Vysoká chorobnosť matky kvôli škôlkarovi?

cherrie982
23. júl 2019

Ahojte mamicky, moj 4 rocny syn byva sustavne chory, rok sme odkladali vyber nosnych mandli, ale konecne sme sa k tomu odhodlali, nakolko sme rok v statnej skolke a teda vychytame skoro vsetko. Posledneho polroka mozno viac chytam od neho kategoricky kazdu virozu , ci chorobu. Chcela som sa spytat, ci mate podobne skusenosti, pripadne ako ste to liecili/riesili. Manzel mi stale pili usi, ze mam na prd imunitu. Vsade, kde sa pytam, odpoved rovnaka. Pracujuca matka maleho skolkara. Predtym som nebyvala za posledne roky vobec chora. Ak tak stacila cisto prirodna liecba.

cherrie982
autor
23. júl 2019

Este jeden komentar. Mam problem so spanim, resp. pocas noci sa budim, aj 3, 4x za noc, vzdy zaspim v pohode, a maly este spinka s nami

pribinak
23. júl 2019

Smer imunológ

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 ak chytas od dieťaťa každý skolkarsky soplik tak áno....máš naprd imunitu.
Zdravá strava pohyb otužovanie čerstvý vzduch kvalitný spánok

hettinka
23. júl 2019

@cherrie982 daj si zobrať krv. Zlý spánok a znížená imunita, to môže byt anemia, štítna žľaza, alebo sj len únava a vyčerpanosť.
Choďte do soľnej jaskyne, plávať, v zime sauny, v lete more a kúpte si od Just sirup Narosan. U nás zabralo.

cherrie982
autor
23. júl 2019

@jankapepe všetko z uvedeného robím. Ďakujem

cherrie982
autor
23. júl 2019

@hettinka brali mi v apríli. Všetko v norme. Necítim sa nejak extrémne vyčerpaná. Ale moje telo asi ano

cherrie982
autor
23. júl 2019

@peter952 keto sa bojím. Mám 50 kg. Nerada by som ešte zhodila. Dodrziavam teda aspoň večer. K moru na 2 týždne ideme. Myslím, že naj je ten spánok

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 aký je tvoj denný pohyb? Bývaš v meste? Na dedine? Ako otuzujes? Koľko spíš? Je to tvrdý plnohodnotný spánok? Doprajes si oddych relax počas dňa.... víkendu? Mäso odkiaľ? Zelenina? Jedálniček?.................
.... niečo je jednoducho zle. Buď sa daj riadne preklepnúť doktorom......alebo zmeň životný štýl.....aj tak je to celé na 99% len životným štýlom

cherrie982
autor
23. júl 2019

@jankapepe doktorka ma preklepla. Chodím na pravidelné preventívne prehliadky. Teraz mi robili KO v norme. Žijem na dedine. Cvičím 30 minút 3x do týždňa. 1 hodina bicykel s malým skoro denne. 2x týždenne ryba. Kopec zeleniny, málo ovocia. Som vnútorný stressman a áno spánok nie je plnohodnotný. 2 roky kojenia zanechali následky. Nie je noc, kedy by som sa nezobudila a neprikryla malého a spím 7-8 hodín denne. Takže asi spánok je tu problém.

eliska13
23. júl 2019

@cherrie982 chod k imunologicke tiež som vsetko od syna chytila mala som zníženú imunitu a brala immodine neviem či píšem spravne.Doslova ma postavil na nohy

eliska13
23. júl 2019

@cherrie982 KO som mala ukážkový aj železo a aj tak som mala zníženú celkovú aj bunkovú imunitu a alergie intolerancie nemám

jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 aká ryba? Len dúfam že nie tuniak. Cviciš.......aké cviky? Bycikel....... vychádzkové tempo? Zeleninu a ovocie máš odkiaľ?
Stres .....veľmi zle treba hľadať spôsob ako sa ho zbaviť.
Ak spánok nie je plnohodnotný.....to ako by si skoro ani nespala.

