Vysoké hodnoty po vypití glukózy

dagas
7. máj 2018

Ahojte máte niektorá skúsenosť že Vám po dvoch hodinách po vypití glukózy vyšla vysoká hodnota ale keď si odmeriate dve hodiny po jedle je to vždy v norme?

candii
7. máj 2018

Ano, mala som po 2h po vypiti glukozy 7,81. Pritom vzdy po jedle som mala vynikajuce vysledky.. vzdy pod 5. Aj na na lacno po 5.

tania27
7. máj 2018

I mne sa to stalo..deje...na základe toho mi ,,akože " diagnostikovali cukrovku.Vzali odber na lačno,a čakam na výsledok o ktorý typ cukrovky sa jedná. Počas týždňa,si mám určiť dva dni,kedy si budem merať glykémiu z prsta..(požičali mi komplet na meranie domov..)A zakaždým je to veľmi dobré.T.j max som mala 6,6 ,merané 2 hod. po zjedení sladkej nutelovej buchty. Dovtedy som merala len tak ako sa má,t.j pri dodržiavaní diéty atď.,a výsledky boli ukážkové..tak som skúsila zjesť niečo zakázané..a výsledok je 6,6 po 2hod.,a norma je do 7,8.Takže neviem..vo štvrtok sa dozviem viac,bude výsledok odberu nalačno.

bundle
7. máj 2018

Kočky ja mám po konzumácii plátku chleba hladinu po 2 hodinách 17,6, takže ste na tom dobre. Treba sa len správne stravovať a po cukrovke predpokladám typu 2 nebude ani chýru 🙂
Držím palce.

candii
7. máj 2018

@bundle boze a to co jes? Ked mas taku obrovku hladinu cukru v krvi?

ivana247
9. máj 2018

@bundle daj si pozor na biely chlieb alebo ten fínsky či ako sa vola, je prifarbovany karamelom, preto ti to môže dvíhať cukor, aj niektoré tmavé pečiva sú akože tmavé lenže od karamelu

tania27
10. máj 2018

Kočky..mne dnes prišli výsledky z krvi,a žiadnu cukrovku nemám 😀 Vraj sa to niekedy stáva,že glukozový test dopadne hrozne a pritom žiadna cukrovka nieje.. :-/

dagas
autor
11. máj 2018

ja musim chodit na diabetologiu kazde dva tyzdne aby to mali pod kontrolou...tiež si musím merať dva dni v týždni