sama
raz prišla, ale potrebovala len nejaké papiere, zaklopala a počkala, kým zleziem dolu až potom vošla...
myslím, že by tam nemala byť - môj názor

anngie
8. mar 2009

ahoj, u mě vždycky je, sedí zády ke mě a Mudr. jí diktuje 😵 když je potřeba při vyšetření něco podat tak od toho tam taky je 😉

majcik
8. mar 2009

U mojej gynekologicky sestricka nebyva v ordinacii pri vysetreni. Mne to vyhovuje.

nikka.vo
8. mar 2009

U bývalého lékaře sestřička v ordinaci seděla, ale já byla zády a trochu stranou a doktor jí diktoval a u současného doktora má sestra svou místnost, takže přítomná není vůbec a doktor si to do počítače datluje sám 😉 Taky si myslim, že tam sestra při vyšetření být nemusí, je to holt o lenosti lékaře, že si nemůže něco podat sám, nebo to nemá při ruce 😠

aponchie
8. mar 2009

u minule kekarky byla a bylo mi to neprijmene ted u noveho gyndare je vedle v mistnosti a mam lepsi pocit

astrane
8. mar 2009

u mého Dr není-odejde vedle-má sice otevřené dveře,ale nemůže tam vidět-je to za roh 😉 A mě to vyhovuje.A je to manželka pana doktora(aspoň myslím 😉 )

smardik
8. mar 2009

tak u mého gynekologa sestra přítomna není, bylo by mi to nejpříjemné a k tokovému dr. bych šla jen jednou. Má to mít uspořádáne tak aby si vše mohl podat a těch pár slov snad taky napsat umí

perelandra
8. mar 2009

V UK ak je lekarom muz, tak je sestra pritomna pri vysetreni. asi aby sa predislo pripadnym obvineniam z obtazovania alebo pod. ked ma vysetrovala zena, sestra tam nebola. dokonca lekar na pohotovosti cakal kym nepride sestricka a az potom zacal...

aneta29
autor
8. mar 2009

Aj ja som toho názoru že tam nemá byť. U môjho lekára nezvikne asistovať 🙂 , našťastie. Preto som túto tému hodila do foru ,lebo svojej kamarátke som vybavila regystráciu u môjho lekára čo som už 100-krát oľutovala. Lekár musel zavolať k jej vyšetreniu sestričku lebo bez jej dozoru nebola ochotná dať sa vyšetriť, / že vraj aby ju nevedel obťažovať/. 😀 😀 😀 . Keby som to dopredu vedela že je takáto sprostá tak jej asi vybavím Fakultnú nemocnicu kde sú prítomný vedla lekára a sestričky aj 10 medici. 😝

kisska
8. mar 2009

aneta29 - potom su urcite skupiny medikov, ktori by ocenili zivy model aj na prednaskach z gynekologie... keby mala "kamoska" zaujem 😉

danu
8. mar 2009

naposledy ked som bola tak gynekolog cakal na sestricku pokial neprisla aj som sa ho pytala na co cakame a povedal mi ze nemoze ma vysetrit pokial tam nebude sestricka

aneta29
autor
8. mar 2009

Ahoj Kisska. Aj ja rozmýšlam na tom že poprosím lekára aby ju tam nejako preregystroval. Tam by si isto užila :-

kamka17
8. mar 2009

sestricka u mojho dokyho ma svoju miestnost, ale dvere su otvorene. tiez si neviem predstavit, ze by tam mal byt este niekto iny. maximalne pri vysetreniach sono (ked ho byvaly doktor nemal u seba v ambulancii) bola sestricka pri tom, ale tiez sedela chrbtom, zapisovala, aby sa vybavovanie pcientok urychlilo
a nejake obtazovanie panientiek si ani neviem predstavit, vsak by to doktor skusil 1-2x a velmi rychlo by prisiel o miesto gynekologa... 😠 😠

sue
8. mar 2009

Ja by som nemohla chodiť k žiadnemu lekárovi, ktorému nedôverujem... a pokiaľ by som mala strach z obťažovania tak by to nedôvera určite bola.
Inak čo sa týka cudzích ľudí pri vyšetrovaní... tak do tehotenstva som to počítala...ale pri hospitalizáciách v nemocnici som prestala 🤐 a pri pôrode som si to už ani neuvedomovala - koľko ľudí mi "tam" čumí 🤐 a myslím,že oni to berú rovnako... pre nich je ženské lono to čo pre iného ruka... 🤐

asitka
9. mar 2009

ja mám dr...čo má dve sestričky..jedna je von...a vybavuje príchodzie pacientky...druhá je dnu....a zapisuje...či ked robí stery...tak mu asistuje...tuším to dáva do nejakých vrecúšok či čoho...a označí na odoslanie do laborky...atd...mne tam vobec nevadí...a to sedí čelom ku koze....ona mi do rozkroku nečumí....a ako píše sue....pre nich je to už rutina...a nie sú tam preto...aby nám obzerali prirodzenia...ale aby nám pomáhali,..teda niektorí...lebo poznám aj dr....čo netuším....za čo tá dostala diplom.... 🙄

mikalove
9. mar 2009

aj moja mudr. má dve sestričky,jedna papiere a adruhá s nou v ordinácii,tak isto to bolo aj u predošlej mudr.ked som v tehu patrila inému lekárovi,mal sestričku len jednu a tá bola tiež s nami.

tini
9. mar 2009

Je to zaujimava otazka. Skuste sa na to pozriet ocami lekara, co ked ho nejaka pacientka obvini z obtazovania? Preto tam ma sestricku, aby svedcila. A naopak...
Mne osobne sestricka neprekaza, no tu vo FR sestricky u lekarov vseobecne nie su! Konkretne gyndos ma len nieco ako sekretarku, co sedi vonku pred ambulanciou.

hasleerka
9. mar 2009

u môjho doktora sestrička nikdy nie je ... raz som bola u jednej dr. a tam sestrička bola, myslím že mi to vôbec neprekážalo ... a odkedy som ležala v nemocke na vyšetrení a kukali tam naraz 4doktori, tak mi to už vôbec neprekáža, je to len vyšetrenie

belanka
9. mar 2009

u mojej lekárky sestra pri vyšetrení nie je.ak ju lekárka potrebuje,zavolá ju z vedľajšej miestnosti.a mne to tak aj vyhovuje.možno keby som mala lekára chlapa,privítala by som prítomnosť sestry.

gabrielamikes
9. mar 2009

Kdysi jsem chodila na gyndu kde sestra byla přítomná u vyšetření byla přidrzla a vyptávala se a ješté byla se všema na tykačku jestli bylo žensky padesat nebo dvacet.....pani dr. byla taky kus když jsem ji řekla že se mi do antikoncepce zatím moc nechce kvuli zvýšeny chuti na jídlo....řekla mi jak vypadá moje maminka když jsem řekla že je hubená tak mi odvětila že já budu nejspíš tlustá(byla jsem měsíc po porodu)no kráva.......už ji samozřejmě nenavtěvuji 😀 Ted chodím k dr.kde sestra neni u vyšetření...

mystical
9. mar 2009

Ja mám lekára mladého chlapa a sestra donútra nechodí.Ani by som ju pri takom vyšetrení nechcela.
Toto vyšetrenie považujem za intýmné iba medzi 4očami /ja a lekár/,bez diváka. 🙂
Ináč on sa každej novej opíta,či chce aby ju zavolal.vraj k 80%pacientkám nesmie vojsť a 20%pacientek to výslovne vyžaduje.Mne napríklad postačí na administráciu a odber krvi.
Podľa mňa by lekár mal dať na výber ,čo chce pacientka.