Určite tam je problémov viac....ono sa to celé potom tak zosype a niekde prejaví.
Z toho čo si napísala to je zatial:
Stres
Spánok

cherrie982
autor
23. júl 2019

@eliska13 inak dávam sebe to isté, čo malemu. A on mal obe imunity ukážkové. Skúsim sa spýtať, keď pojdeme teraz s malým na kontrolu. Ďakujem

cherrie982
autor
23. júl 2019

@jankapepe spevnenie postavy. Aj tuniak. Ale väčšinou losos, prazma alebo pstruh. Vychadzkove tempo. Rada na dobrý spánok. Medovku a levandulu si dávam

jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 najlepšia rada na kvalitný soanok.: NO STRESS 🙂
Vychádzkové tempo počas byciklovania nemôžeš rátať za nejaký extra pohyb.
Vynechaj tučné morské ryby .....nie pre tuk.....aké preto že viažu na seba kopec blbych látok okrem tých prospešných aj napr. olovo.....čo tiež spôsobuje zdrav. problémy.
Spevnenie postavy..... cviciš doma že? Zle. Nanič.
Bývaš na dedine vybehni na kopec do lesa......do prírody......von.
Otuzujes ako?

Ešte otázka: tvoj manžel podľa všetkého nechytá každý detský soplik.....čo robí inak? Čo iné je?

Pracuješ v klimatizovanom prostredí?

jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 🙂 medovka je super. Ale ak máte často problém s anginou tak pozor lebo vysusa sliznicu.

cherrie982
autor
23. júl 2019

@jankapepe manžel nie. On nikdy nič nechyti. Spí menej ako ja. Pravdou je,že sedím v open office s cca 80 ludmi. Ale dorazí ma vždy skolkarsky bacil. Je pravdou, že keď som sedela s 3 ľuďmi v office bola som imunnejsia. Áno. Ten pohyb je potrebné zlepšiť. Pracujem na tom. Hlavne je to ťažko, keď idem z choroby do choroby 😥

jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 v práci máte klímu....že?
To že spí menej vôbec neznamená že spí menej kvalitne 🙂

jankapepe
23. júl 2019

@cherrie982 manžel pracuje manuálne? Pravda?

cherrie982
autor
24. júl 2019

@jankapepe nie, policajt

sianna
24. júl 2019

@cherrie982 Mala som to iste. Nadcha kazdy mesiac. Rozne choroby. Uz mam nasledky na nosnej sloznici. Imunita dobra. Vsetky vysledky ok. Maly ma uz 7 rokov a pri nastupe do skoly sa to zlepsilo. Tento skolsky rok 1 choroba, dve nadchy. U mna velikaaansky uspech.
Je pravda, ze imunolog, ked ma takto videl chodit sa zlutoval a dal mi imunor 2x vybrat. Mozno zabralo aj to. Ale vyjadril sa, ze to nie je potrebne.
Zivot o nicom, dokonca som sa prvy rok musela vzdat zamestnania.

sianna
24. júl 2019

@cherrie982 Takze cakat, kym dieta vyrastie 🙂

cherrie982
autor
24. júl 2019

@sianna Dakujem, uz som si pripadala divna, predtym som choroby liecila zazvorom, salviou etc.

sianna
24. júl 2019

@cherrie982 ja som ani nevedela co je to teplota 🙂 Ale tak ako pisu. Co najviac pohody, urobit nieco pre seba. Nici to velmi. Clovek ma pocit, ze to neskonci. Ale mozem povedat, ze po tomto roku uz fakt skvele. A to pracujem v skole. Denne vystriedam 4-5 kolektivov po 20 deti.

jankapepe
24. júl 2019

@cherrie982 a to policajti nemajú žiadny pohyb? Len sedí v kancli?

mogaa
24. júl 2019

@cherrie982 nasaď probiotiká a napr.Imonuglukán dlhodobo aspom na 3mesiace...v zime Geriavit.....70% imunity je v črevách, preto probiotiká...Imunoglukán je výťažok z hlivy ustricovej ktorá dokáže aktivovať imunitu. Geriavit je topka cez zimu - berú ho aj lekári, sú to kvalitné švajčiarske vitamíny, nekupuj náhradu lebo je tam rovnaké zloženie....Nám ho odporučil jeden primár pred rokmi keď mala mama ťažký zápal plúc, brala 2 trojkombinácie najsilnejších ATB a vtedy primár povedal že jej skúsia nasadiť ešte jedny ale bude mať zničenú imunitu....Našťastie to zabralo , doma sme začali dávať ten Geriavit, mama bola ležiaca, bolo to cez zimu - celý rok nebola chorá....

cherrie982
autor
24. júl 2019

@mogaa dakujem

cherrie982
autor
24. júl 2019

@jankapepe ani prilis nie, teda ak nepocitas presun vozidla :D