Výsledok z cytológie 3 - čo bude ďalej?

kveta
26. mar 2007

Ahojte,

dnes som sa dozvedela, že mám výsledok z cytológie krčka maternice "2 až 3". K lekárovi idem budúci týždeň /nemal skorší termín voľný/, tak sa pýtam teraz Vás. Kto ste mali takýto výsledok, napíšte mi, prosím, čo s Vami lekár ďalej robil. Ďakujem. 😕

ylanee
11. okt 2012

@janulkama mna tiez bolia krize... priserne, aj ja som PN, brucho ta boli asi ze sa maternica roztahuje a cakame dievcatko 🙂 a Vy?

janulkama
11. okt 2012

@ylanee ja ešte neviem,v stredu idem na sono ,to budem v 16týždni,tak snáď už bude vidieť 🙂 Gratulujem teda k dievčatku 🙂 Daj potom vedieť ako si dopadla,ja budem mať ďalšie výsledky o 2 týždne,tak dám vedieť ako som dopadla...

zuzulik171
16. okt 2012

@janulkama ahoj...tak u lekara vsetko ok..aspon z gynekologickeho hladiska..bral mi ster z maternice...tak v piatok budem mat vysledky...dufam,ze budu dobre...cely tyzden len na o myslim aby bolo vsetko OK...
Ale kamoska bola u svojho gynekologa,mala ten isty problem s bolestami a jej zase povedal,ze ma prekvenu maternicu a zvacsene cievy..tak hned antibiotika jej nasadil,vela urologickeho caju musi pit...

janulkama
23. okt 2012

@ylanee
@zuzulik171
babulky ahojte,tak som volala za výsledky,mám 2 🙂 Strašne sa tomu teším,dajte vedieť,ako ste dopadli...

ylanee
23. okt 2012

@janulkama ahoj, no ja idem toho 14.11. a vysledky budu tak po tyzdni... tak dufam, ze sa to aj u mna zlepsi 🙂

zuzulik171
23. okt 2012

ahoj...ja mam tiez vysledky dobre..sestricka vravela ze v norme..tak v piatok sa idem dat ockovat proti rakovine krcka maternice...teraz to je v akcii... 🙂

silta
24. okt 2012

@janulkama gratulujem k vysledku cyto.ja som prave dens volala sestricka mi povedala aby som sa zastavila tak sa bojim hrozne moc....vo februari som mala 2

loptosko
25. okt 2012

ahojte, nasla som jednu dobru poradnu o tejto problematike - cytologia a rakovina krcka maternice na www.cytologia.sk
skuste 🙂

matenka
26. okt 2012

@janulkama janulka a brala si niečo aj na imunitu, keď sa ti to tak zlepšilo?

janulkama
27. okt 2012

@matenka nie nebrala som nič,iba som bola totálne v nervoch 😒

simah
9. nov 2012

Ahojte Kočeny.. Pripajam sa.. Vysledky z cyto medzi 2-3.. Necitala som vsetky komenty, pisete o operaciach. Ja sa chcem ale opytat ci mate skusenosti ze sa to moze zlepsit s uzivanim nejakych liekov napr.Homeopatik alebo nejakych inych??? Dakujem za kazdu odpoved, bojim sa a som z toho nestastna.. Chcem mat deti a bojim sa ze sa to zhorsi.. :(

arhanta
23. nov 2012

@simah ahoj, ja som mala II pap III cize tiez medzi alebo ako som to dobre z dr. vysvetlovania pochopila.. je to skor pap III oni to nejako tak divno oznacuju ale v skutocnosti je to pap III. Je to taketo rozdelenie:
I. skupina – PAP I – normálny obraz. Stačí kontrola o rok.
II. skupina – PAP II – normálny obraz, môžu sa vyskytovať aj zápalové zmeny. Stačí kontrola o 9 mesiacov alebo o rok.
III. skupina sa rozdeľuje na dve podskupiny – PAP IIIa a PAP IIIb. Bunky v týchto skupinách už nepatria do II. skupiny, ale ešte nevykazujú jednoznačné príznaky rakovinových zmien. Takýto nález treba preliečiť a skontrolovať po preliečení, alebo o 3 –6 mesiacov.
IV. skupina – PAP IV –pri takomto náleze sa už v bunkách nachádzajú zmeny svedčiace pre začínajúcu rakovinu /tzv. carcinoma in situ/. V tomto prípade sa doporučuje konizácia /vyrezanie časti krčka a jeho podrobnejšie vyšetrenie/.
V. skupina – PAP V – bunky sú už jednoznačne rakovinovo zmenené. Jedná sa o rakovinu krčka maternice. V takomto prípade ďalší postup závisí od pokročilosti ochorenia.
Kedy mas ist na kontrolu?

