Vyskočená platnička - rady, tipy, skúsenosti

bocan77
9. júl 2009

Ahojte.
Chcel by som sa spytat ci neviete nejake rady na bolesti krizov - vyskocena platnicka. Aj domace rady. Alebo ak mate skusenosti , co vam pomohlo a tak. Dakujem

evinka24
13. dec 2013

@bocan77 Môj manžel mal problémy minulý rok v lete.Dva mesiace ho liečili na zápal sedaceho nervu.Po dvoch mesiacoch,ked už nemohol stúpiť na nohu,nespával,nejedol (schudol minim. 15kg)ho poslali do nemocnice na infúzky.tam mu konečne urobili kompl. vyšet.,poslali na magn. až potom zistili,že má posunutú platničku.Dali mu na výber-operácia,alebo obstrek na post. miesto priamo pod CT.Vybral si ten obstrek.Zabralo (musím si zaklopať).Teraz si musí davať velký pozor na prievan.Určite Vám odporúčam,tú magnetickú,aby ste vedel na čom ste. 😉

kacena85
27. jan 2014

@evinka24 ja toto riesim od oktobra,nic nzabera,aj ked cvicim cviky od rehab.dr,sm system mi uz par lud odporucilo ale nakolko mam male deti dve nemam sancu niekam chodit,vo feb idem na rezonanciu tak som uz zvedava,.zaujalo ma preco prievan??co to ma s krizami ci??

kacena85
27. jan 2014

@bocan77 dobry den,ako vam to dopadlo???mozte mi napisat dake rady,co pomohlo a tak??

evelin1979
16. máj 2014

prosím vás potrebujem poradit ,som od konca apríla na pn s krížami. robím ako kuchárka a v robote ma seklo , ked som isla k doktorke dala mi injekcie hotemín a oobjednala na ct chrbtice tam mi zistili vyskočenu platničku, a začínajúcu artrózu klbov mam 34 . je to normalne poradte prosím ako daľej mam hozne bolesti a všetky klby ma bolia aj ked som v klude, tŕpnu mi ruky lava viacej a príšerne ma bolí hlava.som objednaná do nemocnice na dalšie vyšetrenia, da sa pomoct cvičením

graziela
6. jún 2014

@evelyn1979 - ako sme uz pisali v prispevkoch vyssie, velmi ucinne cvicenie je rehabilitacne cvicenie, tz. SM system, skus si pozriet ofic stranku www.smsystem.cz, najdi si cvicitela vo svojom okoli, ktr. ta nauci zakladne cviky a potom si uz budes cvicit sama doma.Naozaj to funguje, dokazes si takto sama vyliecit aj vyskocenu platnicku a usetris telo od operacie. Jedina tvoja prvotna investicia je zakupit si lana a podlozku, no neolutujes, tu su napr. dobre ceny: http://www.nutrimas.sk/Pomocky-na-cvicenie-c7_0...
Drzim ti palce, nevzdavaj to! Viem sama, ake su to bolesti, roky som sa s tym trapila, tiez mam aj artrozu, aj vysunutu platnicku, schmorlove uzly, zuzeny miechovy kanal... a od 30r artrozu bedr. klbov...uz som sa tu na fore cosi o tom popisala...No musela som si tym prejst,a by som pochopila, ze je to len a len na mne a musim povedat, ze ono to naozaj funguje! Ak by si sa chcela poradit, alebo len tak sa vyzalovat, pokojne mi napis do spravy, ak budem vediet, rada ti pomozem...

jurajpaur8
28. jún 2014

@ejusaaa
@ejusaaa ahoj ja mam tera roblem mam vysunutu platničku. Doktor ma posla na magneticku resonanciu, a predpisal mi dorsiflex pričm vôbec lieky nezaberajú... tak som skúsil domacu liečbu. V lekárni sm si kúpil koreň z kostihoja ktorý som pomlel v mlynčeku pridal som kvapku vody + alkohol a v ňom 3 týždne luhovaný kostihoj to som aplikoval a v noci som si robil zábali na postihnuté miesto vždy pred spaním jeden zábal v spanku sa najlepšie hojí uvidíš že pocitiš zlepšenie ďalej som sj robil kúpeľ z prasličiek na 20 min. Každý deň a na postel som si kupil vyhrievanu perinku pod chrbat

amenka77
28. jún 2014

ja mam vysunutu platnicku, chodila som na rozne rehabky a nic, potim mi odporucili ozonovu terapiu, dopadlo to hrozne, tak mi zatlacilo nervy, ze ma boli cely klb, trpne mi druha noha a bolesti mam aj ked lezim, pritom mam narocnu pracu a domov ledva dojdem...

