Výsledky magnetickej rezonancie kolena

elena131
9. okt 2014

Ahojte baby. nevie mi niektorá z vás pomôcť pri vysvetlení výsledku mojej magnetickej rezonancie, alebo nepoznate niekoho komu by ste to poslali nejakeho doktora co by to vysvetlil. K lekarovi idem az o mesiac tak chcem vediet na com som, aké aktivity vykonavat. dakujem vám 🙂

Ahojte, neviete mi niekto vysvetliť magnetickú rezonanciu mojho kolena??

Patella typu Wiberg II, kongruuje, pretrváva zvýšenie signálu chrupky na laterálnej fazete, bez fisúr a
subchondrálneho edému. St.p. resekcii mediopatelárnej pliky, ostatné pliky a retinakulá v norme.
Primeraný priebeh zachytených svalových štruktúr.
Kostné štruktúry bez známok edému kostnej drene. Chrupky femuru, tibie intaktné, bez subchondrálneho edému.
LCL, lig. patelle bez lézie, primeraného signálu a priebehu.
LCM má v strednej tretine vo výške menisku a pod ním fokálne zvýšený signál so zmazaným priebehom väzu, je
zhrubnutý, parc. prerušenie kontinuity-parciálna ruptúra väzu.
Skrížené väzy - LCP hyperangulovaný, inak v norme, LCA má na pôvodnom mieste trhliny t.č. menej výrazný hypersignál, no t.č. je celkovo hrubší, rozvláknenejší, s hyperintenzitou medzi vláknami - edémom - nová intersticiálna lézia väzu s distenziou- lézia II.st.
Menisky - t.č. výraznejšia horizontálna línia zadného rohu MM bez komunikácie s artikulačnými plôškami- traumatická lézia II.st., predný roh a telo MM a LM bez lézie.
Zmnoženie tekutiny v suprapatelárnom recesse, výraznejšie intraartikulárne femoro-tibiálne, menej dorzálne
intrakapsulárne. Bakerova cysta 45 x 20 mm ( KK x AP).