simah
25. nov 2012

@arhanta ahojky, no toto oznacenie vobec neviem.. mne len sestricka zavolala a mam prist za 3 mesiace.. A ty?

dominikaaa
25. nov 2012

@simah ja nemam osobnu skusenost, ale znamej pomohol Indonal ( INDONAL WOMAN 150MG ). Pozri si o tom viac, je to na displaziu krcka maternice, zlu cyto, HPV a tak...

lentuska
26. nov 2012

@simah
Ja som zastanca mitochondrialnej a bioregulacnej mediciny....nakolko mi pomohli tito lekari, uz nejako nedoverujem tym klasickym. Chudaci, ti ani nemaju poriadny cas na pacienta. Teda neviem ako u vas v nemocnici ale u nas v PB je to velky otras. Tak ti poviem, ja si radcej zaplatim tych 15€ za to vysetrenie a mam to za 40 minut vsetko cierne na bielom, pristup neporovnatelny a kedze pouzivaju iba prirodne preparaty ,kt. nemaju ziadne vedlajsie ucinky a ked mi dokazali zabrat, tak to je co povedat. ...ja na tvojom mieste by som to urcite vyskusala ist na taketo vysetrenie a vypocula si aj iny nazor na problem a vyskusala aj ine riesenie. Ja som proste taky typ, co stale nieco hlada a neuspokoji sa s vetou" to nejde alebo to sa neda".... tych 15€ nie je taka suma a to co sa ti za tych 15€ dostane informacii stoji za to. Ked si pozres aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, tu sa docitas viacej a mozes sa aj objednat. ...drzim palce az ti vsetko dobre dopadne, nech uz sa rozhodnes akokolvek.

simah
30. nov 2012

@lentuska dakujem Ti velmi pekne.. urcite si to pozriem a asi sa aj objednam.. lebo nieje to moc 15 e ako pises a zalezi mi na tom.. bojim sa ze nebudem moct mat deti alebo tak.. takze ak som dobre pochopila liecili ta nejakymi prirodnymi liekmi? a poholo to? asi este nemas tiez deticky vsak?

lentuska
1. dec 2012

@simah
Ja keby som ti mala opisovat cely moj pribeh, tak pisem dva dni 😀 Ja ti poviem len tolko, ze dakujem tymto lekarom ,ze ma osvietili a jedine ,co banujem je, ze som ich nestretla skor. To by sa nestalo to ,co sa mi stalo. Ano, deti nemam, ale o jedno som uz prisla a to ako teraz viem, aj svojim nevedomym pricinenim....Mala som mimomaternicove tehotenstvo pred rokom. A k tejto lekarke, co k nej chodim, som zacala chodit od juna tohto roka. Hned na vysetreni mi povedala, ze som v takom hroznom stave, (samy parazit, bacil , zapal.....), ze to dieta, keby sa narodilo, tak mu neprichystam dobry start do zivota, pretoze by malo zo mna min. atopicky ekzem a oslabenu imunitu. Povedala, ze najskor ma da dokopy, urobili sme detox (a to ti poviem, co to bol za zazitok 🙂 , ale pomohlo! Behom tyzdna sa mi upravil zaludok, hemoroidy, helikobakter, moja alergicka nadcha zmysla a to je co povedat, ked som bola uz zavisla od Muconasalu, mama hovori , ze bol na mne ucineny zazrak! To co si ma lekari len odpinkavali a ich jedina starost bola , aby som mala lieky, ale nie ako ma vyliect, tak tuto ma dali dokopy behom tyzdna. Nehovorim,ze som uz 100% stave, na mojej imunite este pracujeme, to sa hned tak nespravi. Lebo ked clovek s tym nerobi 13 rokov nic, tak potom nemoze ocakavat zazraky zo dna na den, to je hadam kazdemu jasne.....ale viem, ze som v dobrych rukach a na dobrej ceste! Dala aj mojmu priatelovi uzivat lieky na detox, ked chceme sa zasa pokusit o dieta,Ze ono je dobre, ked su obaja partneri v poriadku....tak teraz sa ocistuje este on :-P
Mne tiez ucarilo jedno indianske prislovie: "Zdravy clovek ma milion priani, chory iba jedno." Tak ti poviem, ze spojit stavbu chalupy s takouto liecbou nie je zasa najlahsie, ale tak ako mi mama prehovorila do duse, ci budem na sebe setrit a budem potom byvat v peknej chalupe, ani ma to nebude tam bavit, taku choru, ze nech sa dam v prvom rade do poriadku a chalupa pocka. A mala pravdu, nebanujem ani jedneho centa.....aj tak ma stal len muconasal 20€ mesacne (riadna zavislacka 🙂, tak ci dam tolko za kvapky alebo prirodny preparat, kt. este aj pomoze, tak asi nemam co zvazovat v mojom pripade.
Kludne napis, ak by si chcela este nieco vediet, rada ti napisem a poradim, ak to bude v mojich silach.

simah
1. dec 2012

joooj moja, dakujem si strasne mila.. Je mi to luto co vsetko si si prezila ale som rada ze teraz je to v poriadku a drzim palce pri planovani babatka 🙂 moja mamina pozna taku jednu p.doktorku kt sa zaobera zrejme niecim podobnym a chodila k nej na vysetrenia, objednavala si nejake lieky tiez na prirodnej baze z ameriky a velmi si to pochvalovala. bol tam aj brat a zistili mu celiakiu co mu nezistil ziadny lekar.. takze asi tak.. a verim prirodnym preparatom takze urcite skusim. dakujem pekny dnik 🙂
@lentuska

catcatrin
14. jan 2013

Ahojte, aj ja mam cyto 3A a ranku na krcku maternice, lekar mi povedal, ze to moze byt zapalmi, ktore som casto mavala. Teraz uz zapal nemam ale 3Acko zostalo. Zavolal ma na zakrok. Ze mi odoberu kusok krcka a poslu to na testy...dost sa bojim aj ked vsetci hovoria ze 3A to je v pohode.

janulkama
16. jan 2013

@catcatrin nemusíš sa báť,všetko bude ok,3A nieje ok,ale ani najhoršie 😉

catcatrin
17. jan 2013

@janulkama dakujem za podporu, biopsiu mi nakoniec nerobili, lebo vraj sa tam na kolposkopii neukazali nejake velke zmeny buniek, tak mam cakat a o tri mesiace kontrola...snad sa mi to upravi...vdaka zmenam v stravovani som uplne prestala mat zapaly a zlepsila sa mi imunita...damy vsetky odporucam prestat jest mliecne vyrobky a psenicu...

janulkama
17. jan 2013

@catcatrin no super,možno sa to celkovo upraví samo,aj mne sa to stalo a to už som myslela,že pôjdem pod nôž..teším sa s tebou 🙂

monietka16
18. jan 2013

Ahojte. Ja mám 23 rokov a nemám ešte deti. Pred pol rokom mi vyšiel výsledok 2. No teraz ked som bola opať na kontrole mám už 3ku. Buducí týžden mam ísť na konzultáciu s mojou doktorkou. Dosť sa bojím...

17zuzana11
30. jan 2013

Ahojte baby je tu niekto kto mal zle vysledky z PAP steru?A bol poslany na kyret z nalezu?

seraa
30. jan 2013

@17zuzana11

ahoj
ja som raz mala zle , a gyn mi povedala ze mam prist za pol roka, tie virusi su rozne a vela druhov nie kazdy sa obrati na rakovinu
no prisla som az o rok a nic ciste, pootm zase o rok a pap test cisty
gyn povedala ze to niekedy do 30 zmizne a niekedy porodom.. ale inde pisu ze to nezmizne nikdy len sa to nemusi na zle obratit, tak neviem
ale mne to uplne zmizlo

slunce3
30. jan 2013

@monietka16 neboj sa mne naposledy vyšli na 3, urobila dalšie stery tie boli čisté, dala my gynoflor a testy opakovala o pol roka a bolo to v poriadku už. Tento mesiac mám znova preventívku tak uvidím ako to bude teraz...

17zuzana11
30. jan 2013

no dufam ze to dobre dopadne,lebo ked povedal ze predrakovinove vysetrenie tak som skoro skolabovala

slunce3
30. jan 2013

@17zuzana11 aj mneniečo také vtedy hovorila že pod mikroskopom sa to robí no skoro ma vykotilo aj s kozou ked som si predstavila nejakého sadistu s obrovským mikroskopom

17zuzana11
30. jan 2013

moj je gin.onkolog takzr to bude riesit on..no aj tak sa boji narkozi a vysledku.... ☹ uz ani nespavam co som na nervy stoho

lejla77
30. jan 2013

@17zuzana11 sa nerobi kyret, ale konizacia - skracuje sa krcok maternice, ak su zle vysledky z kolposkopie - teda ak su tam predrakovinove bunky.