Vyskočená platnička - rady, tipy, skúsenosti

bocan77
9. júl 2009

Ahojte.
Chcel by som sa spytat ci neviete nejake rady na bolesti krizov - vyskocena platnicka. Aj domace rady. Alebo ak mate skusenosti , co vam pomohlo a tak. Dakujem

svetlanka7
19. feb 2016

@catherinah aj ja som chodila do prace a pouzivala som vyhrevnu podlozku a vsetky lieky co som doma nasla potom ma dvakrat seklo a uz ked som sa nemohla narovnat tak sup musela som na marodku a vtedy ked mi zistili platnicky veru uz nechcem riskovat pokial nebudem fit tak do prace nepojdem ozaj toto neni sranda skoda ze mi to veru doslo az takto neskoro ☹

qidko
19. feb 2016

Dievcata len vam zavidiet Ked pomohli cviky ja mam za sebou uz druhu operaciu chrbtice platnicka ties bola vysunuta ale pri rehabkach boli bolesti vzdy horsie a horsie trpnutie nohy necitlivost trvala som na MR a tam bum ulomok platnicky sa zacal pohybovat k mieche aplatnicka vysunuta tak ze nervy poskodene minuly rok maj to iste strata rovnovahy vyrastky nervy odumreli trvale poskodenie a to mi pred operaciou povvedali ze moze sa stat ze budem na voziku .......nie kazdemu pomozu cviky ani lieky taky dorrsiflex je na uvolnenie svalstva a pri uzivani by ste nemali dvihat viac ako 3kg........sorry trosku som sa rozpisala ale prajem vam vela zdravia drzte sa

svetlanka7
19. feb 2016

@qidko noo veru ja soom skoncila tiez na MRI pretoze nic mi nezaberalo a bal sa ulomkou a klasicke cvicenie mi stav horsilo a ozon ani obstrek nemali ucinok ako cakali no chvala tam ziadny ulomok nebol len silny zapaal a sm cviky mi akurat posilnuju tie svaly co potrebujem a tesim sa prajem ti veru vela siil je to vacny booj a kto nezazil nepochopi co to je

qidko
19. feb 2016

@svetlanka7 mas pravdu kto nezazil nepochopi drz sa....pekny vecer🙂

ekka
19. feb 2016

@svetlanka7 mna v auguste 2012 operovali a v októbri 2013 som rodila 🙂 takze namiesto kúpelov som isla na matersku. Nemala som ziadne problemy pocas tehotenstva aj porod co sa tyka chrbtice bol v poriadku, rodila som prirodzene. Ja nelutujem operaciu, lebo nemám ziadene problemy ani bolesti, dúfam, ze to takto aj zostane 🙂

svetlanka7
20. feb 2016

@ekka mozem sa spytat aky vazny problem si mala s platnickami? Viees mna tak vystrasili s operaciou ze az a co citam taak malo ludi chvali no to asi vsetko od povahy cloveka ze? Teda gratulujem ze si to tak dala vsetko jaa si budem musiet pockat este isty cas 🙂 drzim prsty neech uz sa to nevrati a mozes si uzivat stastne a bezbolestne materstvo

majkaor
3. sep 2016

@aniko1981 ahoj..no mna zas operovali v polovičke januara a čaka ma v poradí tretia operácia. dufam, že za ten čas sa aspon tebe polepšilo.

suchanic
25. okt 2017

Napravam chrbtice,vysunute platnicky.bolesti hlavy,koncatin.presov-0940813005

lubicadebnarova
13. jan 2018

@jajajik prosim vas a pomohlo vam to?

zuzanagrig
16. feb 2018

@maverik ahoj, pisala som ti email, prečítaj si prosím. Ďakujem

suchanic
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janitta
17. feb 2018

Dobry den, urcite pomoze len cvicenie, najlepsie sm system, mne pomohol len to. Aj doktori sa cudovali, a to uz mi vsetci hovorili ze jefine operacia, inak ochrniem atd. Na operaciu by som nesla pokial by som nevyskusala cvicenie.

marca12
28. apr 2019

@ooo nemas prosim ta kontakt na nu?

olinaaaa
30. apr 2020

@graziela ahoj.kolko si cvicila sm cvicenie?ja cvicim a stale bolesti.porad mi prosim som zufala

olinaaaa
30. apr 2020

@suchanic platnicka sa moze napravat??bol si na tom???

suchanic
1. máj 2020

@olinaaaa bol.dok9nca 2 x a uspesne

olinaaaa
1. máj 2020

@suchanic ty to robis???napravi sa to naspet?

suchanic
1. máj 2020

@olinaaaa casom som sa to naucil a uz to robim dlhe roky.kazda platnicka sa da napravit.ano viem ti to napravit

olinaaaa
1. máj 2020

@suchanic mozem poprosit sukromnu spravu niekde ak mate fb.alebo niekde??dakujem

suchanic
29. máj 2020

@suchanic ktora platnicka?l5s1?

olinaaaa
1. jún 2020
lindass
14. feb 2021

Dobrý deň chcela by som sa poradiť čo ste robili keď vám to ťahalo nohu aj chodidlo pri vstupaní po dlhšom chodení a už pri pomerne krátkom chodení mi to robí nepríjemnosti aj tzv tlak na tom mieste l5/S1 😔no sm systém neviem ci môžem zatiaľ len take cviky ktoré ma naučili na rhb dýchacie cviky a chrbtové svalstvo, som už po jednej operácii L5S1 no od septembra 2020 začali problémy prt som odmietla, nemala som odvahu strach bol väčší z toho vyšetrenia, 😔

suchanic
14. feb 2021

@lindass viem vam to vratit spet za par minut-0940813005