nutrimas
2. okt 2014

@amenka77
@jurajpaur8
Pri Vasich problemoch by Vam dokazalo zmiernit Vase problemy, ba dokonca odstranit pricinu spec. cvicenie SM system. Venujeme sa tejto rehabilitacnej metode cvicenia profesionalne, cez ruky nam preslo viacero klientov aj so zavaznejsimi diagnozami, u vsetkych je po urctom case zaznamenane radikalne zlepsenie.
Na cvicenie potrebujete zo zac. elast.lano a podlozku + lektora. Na zac. je nutne cvicit pod dohladom, potom sami doma.
Vsetky pomocky na cvicenie ponukame v nasom studiu, aj na ehope, prip. aj v PRO shope tu na MK:
https://www.modrykonik.sk/shops/sportove-potreb...

jankavt1
10. okt 2014

Vyskocenu platnicku a bolest chrbtice kvalitne liecia v dolnom kubine. Je tam vyborna ozonoterapia (s kolagenom), dokonca teraz aj s pridanim plazmy. Skus www.ozonovaterapia.sk.

bubu98765432
14. dec 2014

aj ja by som sa chcela opátať.brat má 4 mm posunutú platničku,je po operácii driekového stavca L1. Ma bolesti v oblasti krížov.to mal i pred operáciou, trpnú mu nohy, to tiež tŕpli aj pred tým,ale posledne je to čoraz intenzívnejšie a takmer neustále. Absolvoval ozonoterapi, ktorá mu ale vôbec nepomohla. Cvičenie tiež nemá nejaky veľký vplyv, tento rok bol ak v NRC Kováčova, ale nepocítil zlepšenie. Vie niekto poradiť niečo účinné? Prírodná liečna,injekcie a podobne. NIE TABLETKY. Ďakujem

dorothea221
18. jan 2015

@bubu98765432 nech ešte vyskúša GUNA injekcie /kolagen/...treba ich vybrať asi 10 a ja osobne som malinké zlepšenie pocítila až po nejakej 4-tej injekcii. Nie je to cítiť hneď po jednej. Treba ich vybrať 10....je to prírodné, nie je to žiadna chémia. Mne pomohli a cítila som sa po nich lepšie, konečne som po nich začala ako tak fungovať. Aj lyricu beriem 3 mesiac a pomohla mi, cítim sa lepšie.

jajajik
23. jan 2015

moj problém trva už to bude skoro rok,,bolest krížov,bolest vyžarujúca do pravej nohy po koleno,,som na liekoch,,absolvovala som aj obstrek pod CT,priamo do bodu kde vyžaruje bolest ☹

darzi
12. feb 2015

Napravenie chrbtice, panvy, klbov, v Suchej nad Parnou pri Trnave 0948511512.

zuzana8607
2. apr 2015

@ekka
chcela by som sa vás opýtať kde vas operovali? a ako to asi prebiehalo? .... mam 28 rokov bolesti chrbtice mam už niekoľko rokov ale len teraz mi zistili že mam vyskočenú platničku, operácie sa strašne bojím ale ak nieje iná možnosť podstúpim ju, lebo mam strašné bolesti..... lieky mi nezaberajú

zuzana8607
2. apr 2015

@evinka24
ja som bola teraz na CT kde sa vlastne ukázalo že mam vysunutú platničku, ale zatiaľ beriem injekcie dnes už poslednú lebo mam aj zápal nervových koreňov po injekciách mam isť na kontrolu k neurologičke a že ma pošle ma magnetickú rezonanciu a tam ze sa uvidí co mi odporuči ci liečbu alebo operáciu. mam len 28 rokov operácie sa bojím ale ak mi ma pomôct.... injekcie mi nezabrali na ten zápal tak neviem co mi teraz povie ako budeme pokračovať v liečbe....

ekka
2. apr 2015

@zuzana8607 ja som bola na CT tam mi zistili vyskocenu platnicku, potom nasledovala magneticka s tym istym vysledkom, potom ma uz iba odporucili na operaciu. Mna operovali v Novych Zamkoch a nebolo to nic strasne, operacia rutinna, kazdy den to operuju, par dni som si tam polezala a isla som domov, jedina neprijemnost je, ze po operacii sa nemoze sediet asi 2 - 3 mesiace 🙂 ale da sa na to zvyknut 😀 mala som moznost ist aj do kupelov ale to som odmietla - a potom som zostala tehotna takze aj tak som nemohla ist .Ja spatne nelutujem, ze som podstupila operaciu.

maka9
10. apr 2015

môžem sa spýtať na nejakého lekára v NZ na ktorého sa obrátiť? Pozerala som ich ambulanciu neurochirurgiu ale je tam tých lekárov čo ordinujú viac, tak ku ktorému ísť ktorý je super. Aby som neišla k nejakému .....
Mám tiež veľké bolesti, v decembri som absolvovala magnetickú a tam sa mi potvrdilo vysunutá platnička jedna a druhá zrejme prasknutá, no ale mám pocit že moja lekárka už si nevie somnou rady, a tak rozmýšlam že sa objednám do NZ. Absolvovala som infúzie, injekcie a teraz beriem lieky a nezaberá nič.

zuzana8607
10. apr 2015

@maka9
Presne tak tiezsom brala injekcie a teraz líeky nič mi nezaberá budúcu sobotu idem na magneticku a uvidím ale tiež by má zaujimalo meno lekára v tých nových zámkoch. Tiež by som tam išla . Ďakujem

moname
19. apr 2015

@bubu98765432 dobrý deň našli ste prosím vás pre brata nejakú alternatívu-tiež hľadám niečo pre manžela

bubu98765432
19. apr 2015

Nie nič

moname
19. apr 2015

@bubu98765432 ☹ -ďakujem a má sa lepšie?

nextik
19. apr 2015

Z vlastnej skusenosti - cvicit SM system. Po par pobytoch v nemocnici a tyzdnoch v posteli v strasnych bolestiach - klop klop - nemam ziadne problemy. v okoli LM viem niekoho odporucit. Kuknite si aj Reflex archiv z piatku 10.4.2015 hovori tam dievca po autonehode ktore toto cvicenie dalo doporiadku.

maka9
19. apr 2015

sm systém odporúča väčšina lúdí, skúste sa pridať tu na MK do skupiny bolesti chrbice, pohybového aparátu, je tam kopec výborných príspevkov.

maka9
20. apr 2015

začala som vo štvrtok cvičiť sm systém, no neviem či to môže byť, ale mám sa lepšie, samozrejme že bolesti mám, ale mám taký pocit že až také urputné nie. Viem že výsledky sa dostavia za pár mesiacov, ale určite tomu dávam nádej

zuzana8607
27. apr 2015

dobry, chcem sa opytat mam ist 7.5 na neurochirurgiu na konzultaciu do novych zamkov ale prave som zistila ze som tehotna neviete mi poradit co teraz. Je mi jasne ze operacia nepripada v uvahu. Neviete mi niekto poradit? Dakujem

bubu1111
27. apr 2015

@ekka ahoj prosim ta mozem sa spytat? Mojho draheho operovali akurat min.tyzden.Zatial ho chrbat nevoli, lenmu stale trpne noha.Dr.povedal, ze je to normalne, ze este mu aj bude nejaku dobu.Prosim ta, ako to booo s tebou po operacii?bola si v kupeloch? Ako dlho si bola pn?

ekka
28. apr 2015

@bubu1111 mne vobec netrpla noha ani pre operaciou, asi je to individualne. Uz si presne nepamatam ako dlho som bola na PN, asi 6 tyzdnou som nemohla sediet a potom som chodila na rehabilitacie, ale ja som sa dost rychlo pytala spat do prace (samozrejme, ze to zalezi od toho ci ma niekto bolesti a pod, ja som mala stastie, ze som sa citila dobre). Na kupele ma kazdy narok, do 1 roka od operacie treba nastupit do kupelov. Ja som nebola v kupeloch, doma som mala vtedy 3 r. dceru a odisť na 4 - 6 tyzdnov od nej som nechcela a nakoniec som zostala tehotna, takze by som ani nemohla nastupit do kupelov (v auguste ma operovali a v januari som zostala tehotna a v oktobri som rodila 🙂.

ejlin123
28. apr 2015

mala som vytlacenu platnicku, neskutocne bolesti, nemohla som sa castokrat ani obut, kupila som si tuto knihu http://www.gorila.sk/product/211564, asi po dvoch tyzdnoch cvicenia sa mi ulavilo...

zuzana8607
28. apr 2015

Ahojte chcem sa poradiť zistila som že som tehotná A mám jeden dosť vážny problém pred mesiacom mi zistili že mám vyskočenú platničku chcú mi to operovať ale to už asi nieje možné, chcem sa spýtať či by som mohla bez problémov donosiť dieta aj s bolesťami a prípadne ist na operáciu po pôrode. Prosím poradťe
Ďakujem veľmi pekne

maka9
28. apr 2015

Prihlaste sa tu do skupiny bolesti chrbta,... tam sa dozviete viac, je tam spominany sm system je to cvicenie ktore pomoze vela a vraj sa tym da vyhnut aj operacii. Ja ho cvicim dva tyzdne a trochu mi to zacina polavovat. A to mam prasknutu platnicku.