Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysoký tlak nad 150/90

bobulka34
19. feb 2015

ahojte mate niektora problemy s tlakom. Lieky mi nerobia dobre. Zvladli ste to aj bez nich?

nikawero12
19. feb 2015

@bobulka34 ja mám problémy s tlakom už veľa rokov, ale nikdy ma ani nenapadlo, že by som mala prestať užívať lieky na tlak a ohrozovať tak svoj život!...a tebe radím to isté - problémy so srdcom a tlakom sú vážne zdravotné problémy, mala by si ich riešiť so svojím lekárom a nie samovoľne vysadiť lieky.

svetluska82
19. feb 2015

@bobulka34 ja osm mala vysoky, trosku som schudla a viac zacala chodit na tury, tlak sa upravil a lieky mi vysadili.

nutrimas
19. feb 2015

@bobulka34 Na znizenie tlak velmi poz. vplyva pravidelna telesna aktivita, obzvlast tzv kardiocvicenie - beh, rychla chodza, bicykel a pod. Z prirodnych prostriedkov preukazatelne znizuju krvny tlak napr. aj chia semena, staci lyz. denne, nechat nabobtnat vo vode a vypit, prip. zamiesat do smoothies, kase, jogurtov a pod.:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
V neposlednom rade, dobre by bolo zistit pricinu vysokeho tlaku a snazit sa ju odstranit. Jednou z nich moze byt svalovy spazmus v krcnej chrbtici, pripadne problemom mozu byt aj oblicky.

latvia
19. feb 2015

@bobulka34 vysadenim liekov si koledujes o vacsie problemy, nez je vysoky tlak. nelieceny vysoky tlak dlhodobo konci casto krvacanim do mozgu s nezvratnym poskodenim mozgu a smrtou, vazne chces riskovat take veci? nie vsetky lieky robia pacientom dobre, preto mas informovat svojho kardiologa, ze ti nerobia dobre, vymeni ti ich, alebo znizi, zvysi davky, pripadne prida nieco ine. neriskuj, neoplati sa

kvietik
19. feb 2015

Lieky na tlak treba poctivo brat,s tym su neni zarty,ja mam 42r a na tlsk beriem uz 20r lieky v kuse,tak ti radim aby si sa nezahravala.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli