Vysoký tlak iba v ordinácii

natalka30
30. nov 2021

Ahojte ma niekto skúsenosť s vysokym tlakom avsak mam ho vysoky len v ordinacii.. Chodim aj na interne a ta povedala ze podstatne su hodnoty doma a tie mam tak 130/84 niekedy je dokonca nizsky.. Len neviem mam pocit ze to nieje ok.. Teda podla sestriciek.. Mam aj zosit kde si to zapisujem a zatial lekar nic nevravel... Ďakujem za odpoveď 😁

majamat
30. nov 2021

@natalka30 takto sa prejavuje syndrom bieleho plasta. ak mas doma tlak ok, nemoze sa to pokladat za vysoky tlak.
druha moznost, fyzicka namaha ti zdviha tlak. ked ides k dr. musis sa tam nejako dostat. ked aj sedis dlhsie v cakarni, tak sa musis postavit a prejst do ambulancie, priapdne sa vyzliekas a pod. pospravnosti pred meranim tlaku nesmie byt fyzicka namaha aspon 10-15min a ani zmena polohy. v takom pripade uz nie ej meranie presne. dokonca aj clovek, ktory lezi a sadne si a hned si odmera tlak, moze ho mat skresleny tymto pohybom.

natalka30
autor
30. nov 2021

@majamat no ono to aj tak je zo stolicky na stolicku si prejdite.. Tak neviem som znepokojena.. Len ako vravite na internom je ze 10 min. Posediet a tlak mera az potom.. Dakujem dufam ze to bude v poriadku lebo lekarovi idem az o mesiac

luci_ba
30. nov 2021

@natalka30 mam to rovnako. V ordinacii mam aj 150/95 aj pulzov okolo 100. Doma si meriam 3x denne a mavam okolo 115/65. Niekedy pomôže v ordinácii druhé meranie ale niekdy to nieje hodnota ako doma. Proste ja citim ten nemocničny pach, vidim lekarov a je to tam.

natalka30
autor
30. nov 2021

@luci_ba no ja neviem asi automaticky stres no ja som mala 145/108.a pridem domov a mam 130/86tak neviem ale ked posedim dlhšie vie byt este nizsky.. Tak snad to bude dobre dakujem

luci_ba
30. nov 2021

@natalka30 a neskúšali ti dať taký ten tlakomer na celý den, čo sa nosí pripnuty 24h denne? Neviem ako sa to vola, ja som to raz mala, ono to meralo každých 15 min

nevenka
30. nov 2021

@luci_ba tlakovy holter...

hederamonstera
30. nov 2021

Ja tiez mam u gyn vysoky tlak, lebo vyjdem schody a hned ma berie, da vazit, pyta sa tisic otazok a hned mera tlak..ale posledne dve poradne som mala 135/80…ale na kazdu poradnu jej nosim moje namerane tlaky a vzdy ich kontroluje, doma mam okolo tej 125/70. Ale ja som obezna, tak ma strach. Ale to ich meranie v ordinacii je uplne zle.

natalka30
autor
30. nov 2021

@luci_ba ja sa liecim na tlak a holtera som mala pred dvoma rokmi a vsetko je ok.. Este aj ked som na internom 120/80 ukazkovy ale na gynde mi nameraju takto a pridem za 10 min. Doma a tlak uplne iny

natalka30
autor
30. nov 2021

@hederamonstera tak to sme dve ale ja mam vcera som mala 117/75 tak neviem asi naozaj nejaky syndrom.. Ale ako vravim internista ma kontroluje.. Len ma to tak znepokojilo

danielahamar
30. nov 2021

podobne som bola natom, internistka mi dala posledný mesiac aj lieky na tlak, po pôrode som ich prestala brať, lebo zas som bola v norme 90/60 😀 , akurát nie raz som sa skrz spodného nad 90 dostala do nemocnice na magnezko

natalka30
autor
30. nov 2021

@danielahamar no dakujem ja mam lieky od tlaku a mam si to prispôsobovať.. A teraz som mala 123/83

danielahamar
30. nov 2021

@natalka30 kolký tt? To je super, že prispôsobovať, ach. No ten spodný je vyšší aj v klude, ale ako hovorím, musí sa držať nad 90, aby to bolo na nemocnicu v tehu, samozrejme potom skúmajú moč, opuchy lebo sú tam nejaké riziká potom

natalka30
autor
30. nov 2021

@danielahamar ja som v 15tt no hej musim si to prispôsobovať lebo rano sa stane ze mam nizsky tak ale poobede uz je to trochu vyzsi tak na obed si davam. Dopegyt

siska53
30. nov 2021

@natalka30 tak.. takyto tlak sa vibec nepovazuje za vysoky.. az nad 150.. podla toho, co som nasla. Napr.pre moju svokru uplne idealny, ak ma nizsi, citi sa zle.. ved nech to spravia holtera, kde byva merany aj tlak.

majamat
30. nov 2021

@natalka30 no drzim palce.

mpg
30. nov 2021

@natalka30 Môže to byť aj v tom, že u lekárky majú iný tlakomer (kalibrovaný) a ten meria presnejšie, ako rôzne nekalibrované tlakomery.

lubik87
30. nov 2021

@natalka30 nech ti dajú holter tam sa ukáže aký máš naozaj tlak

natalka30
autor
30. nov 2021

@majamat dakujem krasne 😉

danielahamar
30. nov 2021

@natalka30 tiež som ho mala a inak, ak by si ho brala aj po pôrode, čo si nemyslím, znižuje tvorbu mlieka