Vysoký tlak počas menštruácie - máte skúsenosti?

extempore
3. okt 2018

Ahojte, nemáte náhodou niektorá z vás skúsenosť - po druhom pôrode, čo je cca 1,5 roka mám vždy počas menštruácie vysoký tlak, cca 140-150/90. Z toho tlaku ma bolí hlava. Akonáhle menzes skončí, tlak je opäť v norme. Asi dva mesiace po pôrode som dostala menzes a odvtedy je to tak. Pol roka po pôrode som dostala antikoncepčný krúžok Nuvaring a s ním to isté - keď ho mám zavedený je všetko ok, tlak skôr nižší. Akonáhle ho po troch týždňoch vyberiem a dám týždňovú pauzu na menzes, hneď mi vybehne tlak. S tlakom som nikdy problém nemala, ani v tehotenstvá ho.

eliska13
3. okt 2018

@extempore chod k internistovi to je už dosť vysoký tlak aj, keď len občas...nemalo by to tak byt

maminuska
3. okt 2018

@eliska13 to je tlak ktorý sa nijako nelieči. Je to len hraničné.

extempore
autor
3. okt 2018

@maminuska ja viem, lenže ja som zvyknutá mať nižší tlak a preto má veľmi bolí hlava.
@eliska13 ale akú liečbu mi dá? Už som sa bola u lekárky informovať. Lieky na tlak fungujú tak, že sa na necelých človek nastaví. Vraj sa lieky nedajú brať len tri-štyri dní v mesiaci.

asia83
3. okt 2018

@extempore Treba to riešiť s gynekológom/gynekologičkou.

iwesska
3. okt 2018

Davaj si pocas MS magnezko,to by ti malo stacit. Mas to evidentne hormonalneho povodu. Mne sa toto stalo asi 3 cykly,odvtedy sa to zas vratilo na nizke hodnoty. Nejak tomu mojmu telu vtedy zahrabalo😂

extempore
autor
3. okt 2018

@iwesska Vieš čo, magnézium som brala, dve tabletky trikrát denne, ale nezaberalo mi to. Ja len nechápem jednu vec - normálne ženy majú väčšinou vysoký tlak keď berú antikoncepciu. Ja ho mám v čase, keď je vysadená. Divné :D

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
extempore
autor
3. okt 2018

@irusa tak ja som opačný prípad 🙂

eliska13
5. okt 2018

@maminuska 150 pri mladom veku nie je určite hranicny.
@extempore internista, kardiológ?koho si sa pýtala.moj otec má vysoký tlak liečený..možno si zavodnena a telo takto reaguje čo viem jemu dávali diuretika , keď vylúčil veľa vody aj tlak klesol.ci si vtedy nervovo labilnejsia..Nejaky dôvod to má

maminuska
5. okt 2018

@eliska13 chodím k internistovi dlhšie, práve kvôli tlaku . 150 je mierne zvýšený , 140 je hraničný a spodný tlak má tiež hraničný . Žiadna katastrofa, toto sa nelieči,

extempore
autor
5. okt 2018

@eliska13 práveže som doktorov už pobehala ale múdrejšia nie som. Doteraz tlak vždy ok, len po druhom tehotenstve to začalo. Mne by ten tlak nevadil, ale strašne ma bolí hlava

eliska13
6. okt 2018

@extempore ak máš bežné nízky tak, keď Ti stupne bolí hlava, sumi v ušiach...

anonymm12
25. máj 2019

Mohli by ste mi prosím poradiť? Mala by som teraz dostať menzes a už druhý deň nám nízky tlak okolo 95/65. Môže to byť pubertu a prichádzajucim menzesom, alebo niečo vážnejšie?

tanika
6. nov 2019

@extempore ahoj poprosím ta mám podobný problém a neviem čo s ním . Keď sa mi má spustiť menzes tak ja co mávam nízky tlak tak mi vyskočí 125/85 a ako kedy je mi tak divne ťažšie sa mi dycha boli má hlava no celé zle. Ale mám to keď sa mi má spustiť a potom keď je ovulácii je ti podľa mna hormonálne . Čo s tým lebo sa nedivím dobre fakt . Čo ti pomohlo ??? Či riešiť tabletky na tlak ?

lenka_l
16. aug 2020

@tanika ahoj, prosim ta ako si to riesila? Ja mam nieco podobne. Akurat ze ja mavam tlak normalny a vyskakuje mi na hranicny teda 140/95. Preslo same? Alebo si prisla na nejaky zlepsovak? 🙂

kosimka
17. aug 2020

Ahojte, mám to isté. Ako vysadím na týždeň tabletky, stúpne mi tlak spodný - 92/93 a mám tri dni migrény. Viem, že asi nie sú lieky na tlak na 4 dni, takže ako to riešiť? Ja musím byť 3-4 dni na Panadole.

lenka_l
17. aug 2020

Neskusali ste nejake bylinkove caje? Napada mi ci by nieco take nepomohlo 🤔 mam podobny problem, tie hormony s mojim telom lomcuju...

milus777
23. máj 2021

Ahoj dievčatá.narazila som na túto diskusiu.uzivam hák mistra 5 rokov a poslednú dobu sa mi v 7 dnovej pauze mierne zvýši tlak.vecsiniu tak na 133/90...vtedy ma bolí hlava a necítim sa dobre.pozeram že ste riešili podobný problém.pomohko vám niečo?vysadiť hák nemôžem keďže ich užívam kvôli predčasnej menipazue na dopĺňanie hormónov...