aneta29
autor
12. mar 2009

Ano mal by na to brať ohlad,aj moja mienka.

elitera
12. mar 2009

Můj gyndař sestřičku nemá - má administrativní sílu v "recepci", a tou silou jsou medičky. Pro ně je to lepší brigáda než v Tesku za kasou a pro něj patrně levnější, navíc holky aspoň ví, oč běží. V ordinaci si doktor všechno dělá sám, popravdě nevim, k čemu by mu tam ta potenciální sestřička byla. Asi to má dobře rozložený všechno, protože jsem si nikdy nevšimla žádných prostojů, na koze strávím jen tolik času, kolik je opravdu nezbytně nutné.
Mám dojem, že pacient(ka) má právo si vyžádat, aby u je(jí)ho vyšetření byl pouze lékař, pokud to umožňuje charakter vyšetření. Mělo by to být v právech pacientů vedeno jako právo na soukromí. Pravda, se zde zmíněným opačným postojem jsem se ještě teda nesetkala 🙂))

slavik
12. mar 2009

U môjho lekára sestrička je v ordinácii. Podáva nástroje a tak. Absolutne s tým nemám žiadny problém. Však to je len vyšetrenie. Keby bola sestrička chlap tak problém by som asi mala ale takto nie.

naty
12. mar 2009

já sem při první návštěve vyplňovala lejstro, kde bylo mimo jiné, jestli si v případě, že to není nutné, přeju, aby byla vyšetření přítomná sestřička...což se mi líbilo...u první gynekoložky tam prostě byla a celoud obu mi vejrala mezi nohy... 😝 😀

karotky
12. mar 2009

Já bych asi taky nesnela,aby na mě koukala setřička(je to navíc jeho vlastní žena 😀 ),když mě dr. vyšetřuje. 😝
Ale když mi dělá jednouročně biopsii,musí mu asistovat.Tak tu chvíli to přežiju. 😉
Musím. 😀

elitera
12. mar 2009

Heh, u mojí první gynekoložky sice nebyla sestřička v ordinaci, ale v "předpokoji", kde se i svlíkalo, a vytrvale tam (byť u otevřeného okna) kouřila. Mňami! 😉

len
12. mar 2009

U mého gynekologa sestra je, ale sedí u stolu a datluje do PC, co jí doktor diktuje, prakticky na mě nevidí, takže mi to vůbec nevadí. V CARu se také sestry vyskytují v ordinaci, ale tam je to často i o injekcích a odběrech, takže dr. zavelí a už mám injekci v sobě 😉 Daleko horší mi ale přijde, že se jedná o fakultní nemocnici, tudíž se člověk občas nevyhne medikům a slouží jako učební pomůcka. Což teda vážně není žádnej zázrak, se svýma zkušenostma toho často vím mnohem víc než tápající medici, na doktorčiny dotazy bych zpodpovídala lépe. A jen tak mimochodem, když vám diagnostikují zamlklé těhotenství, vy to tam s roztaženejma nohama rozdejcháváte a řvete a dr. mezitím osvětluje studentům typické příznaky a jak to rozpoznají... no, zlatá sestra v ordinaci! Na druhou stranu jsem si jistá, že kdybych je tam nechtěla, tak tam nebudou, ale někde se to holt naučit musí, no, takže jsem proti tomu nikdy neprotestovala...

kveta
12. mar 2009

V učebnici pre ženské sestry som čítala, že majú byť prítomné pri vyšetrení pacientky, pričom by mali stáť pri jej hlave tak, aby nemali výhľad na genitálie.

Bohužiaľ existujú aj "gynekológovia", ktorí pacientky skutočne sexuálne obťažujú. Píše o nich napríklad sexuologička Fifková vo svojej knihe O sexu s Hankou.

Myslím si, že žena, ktorá žiada prítomnosť sestry pri vyšetrení, nie je "sprostá" ako to tu odznelo. Len chce mať väčší pocit istoty a má na to právo.