Moje zdravie
kveta
26. mar 2007

Výsledok z cytológie 3 - čo bude ďalej?

Ahojte,

dnes som sa dozvedela, že mám výsledok z cytológie krčka maternice "2 až 3". K lekárovi idem budúci týždeň /nemal skorší termín voľný/, tak sa pýtam teraz Vás. Kto ste mali takýto výsledok, napíšte mi, prosím, čo s Vami lekár ďalej robil. Ďakujem. =-)
sensen12
30. nov 2016
baby liecte sa vsetky tymi tamponmi,prosim zachranme sa
simaadomo
14. dec 2016
Mne robili konizaciu krcka teraz 2.12. na jednodnovej chirurgii, rano o 9:00 ma vzali a o 11:30 som sla domov. V nemocnici sa lezi zhruba tyzden, ale na jednodnovke je to super, v ten isty den sa odchadza domov. Do nemocnice by som nesla. Cloveku je lepsie doma, kym nie su ziadne problemy.🙂
dominika411
24. júl 2017
Ahojte baby.
Ja som mávala 2, a teraz mi vyšlo 3A . dnes mi doktor zase robil ster, výsledky budú o dva týždne. Vraj uvidíme ci sa Hpv potvrdí, či nie. Na ďalšie stery mam ísť potom v decembri. Bojím sa, čo z toho bude. Mam 29 a ešte nemám deti. Chytá ma panika
mircalla
24. júl 2017
@simaadomo nelezi, ja som sla domov 2 dni po zakroku
lucinocka
24. júl 2017
@sensen12@retaerika
nehovor somariny... krcok maternice je z viacerych druhov epitelu, tak ako koza...to ze ma jedna vrstva na sebe CIN 2 neznamena , ze vrstvy pod nou niesu zdrave... mne tak uz 2x, odislo HPV same...a urcite ta nespasia dajake ruske tampony...hlavne pri probleomch s krckom by som do seba netrepala tampony, na ktorych sa len rozmnozuju bakterie
blondiss
30. sep 2017
Ahojte. Vyšiel niekomu vysledok P3 AGC?
scorpionflower1
30. nov 2017
@dominika411 : Ako si dopadla s tou kontrolou? Ja idem o týždeň na ster k novej gynekologičke, je to už tri a pol roka po konizácii a stále sa bojím, či sa mi to nevrátilo. Tiež som mávala PAP II a potom raz ASCUS a raz LSIL, išla som na konizáciu (bolo z toho CIN I.) a potom dva a pol roka som chodila každého pol roka na kontroly a stále mám PAP II. Mám 30 a tiež ešte nemám deti, ale už plánujem v najbližšom čase. Tak dúfam, že mi to nepokazí žiaden nepríjemný nález.
mircalla
30. nov 2017
@scorpionflower1 mozno ta potesim, robili mi tiez konizaciu (este v roku 2005) , odvtedy vzdy PAP II a este aj 2 deti som porodila. Uz si to nepamatam, ale mala som medzi II a III
dominika411
1. dec 2017
@scorpionflower1
No, mala som 3A,potvrdilo sa to. V pondelok idem znova na kontrolu po piatich mesiacoch. A po novom roku niekam na vyšetrenie k onko gynekológovi, aby som počula diagnózu od odborníka, nie len od obyčajného gynekológa. Na jar už začneme pracovať na dieťati. Nebudem strácať čas
scorpionflower1
1. dec 2017
@mircalla Potesila si ma, dakujem. Drz mi palce, aby som aj ja mala stastie. Mam dve otazky: Tehotenstva si mala bez problemov? Robili ti po konizacii HPV test?
1nelka1
11. jan 2018
Ahojte babule, bola somso v decembri na cytologii s a ked prisli vysledky mi volala sestricka a ma objednala rovno na konzultacii o vypaleni ranky a protom cytologiu 1-2a planujem za rok a pol dietatko. A v decembri na vysetreni mi vravel ze ranka po okrajoch sa zacina hojit.Myslite ze je to nutne? Nechcem ist na zakrok pred porodom aby sa mi tam nieco neposkodilo. A radsej by som si to nechala sledovat. Prosim poraďte mi. Dakujem vam moc