Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyšli mi zlé výsledky z cytológie. Čo to znamená?

kimi2
14. jan 2013

Co mozem ocakavat ked mi testy nevyšli dobre?

liz_lemon
14. jan 2013

mne raz vysli zle, rok som potom chodila na onkologiu na kontrolu

nelinqua
14. jan 2013

podla toho ake cislo vyslo...ja som mala pred tehu 2...po tehu 2-3. lekar mi odporucil 3 mesiace uzivat indonal. po 6 mesiacoch bude opakovana cyto a podla toho sa rozhodne co dalej.

zuzu101
14. jan 2013

@kimi2 mala som 2-3, absolvovala som leep konizáciu a to 2krát, pretože aj po prvej mi tam ostalo napadnuté tkanivo.ináč odporúčam očkovanie vakcínou silgard a ako radila @nelingua tak ten indonal preventívne, aj keď mne osobne k lepším výsledkom nepomohol, ale aspoň trošku posilnil organizmus.
a ešte keď mi po konizácii zobrali vzorku na histológiu, tak mi vyšla 4ka....ináč tie cyto stery - daj si urobiť lbc stery, sú presnejšie, len to poisťovňa nehradí a stojí to cca 20-25eur.

zarinkabublinka
14. jan 2013

Zavisi od toho ako velmi su vysledky zle...ja som mala ten isty problem, na zaciatku som som mala lahku displaziu krcka maternice behom pol roka stredna displazia, potom sa to zlepsilo a zase lahka displazia...robili mi cytologicke vysetrenie kazde 3-4 mesiace, je dolezite sledovat to.... v pripade tazkej displazie sa robi biopsia, konizacia (skracovanie krcka maternice- mensi operacny zakrok). Moze sa to aj zlepsit- ako mne- posledne vysledky (v case tehotenstva) boli uplne v poriadku, ziadne zmeny na krcku maternice.

erulka77
14. jan 2013

ja som mala strednu dysplaziu a mne to len sledoval kazdeho pol roka a potom to uz bolo po vypalovaniu dobre 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli