Vysoké D-diméry po Covide-19

ivana3111
4. dec 2021

Ahojte, po koľkých týždňoch alebo mesiacoch sa vám upravili hodnoty? S priateľom sme tesne po covide , on mal taký stredný priebeh...týždeň teploty a silný kasel , mali sme aj liečbu atď a brali aj lieky na riedenie krvi. Na 11. Deň ochorenia mu vzali krv a D dimer mal 2.0 čiže mu zatiaľ dala doktorka clexan na 10 dní a potom opäť kontrolný odber . Ako ste to mali vy prosím? Môže súvisieť s tým D dimerom aj dedičná porucha zrazanlivosti krvi o ktorej zatiaľ priateľ nevie?

paladia
4. dec 2021

@ivana3111 ja som mala 3,30 a same sa upravilo. Na kontrole bolo už iba 0,44. Po pôrode som mala dokonca cez 18 hodnotu. Ale na hematologiu vylúčil problémy s krvou. Vraj ide o bežný stav po zápale ci vyššej zaťaži.

evkaor
4. dec 2021

@ivana3111 ja som mala hodnotu vyššiu ako 7.mesiac a pol som si pichala 2krat denne fraxiparin. Upravilo sa to...

laila22
4. dec 2021

@ivana3ja spím pichala fraxiparin vyše 2mesiacoch a potom ešte tabletky na riedenie krvy...

miskamicha
4. dec 2021

@ivana3111 moxe a nemusi. Clexan je na mieste. Vyssi D dimer moze byt aj nasledkom zapalu.

stanly22
21. jan 2022

kolko má biť hodnota D-DIMER? Ja som mal 0,947, Je to veľa?

monikakrasnanska
17. jan 2024

@stanly22 Dobrý deň viem že stará diskusia ale brali ste dáke lieky upravili sa vám to tiež bojujem z vyšším d dimerom

stanly22
17. jan 2024

@monikakrasnanska po mesiaci sa to upravilo. Bral som zinant500,fraxiparine,bronchovaxon a bisoprol ale tie lieky som bral aj predtým neviem či su určené aj na zníženie D dimer