Výsledok z cytológie 3 - čo bude ďalej?

kveta
26. mar 2007

Ahojte,

dnes som sa dozvedela, že mám výsledok z cytológie krčka maternice "2 až 3". K lekárovi idem budúci týždeň /nemal skorší termín voľný/, tak sa pýtam teraz Vás. Kto ste mali takýto výsledok, napíšte mi, prosím, čo s Vami lekár ďalej robil. Ďakujem. 😕

sensen12
30. nov 2016

baby liecte sa vsetky tymi tamponmi,prosim zachranme sa

simaadomo
14. dec 2016

Mne robili konizaciu krcka teraz 2.12. na jednodnovej chirurgii, rano o 9:00 ma vzali a o 11:30 som sla domov. V nemocnici sa lezi zhruba tyzden, ale na jednodnovke je to super, v ten isty den sa odchadza domov. Do nemocnice by som nesla. Cloveku je lepsie doma, kym nie su ziadne problemy.🙂

dominika411
24. júl 2017

Ahojte baby.
Ja som mávala 2, a teraz mi vyšlo 3A . dnes mi doktor zase robil ster, výsledky budú o dva týždne. Vraj uvidíme ci sa Hpv potvrdí, či nie. Na ďalšie stery mam ísť potom v decembri. Bojím sa, čo z toho bude. Mam 29 a ešte nemám deti. Chytá ma panika

mircalla
24. júl 2017

@simaadomo nelezi, ja som sla domov 2 dni po zakroku

lucinocka
24. júl 2017

@sensen12@retaerika
nehovor somariny... krcok maternice je z viacerych druhov epitelu, tak ako koza...to ze ma jedna vrstva na sebe CIN 2 neznamena , ze vrstvy pod nou niesu zdrave... mne tak uz 2x, odislo HPV same...a urcite ta nespasia dajake ruske tampony...hlavne pri probleomch s krckom by som do seba netrepala tampony, na ktorych sa len rozmnozuju bakterie

blondiss
30. sep 2017

Ahojte. Vyšiel niekomu vysledok P3 AGC?

scorpionflower1
30. nov 2017

@dominika411 : Ako si dopadla s tou kontrolou? Ja idem o týždeň na ster k novej gynekologičke, je to už tri a pol roka po konizácii a stále sa bojím, či sa mi to nevrátilo. Tiež som mávala PAP II a potom raz ASCUS a raz LSIL, išla som na konizáciu (bolo z toho CIN I.) a potom dva a pol roka som chodila každého pol roka na kontroly a stále mám PAP II. Mám 30 a tiež ešte nemám deti, ale už plánujem v najbližšom čase. Tak dúfam, že mi to nepokazí žiaden nepríjemný nález.

mircalla
30. nov 2017

@scorpionflower1 mozno ta potesim, robili mi tiez konizaciu (este v roku 2005) , odvtedy vzdy PAP II a este aj 2 deti som porodila. Uz si to nepamatam, ale mala som medzi II a III

dominika411
1. dec 2017

@scorpionflower1
No, mala som 3A,potvrdilo sa to. V pondelok idem znova na kontrolu po piatich mesiacoch. A po novom roku niekam na vyšetrenie k onko gynekológovi, aby som počula diagnózu od odborníka, nie len od obyčajného gynekológa. Na jar už začneme pracovať na dieťati. Nebudem strácať čas

scorpionflower1
1. dec 2017

@mircalla Potesila si ma, dakujem. Drz mi palce, aby som aj ja mala stastie. Mam dve otazky: Tehotenstva si mala bez problemov? Robili ti po konizacii HPV test?

1nelka1
11. jan 2018

Ahojte babule, bola somso v decembri na cytologii s a ked prisli vysledky mi volala sestricka a ma objednala rovno na konzultacii o vypaleni ranky a protom cytologiu 1-2a planujem za rok a pol dietatko. A v decembri na vysetreni mi vravel ze ranka po okrajoch sa zacina hojit.Myslite ze je to nutne? Nechcem ist na zakrok pred porodom aby sa mi tam nieco neposkodilo. A radsej by som si to nechala sledovat. Prosim poraďte mi. Dakujem vam moc

smejo001g
24. jún 2019

@lentuska
prosim Ta aky je to detox? mam podobne problemy dakujem

barborahalmova
28. jún 2019

Ahojte, ja som mala CIN 3 pred dvoma mesiacmi prvú konizaciu ale našli tam ešte hlbšie takze druhu konizaciu som mala pred dvoma týždňami. Konizacia nie je vôbec strašná, len sa treba naozaj potom minimálne 3 týždne šetriť. Ja som po prvej koniz naozaj odpočívala vôbec som nekrvacala a ani bolesti ale teraz som aj troska viac pracovala a hneď sa to prejavilo bolesťami takze treba fakt oddych. Výsledky budem mat asi budúci týždeň uvidíme aké budú. Veľmi by sme chceli potom dieťatko, ešte som nerodila a mám 38. Tak dúfam že to krčok potom vydrží s hlavne že táto konizacia už bola posledná.

derdia
28. jún 2019

Ahoj no môže to znamenať to čo to znamená...už teraz to tam máš ako to tam máš....ale môže to byť buď vážne alebo nevazne...napr.ja som mala veľmi zle výsledky HIGSL či co to bolo ...museli mi brat vzorku z krčka maternice...na histologiu...a bola som dva týždne v strachu alebo dokonca tri...som myslela,že zomriem...a prišli výsledky silný zápal ktorý menil tvár aj jadro bunky...preto tie bunky vyhodnotili ako predrakovinovy typ lebo vyzerali inak...takze podľa mňa až histologiu ti dá odpoveď...a keby to aj bolo zle,predrakovinovy štádium,ktoré treba odstrániť tak sa robí konizacia obrezanie krčka,ťa sa preč to zle tkanivo a normálne funguje s ďalej...takže podľa mňa treba len vysckat na ďalšie výsledky...nič iné ti neostáva...

manamani1
4. júl 2019

@sue ahoj prosim ta teraz vysledky mas ake?

manamani1
4. júl 2019

@barborahalmova ahoj takze pri trojke ta hned riesili?

manamani1
4. júl 2019

@andrea1201 ahoj, ake si mala vyseldky z histologie? A odvtedy ok?

manamani1
4. júl 2019

@nela82 ako si dopadla? Cyto uz ok?

andrea1201
5. júl 2019

@manamani1 ahoj, boli v poriadku. Teraz je to už 3 roky od konizacie a zatiaľ bolo všetko ok. Pred týždňom som bola zasa na cytologii po roku tak teraz budem čakať na výsledky, dúfam že budú ok.

lenuliatko84
5. júl 2019

Ahoj.aj ja som to mala.hned ma objednal na konizaciu,to je odstranenie chorej časti krcka.po 4 tyzdnoch som bola na kontrole a vsetko vyzera v poriadku .v novembri idem zas na kontrolh tak dufam ze bude opat vsetko ok

nela82
5. júl 2019

@manamani1 kontrolne som mala ok.Koncom leta idem opat,tak som zvedava.

barborahalmova
13. júl 2019

@manamani1 áno hneď. Prvý krát v marci, len na histológii zistili že ešte tam zostalo, takze v strede júna mi robili ďalšiu konizaciu. Výsledky budú v stredu. Mne povedali, že mám kúsok pred vznikom karcinómu, takze preto hneď preč...

cernoska1993
31. jan 2021

Ahojte bola som na vyšetrenie u gn. Urobil mi ster prvý krát mala som 2a 3 a nakoniec ma poslal na ďalšie vyšetrenia a tam mi povedali že mám 3 a budú mi robiť operáciu a bojím sa veľmi diagnózu mám N798 dyslpazia krčka maternice bližšie neurčené už mamaj termín operácie mám ísť 11.2.dúfam že budem mať dobre výsledky z hystologie

abcmajacba
11. mar 2021

@caca007 ahoj vieš zohnať tie tabletky prosím?

abcmajacba
11. mar 2021

@lucianka01 ahoj prosím pomohli tie čipky?

abcmajacba
11. mar 2021

@sensen12 ahoj, naozaj tie tampóny a rakytnikovy olej pomôžu? Aký panadol si myslela s tou nejakou odmerkou? Neviem si predstaviť to striekať... Ďakujem za odpoveď 😭

lucianka01
11. mar 2021

@abcmajacba áno, pomohli

mirkamas
9. apr 2021

Prosím vás,tiez mi brala lekárka ster a výsledok č.4.Povedala v poriadku.Mám 48 rokov.Menstruáciu už nemám.Ale takéto číslo som ešte nemala.

alison11
26. aug 2021

@mirkamas Ahoj tak ako si dopadla? Ja som 1x mala len 4 potom ma preliečil lekár liekmi z dola aj perorálne a dala som si spraviť znovu odber ale do tej nádobky stálo am to 30eu vraj to je presnejšie ako točo preplácapoisťovňa môže sa mýliť a mal pravdu potom mi vyšlo 2.

mirkamas
26. aug 2021

@alison11 zle som počula výsledok.Mala som č.2🙈takže o.k