Vytekanie bielej tekutiny z prísníka v 14r.

didi567
17. aug 2018

Dobrý deň...Mám 14 rokov...a chcem sa len opýtať že ...z praveho prsníka mi vyteká niečo biele a ja sa bojím že to môže mať niečo spoločné z rakovinou..neviete niekto čo by to mohlo byť?

korunka1
17. aug 2018

Čo tak zájsť za mamkou,babkou a im o tom povedať?

humajnicek
17. aug 2018

Dieťa moje, zober mamku a choďte spoločne ku lekárke, tá ti najlepšie pomôže. Hlavne sa ničoho neboj a nečítaj na nete čo to môže byť lebo sa iba zbytočne doplašíš 🙂 Neboj sa to povedať mamke alebo starej mame 🙂

didi567
autor
17. aug 2018

@korunka1 toho sa praveže najviac bojim no...ja by som to aj povedala ...ale nemôžem proste nejde ani keby som chcela už to tajim pomaly 3 mesiace a mam s toho panicky strach...na začiatku to bolo ešte take že len trochu ale potom to ide viac a viac a ja vôbec neviem čo to môže byť...menštruaciu mam vzdy presnu dni mi sedia ..tehotna byť urcite nemožem to nie...a prostetak mi to vychadza že to bude rakovina a bojim sa toho moc už od malicka mam strach s lekarov :(
😢

bucko555
17. aug 2018

@didi567 ked mas podozrenie na rakovinu kto iny ti pomoze ako lekar, a ked sa to zachytí vcas tak sa da liecit ked prides neskoro smola uz ti nepomoze nik

didi567
autor
17. aug 2018

@bucko555 ale tak čo som tu čitala ...tak baby s tými istymi problemamy a proste písali im že to je rakovina a tak ja sa toho bojim :( proste moc strasne ....dnes som s toho skolabovala skoro
je to ťažke povedať to :(

korunka1
17. aug 2018

Ale nechápem , prečo sa bojíš to povedať. Internet nie je najlepší lekár. Nerob paniku.

bucko555
17. aug 2018

@didi567 neboj sa nemusi to byt rakovina a keby aj treba na to prist v cas aby si zacala z liecbou lebo ked sa to skoro zisti vedia ti pomoct urcite povedz o tom mame nech ide s tebou k lekarovi nech ta vysetria a budes mudrejsia a nie sa tu zbytocne stresovat

didi567
autor
17. aug 2018

@humajnicek ja sa strasne bojim..ja to nezvladnem..no...tak chcem len zistiť čo to može byť ale inym sposobom :( lebo mamke sa to neodvažim povedať iba všetko zveličí ako vždy

didi567
autor
17. aug 2018

@bucko555
no ale ja sa bojim toho čo mi budu tam robiť a celkovo no..moja mamka ma problemy zo srdcom a proste ked sa to dozvie tak može skolabovať a na mamke mi zaležíviac ako na samej sebe...mne je jedno čo somnou bude ale mamka žiť musi..aj preto sa jej to bojim povedať

bucko555
17. aug 2018

@didi567 a ak by si mala nahodou rakoviny nebude sa liecit zomries mamka skolabuje tiez to si neuvedomujes

korunka1
17. aug 2018

Ťažká reč s tebou.
Prestaň čítať čo sa píše na internete...môžu to byť len hormóny...povedz mame, aký máš problém nech s tebou ide k lekárovi.

humajnicek
17. aug 2018

@didi567 Neboj sa mamka neskolabuje keď jej to povieš, predsa neumieraš 😉 Alebo sa zver babke alebo tete, nejakej kamarátke a uvidíš všetko bude lepšie 🙂

bashawelle
17. aug 2018

hovoris, ze mamka to zvelici. a ake zvelicenie k tomu, coho sa obavas teraz, to este bude? bude sa bat, ze mas dve rakoviny? toto nemusi byt nic hrozne, z opisu by to mohla byt laktacia z hormonalnej nerovnovahy. cim skor diagnoza, tym skor liecba. smer lekar - idealne asi gynekolog so specializaciou na deti a dorast. neistota je najhorsia. drzim palce.

zuzizu2
17. aug 2018

@didi567 lekarov sa bat nemusis 🙂 oni sa ti prave budu snazit pomoct 🙂 takze to povedz hlavne prosim mamine a chodte spolu k doktorovi, zvladnes to uvidis 🙂 takto ked to nebudes riesit sa budes stale len viac a viac bat. zit v neistote to nie je bohvieco

beky1813
17. aug 2018

@didi567 vau. Lepsie je stresovat na fore a hladat diagnozy?

milus777
17. aug 2018

Nesresuj. V tvojom veku je rakovina prsnika vzacna ak vobec mozna.este som nepocula aby malo 14 rocne dievca rakovinu prsnikov. Urcite je to len hormonalna nerovnovaha. Telo sa vyvyja, prsniky rastu tak to bude pravdepodobne z toho. a lekara sa nemusis vobec bat. Maximalne ti vezme krv a posle ta na ultrazvuk prsnikov. Vobec to neboli ani nic. Takze to v klude povedz mamke a nech ta vezme k lekarovi. Po vysetreni sa upokojis a bude dobre. Takto budes len stresovat a nic viac. A ako dlho takto chces panikarit? Uz si dost velka nato aby si bola zodpovedna za svoje zdravie tak sup povedat mamke a k lekarovi. A rakovina sa prejavuje hrckou v prsniku, vpadnutim bradaviek,zacervenanim miestom, pomarancovou kozou.... Takze ze mas len vytok z bradavky nieje hned rakovina. Drzim palce

gir
17. aug 2018

Neboj sa,je to len hormonálna nerovnováha. Vyšetrenie bezbolestné,krv, prípadne sono. Aj na prvú gynekologickú prehliadku je čas. Mamke nemusíš povedať že sa bojíš, len ze chceš ísť na prehliadku a v rámci tohto to spomenieš lekárovi. Žiadna rakovina, neblázni...

27dianka
17. aug 2018

Nemusí to byť nič zlého keďže si v hormonálnom vývoji. No keďže to už nejaký čas trvá, mala by si pre istou povedať o svojom probléme mamke a mali by ste ozaj zájsť k lekárovi, aby sa tým začal zaoberať

romiada
17. aug 2018

@didi567 choď aspoň sama k svojej detskej lekárke sa ukázať keď sa to teda mamke nedá povedať. Skús aspoň s niekým realnym nadviazať kontakt ohľadom Tvojho problému. Nie tu s nami na nete, dievča zlate!!!!

dilino
18. aug 2018

neboj žiadna rakovina to nieje nemyslim že dievča v tvojom veku by to dostalo máš 14 určite či to nebude nejaka hormonálna zmena ale každopadne ihned to povedz mame a nečakaj je to sice strach ale ten ma veľke oči ale neboj dorastova lekárka ti da papier na vyšetrenie a pôjdeš s mamou ale povedz to a nečakaj čim dlhšie otaláš tým väčši máš strach v sebe a určite nejaku hormonalnu poruchu máš držim palce len to povedz doma.

judar
18. aug 2018

ani tak ani onak...no tak si ďalej zomieraj na tú svoju "rakovinu"....potom už bude neskoro keď niesi schopná ísť ani za matku a ani k doktorke