Výsyp na hrudi, rukách a bruchu

radulienka7
24. apr 2018

Zdravim neviete čo je toto za výsip? som momentálne chorá a mala som aj horúčky myslíte ze to môže byť z potu jak som sa potila po paralene?
Ďakujem

zemislava
24. apr 2018

môže, a svrbí alebo páli to?

lydia15
24. apr 2018

Ano moze ,alebo alergia na jedlo

radulienka7
autor
24. apr 2018

vôbec to nesvrbi ani nepáli práveže...

zemislava
24. apr 2018

@radulienka7 vlážná sprcha a trošku odvetranie by mohlo pomôcť, obliecť si niečo veľmi volné a vzdušné, prípadne nachvílu lahnuť pod perinu nahá aby pokožka mohla dýchať

katharines
24. apr 2018

Moze to byt aj reakcia na paralen, ak si teda nebrala este ine lieky. Mozno by pomohli antihistaminika

kinderdepingui
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoo
24. apr 2018

Ja som mala takyto vysip po paralene. Diagnoza bola alergia na paracetamol - paralen a panadol nemozem. Bola som na alergo testoch a tam sa to potvrdilo

zemislava
24. apr 2018

@babatkoo takže použivaš ibalgin?

babatkoo
24. apr 2018

@zemislava ano iba to. Vsetko dostupne okrem paracetamolov.

radulienka7
autor
24. apr 2018

@babatkoo Ježiš dufam ze ne..a co pouzivate namiesto paralenu?

katharines
24. apr 2018

Ja ak sa chcem vypotit tak bazovy, lipovy, zazvorovy, cibulovy caj.....

evittam
25. apr 2018

@radulienka7 Alergia. A oprav si tu hrubku.😉

babulkomale
25. apr 2018

syr, sypať, sýkorka, sychravý...čiže výsyp.

babatkoo
25. apr 2018

@radulienka7 brufen, ibalgin... alebo sa opytam lekarnika a lekara. Zatial som nic take vazne nemala zeby som musela hladat nieco ine ako brufen a spol. V rychlosti som nasla tento clanok tu je popisanych viac druhov liekov od bolesti a proti horucke aj s ich posobenim na telo.

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/test-lie...

radulienka7
autor
25. apr 2018

Ďakujem za rady, dnes ráno som tam už nič nemala ale bolo to nepríjemne, asi si budem dávať pozor na ten paralen aj ked som s ním nikdy nemala problemy... 🙂 pekný deň..